Zavrieť

Porady

Ukončenie prac. pomeru - odvody

som začiatočník
Dobré ránko prajem!
Chcem Vás poprosiť - súrne potrebujem poradiť!
Keď zamestnanec ukončil prac. pomer 30.04.2010 a zabudli sme mu preplatiť dovolenku - ktorú preplatíme v 05/2010 + prémie - musí z toho príjmu platiť všetky odvody, alebo iba zdravot. poist. a daň?
Ďakujem - veľmi mi pomôžete!
Naposledy upravil Dav : 03.07.10 at 11:27
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
chcela, ale teraz to potrebujem ukončiť, ja som chcela ani nie ja ja som sa pýtala za neho, aby som vedela, čo mu mám povedať, keď nebude chcieť vyplatiť odstupné. Ale môžem to tak nechať? Neviem nájsť toPotvrdenie zamestnávateľa pre účely poskytnutia dávok v nezamestnanosti, treba to vypísať? A čo s nevyčerpaným SF, keď už nebude mať zamestnancov? dík
Tlačivo ti prinesie zamestnanec z UP. Ak si ho chceš pripraviť dopredu, stiahni si zo stránky SP a vypíš

http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...la--dvn/13535c
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Možeš ešte prosím napísať ako si počítala náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku. Zdá sa mi to nejako málo ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to bol starý výpočet s tými 6,33 hod., už som to opravila, len som chcela vedieť, či to sedí. 1,8946x6,33alebo 7x6,5dňa.=77,95 alebo keď dám 7 dní 86,20.
Prosím ťa dokedy som povinná jej odovzdať papiere pre úrad práce, lebo stále vyvolávajú, či už to mám hotové, keď som im povedala sumu výplaty, takže to je veľa, že idú sa s ňou dohodnúť, či nedá výpoveď dohodou, ale potom by asi nemohla ísť na úrad práce. no katastrofa..........
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

§34 Zák. o službách zamestnanosti
(2) Ak uchádzač o zamestnanie požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do siedmich kalendárnych dní odo dňa

a) skončenia zamestnania,
zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení zamestnania,

- - -
Je jedno z akého dôvodu bol ukončený prac.pomer - či zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa, úrad práce zaradí záujemcu, ktorý sa prihlási ako uchádzač o zamestnanie.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
to bol starý výpočet s tými 6,33 hod., už som to opravila, len som chcela vedieť, či to sedí. 1,8946x6,33alebo 7x6,5dňa.=77,95 alebo keď dám 7 dní 86,20.
Prosím ťa dokedy som povinná jej odovzdať papiere pre úrad práce, lebo stále vyvolávajú, či už to mám hotové, keď som im povedala sumu výplaty, takže to je veľa, že idú sa s ňou dohodnúť, či nedá výpoveď dohodou, ale potom by asi nemohla ísť na úrad práce. no katastrofa..........
K zaevidovaniu na úrade práce (do 7 kal. dní od skončenia prac.pomeru) potrebuje zápočet odpracovaných rokov a Dohodu o skončení prac- pomeru. Potvrdenie o príjme môže predložiť neskôr.

Výpoveď dohodou ZP nepozná, ide o evidentné zrušenie prevádzky s nárokom na odstupné, ak majitelka nechce mať na krku Inšpekciu práce, nemá sa na čom dohodať - odstupné pracovníčke patrí ...

Úrad práce nesleduje dôvod skončenia pracovného pomeru .
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja viem, len vysvetľuj to niektorým zamestnávateľom. Ale nakoniec sme sa teda dohodli, že to bude s odstupným a tak ako som to nachystala. Takže idem ešte skontrolovať tie výpočty a povytláčať všetky výstupné papiere. A čo sa urobí zo sociálnym fondom nevyčerpaným, keď už nebude zamestnávať nikoho?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a na DU netreba nič? do ELDP dávam HM, ale asi bez odstupného? myslím?
Naposledy upravil sybila3 : 05.07.10 at 21:10
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás do potvrdenia o príjme mi zobralo aj odstupné ale do ELDP v programe mi ho nezapočítalo, je to dobre? treba aj na DU odhlásiť zamestnávateľa? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PROSíM vám mám zarátať do ELDP odstupné, alebo nie, lebo v programe mi podklady načítalo bez odstupného. Za pol hodinku si príde pracovníčka preto, je to súrne, ďakujem pekne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Dala som VZ do ELDP bez odstupného, ako mi vyrátal program je to dobre, alebo tam treba dať aj odstupné? díky
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

