Zavrieť

Porady

Nerozd.zisk, neuhradená strata

Prosím o radu skúsených.Môžem preúčtovať hodnotu na účte 428-nerozdelený zisk min.rokov napr.500 tis.Sk na účet 429-neuhr.strata min.rokov v priebehu roka, alebo na účet 429 môžem účtovať len pri rozd.zisku z účtu 431?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Rozdelenie hosp.výsledku, ale aj vysporiadanie zisku aj straty musí schváliť Valné zhromaždenie spoločnosti. Dôležitá je aj spoločenská zmluva podľa ktorej je možné použitie zisku. A na základe zápisnice z valného zhromaždenia sa môže použiť zisk na vyrovnanie straty z predchádzajúcich období.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Suhlasim s vyjadrenim Anny. Uvedene preuctovanie sa moze vykonat v priebehu roku po zasadnuti predstavenstva Valneho zhromazdenia a podpisani zapisnice.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Súhlasím s Annou aj so Susan. Valné zhromaždenie + zápisnica a môže sa to preúčtovať. Ale bude sa takto postupovať aj pri predpísaní straty k úhrade spoločníkom? Stačí valné zhromaždenie + zápisnica?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    chcem sa len spýtať: čo je to predstavenstvo vlaného zhromaždenia?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ludia mate vzor tej zapisnica o schvaleni uctovnej zavierky a rozdelenia zisku dakujem moc by ste mi pomohli.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Vladimír Ozimý
    Ludia mate vzor tej zapisnica o schvaleni uctovnej zavierky a rozdelenia zisku dakujem moc by ste mi pomohli.
    Mám vzor, ale týka sa to spoločnosti s jediným spoločníkom. Možno to niekomu pomôže.

    Nerozd.zisk, neuhradená strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.