sybila3 Pozri príspevok
Dala som VZ do ELDP bez odstupného, ako mi vyrátal program je to dobre, alebo tam treba dať aj odstupné? díky
Bez odstupného. Odstupné nie je súčasťou vymeriavacieho základu pre Soc.poist - z odstupného sa neplatia odvody (ani zdravotné a ani pre SP).
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aj som to tak urobila a dala jej podpísať. A prosím Vás, odhlasuje sa ohľadom zamestnávateľa niečo aj na DU? Alebo len odvedieme vyrátanú daň, do kedy ju treba zaplatiť? Potom ju uvediem v štvrťročnom prehľade. A ak nezamestnáva szčo nikoho, potom ani štvrťročný prehľad nezasielam, len na konci roka musím zaslať hlásenie? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
aj som to tak urobila a dala jej podpísať. A prosím Vás, odhlasuje sa ohľadom zamestnávateľa niečo aj na DU? Alebo len odvedieme vyrátanú daň, do kedy ju treba zaplatiť? Potom ju uvediem v štvrťročnom prehľade. A ak nezamestnáva szčo nikoho, potom ani štvrťročný prehľad nezasielam, len na konci roka musím zaslať hlásenie? dík
Zákon o dani z príjmov, § 35
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do <STRIKE>pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac</STRIKE> piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.
Takže daň treba zaplatiť do 5 dní po dni výplaty.
Ak SZČO už nezamestnáva nikoho, bolo by dobré odhlásiť sa na DÚ z platenia preddavkovej alebo zrážkovej dane. Inak bude musieť na DÚ zasielať štvrťročne nulový prehľad.
Hlásenie sa zasiela do 31. 3. nasledujúceho roka.
Ešte doplním:
Ak nebude zamestnávať nikoho, treba sa ako zamestnávateľ odhlásiť aj zo SP, tiež aj z príslušnej ZP (aj keď ohľadom ZP tu bolo viac príspevkov - keď tú tému nájdem, tak ju prilepím)
Našla som: http://www.porada.sk/t8073-p12-zdravotna-poistovna.html (príspevok č. 116 od Mušky)
Naposledy upravil rodina1 : 07.07.10 at 07:27 Dôvod: doplnenie odpovede
4 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, zo SP a ZP som ho odhlásila, keď som odhlasovala zamestnankyňu. Ale neviem, či na DU bol prihlásený, lebo zrážková ani preddavková daň sa neplatila, nakoľko predavačka mala minim.mzdu. Akurát teraz, keď sa jej preplácala dovolenka a odstupné, vyšla daň, túto daň treba nahlásiť alebo len odviesť? Štvrťročný prehľad sme posielali doteraz vždy nulový. Je na to odhlásenie aby sa neposielali výkazy alebo odhlásenie nejaké tlačivo? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem, zo SP a ZP som ho odhlásila, keď som odhlasovala zamestnankyňu. Ale neviem, či na DU bol prihlásený, lebo zrážková ani preddavková daň sa neplatila, nakoľko predavačka mala minim.mzdu. Akurát teraz, keď sa jej preplácala dovolenka a odstupné, vyšla daň, túto daň treba nahlásiť alebo len odviesť? Štvrťročný prehľad sme posielali doteraz vždy nulový. Je na to odhlásenie aby sa neposielali výkazy alebo odhlásenie nejaké tlačivo? ďakujem
Na DU oznámiš (stačí listom) zrušenie registrácie dane zo závislej činnosti - ak firma už nemá iných zamestnancov. Nezabudni ešte do konca marca poslať ročné Hlásenie a v zdravotnej a sociálnej poisťovniť odhlásiť zamestnávatela.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ročné hlásenie posielam až po skončení roka, nie? takže do konca marca 2011.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A ešte sa opýtam, mali by nahlásiť aj zrušenie prevádzky a čo s pokladničnou knihou?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no nevie mi povedať, či bol na DU registrovaný pre daň zo závislej činnosti, síce daň neplatil, lebo pracovníčka mala vždy len min.mzdu, iba ak sa jej preplácala dovolenka, tak vyšla daň, aj tak treba napísať na zrušenie registrácie?
A čo so SF, keď už nebude zamestnávať? A zásoby, čo mu ostali z obchodu na sklade? díky moc
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

rodina1 Pozri príspevok
Zákon o dani z príjmov, § 35
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do <STRIKE>pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac</STRIKE> piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.
Takže daň treba zaplatiť do 5 dní po dni výplaty.
Ak SZČO už nezamestnáva nikoho, bolo by dobré odhlásiť sa na DÚ z platenia preddavkovej alebo zrážkovej dane.Inak bude musieť na DÚ zasielať štvrťročne nulový prehľad.
)
Ahojte.Chcela by som sa len uistiť. Platiteľ dane už nemá zamestnancov od júna. Prehľad za 2. štvrťrok som podala. Ešte sa neodhlásil na DÚ, pretože nevedel, či ešte nebude potrebovať niekoho zamestnať. V príspevku od rodina som našla, že má zasielať nulový prehľad. V zákone o dani z príjmov par. 39 odsek 11 čítam, že prehľad nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. Tak teraz neviem - ak v 3. štvrťroku nevyplácal príjmy zo ZČ lebo nemal zamestnancov a je stále platiteľom má poslať nulový prehľad alebo nie? Ďakujem
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

skúsim posunúť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať