Zavrieť

Porady

Možno poradíte- kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti

Moja dcéra ma vždy prekvapuje svojími otázkami a nápadmi a jeden takýto mi včera povedala. Mamka pozri koľko máme doma hračiek a tie detičky čo ukazujú v televízore, čo im všetko vzala voda tak tie nemajú žiadne hračky, tak čo keby som im nejaké dala.
Mám dve dievčatá a tých hračiek a bábik je dosť.

No a tu bol začiatok a zárodok našeho plánu. Do večera sme triedili hračky, ktorých je neúrekom a dávali na jednu kopu. Zrazu som zistila, že moje odkladacie poličky sú na prasknutie vecami, ktoré sa doma u nás len skladujú a skladujú a keďže je ich veľa ani nemáme čas ich využiť a niekde tieto veci by určite privítali. Ide o domáce spotrebiče, oblečenie ....

Viem, že sa to možno niekomu teraz toto moje gesto nemusí páčiť, ale viem, že poraďaci radi pomáhajú veď o tom je aj porada a preto vás týmto chcem osloviť, či náhodou nepoznáte nejakú rodinu z tých zaplavených obcí, ktorým by sa hračky či nejaké tie veci, alebo oblečenie zišli.

Viem,že je už vyhlásených množstvo zbierok a viem, že kým sa to pretriedi a hlavne zadelí do rodín tak to to trvá. Tak by to mali hneď. Obvolala som známe a aj oni ponúkli pomoc.

Jednoducho svoj život v poslednej dobe musím stále prehodňoťovať a zisťujem, že niekedy stačí len chvíľka aby ste o všetko prišli, nielen o strechu nad hlavou, nejaký ten majetok, no aj o milované osoby a možno takto niekomu urobíme v ťažkých chvíľach radosť a vyčaríme úsmev na tvári, ktorý pomáha ako tak zabudnúť na bolesť.

Takže ak niekoho konkrétneho poznáte, tak budem len rada a možno sa nás, ktorí budu chcieť pomôcť bude viac.

Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.06.10 at 09:15
Usporiadat
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

poprosím nejaké adresky aj mne do SS.rada by som spolu s mojimi známymi finančne prispela nejakej konkrétnej rodine.
ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

oceňujem Emily, že si túto tému začala.. chceme aj my prispieť, len je to všetko všade také nekonkrétne..myslím, že aj starostovia a primátori obcí, čo neboli zasiahnuté, mali by vytvoriť nejaké zberné miesta, kde by ľudia nosili veci, ktoré pomôžu..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

práve som počúvala výzvu v telke, že oblečenie zatiaľ nie je rozumné posielať. Domy sú vlhké a tak oblečenie tam navlhne tiež. Vraj je momentálne najdôležitejšie čistiace prostriedky

a ešte takáto stránka http://povoden.eu/
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Sú obce, ktoré sú ešte aj teraz zaplavené vodou a tam je samozrejme asi zbytočne zasielať veľa oblečenia, tam je ako hovorí Daška potrebné zaslať hlavne pitnú vodu a čistiace prostriedky. No v niektorých obciach už voda ustála a oblečenie sa zíde, v každej obci je to individuálne a preto by bolo ozaj veľmi potrebné, aby sa vedelo čo kto ozaj potrebuje.
Naši zamestnanci v práci keď sa dozvedeli čo organizujem, tak každý spontálne navrhol a súhlasil, že dajú určitú sumu zo svojho platu na nákup pitnej vody a čistiacich prostriedkov a to sa priloží k zásielke, ktorá budúci týždeň odíde do postihnutých obcí. Je to na báze individuálnosti a ochote pomôcť.
Nezarábajú veľa no nikto ani na chvíľu neváhal a prispel. Chlapci moji som na vás hrdá a pyšná.
Škoda, že aj naši politici o niečom takom spontálne neuvažujú.
Naposledy upravil EMILY04 : 16.06.10 at 12:17
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... a ja som Emily pyšná na TEBA, že si sa podujala takú šľachetnú vec urobiť a navrhnúť... si jednoducho.. ...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
tá SS od Emily bol dobrý nápad, pretože nie vždy objavím nejakú tému, ktorá je dôležitá.
Samozrejme, že sa pripojím.
Napíš podrobnosti, čo a ako na budúci týždeň, alebo prípadne aj skôr by sme sa mohli stretnúť a nie je problém prispieť či už oblečením, čistiacimi prostriedkami alebo aj eurami...
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Gabika a aj ostatné veľmi sa teším vašej pomoci, preto aspoň tu pre Bardejom navrhujem niečo také:
Piatkové rýchle stretko pri káve a koláčiku, aby som vám vysvetlila a oboznámila vás s mojím nápadom.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

V práci robíme zbierku, aj s odvezením vecí, uvítam tipy, kde by to pomohlo najviac.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Milka, veľmi múdru a osožnú vec si vymyslela.Moji kmotrovci v BJ boli tiež zaplavení, a napr. im chýbali také bežne, inokedy nie veľmi podstatné veci ako gumáky, metly, lopaty- aby bolo čím upratovať blato a nánosy, pretože voda toho užitočného vzala veľa ale "bordelu" doniesla ešte viac.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Emily, rada prispejem, ale konkrétnej rodine. Keď som dnes v TV počula o rozdeľovaní pomoci, neviem čo si mám o tom myslieť. Môj príspevok by bol v EUR,
nakoľko som z BB, a poškodení použijú peniaze podľa vlastného uváženia. Môžeš poslať SS.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Najlepšie si najdi na internete kontakt na Obecný úrad (www.niznamysla.sk) a dajú ti tip na konkrétnu rodinu alebo osobu a poradia čo im najviac chýba. Tak máš zaručené že príde pomoc do správnych rúk. Je to pekné od teba, že chceš pomôcť. Srdce ma bolelo keď som videla do krvi doštípané detské rúčky od komárov, veď z toho musia byť tie deti nervózne, nevyspaté a navyše môžu do otvorených rán dostať nejakú infekciu. To sa týka pravdaže aj dospelých a aby odpratávať bordel, zíde sa im repelent, jar, prášok, .......a všetko ostatné.
Naposledy upravil hubatá : 16.06.10 at 20:07
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Dáša_ Pozri príspevok
nanic mama je ista komunita ludi z celého slovenska. Uz sa viac krat pomahalo konkretnym ludom. Vzdy sa musi najst nejaka "nanic mama!, ktora osobne ludí v nudzi pozna, alebo zajde na tvár miesta, aby videla, či je všetko tak, ako sa napisalo.

A aj teraz sú tam priamo dievčatá, ktoré naozaj prišli o strechu nad hlavou. A deje sa to veľmi rýchlo. Konkrétne tuším budúci víkedn bude obchdadzať slovensko auto, čo bude aj zbierať aj rozvážať pomoc.

Spomínam si, že napríklad minulý rok pred vianocami prispela aj jedna firma pracími práškami, teraz prispieva ina velka firma, ale cim konkrétne neviem, ale múžem zistiť.

Samozrejme, pokiaľ zistíš presnú rodinu, kam s pomocou, tak je to najistejšie. Toto je len jedna z možností.
Daši, myslíš víkend 26.-27.jún?
Dnes som hovorila s babami z materského centra v NR, že by sme zorganizovali zbierku a jediný problém, ktorý vyskočil, že ako to na ten východ Slovenska dopraviť.....
Ak by však jazdilo takéto auto po Slovensku, bolo by to super. A za týždeň by sme dali dokopy aj zopár vecí, ktoré by sa luďom zišli.....
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Ešte mi napadá, neviete náhodou, čo okrem peňazí potrebujú najviac?
Asi blbá otázka, ale na väčšine stránok píšu, že šatstvo nie, tak neviem.....čistiace prostriedky, repelenty, staré uteráky na handry......alebo čo? Ešte mi napadá flašková voda na pitie...?
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja si myslím, že by snáď pomohli:
prášok na pranie
mydlo
šampón
jar
papierové vreckovky a utierky
toaletný papier
metly
handry
gumáky
gumenné šľapky
uteráky
utierky
indulona
náplasti
nožnice
šnúry, povrazy
igelitové vrecia
klince
kladivá
sekery
píly
nože
plastové stoličky a stoly
balená pitná voda
.......
A tak ma napadlo, že mám na chate dobrú mechanickú práčku ROMO s nastaviteľnou teplotou (bez žmýkačky). Možno by niekomu pomohla. Ale ako ju dopraviť (kam a komu)?
4 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

JaDo Pozri príspevok
A tak ma napadlo, že mám na chate dobrú mechanickú práčku ROMO s nastaviteľnou teplotou (bez žmýkačky). Možno by niekomu pomohla. Ale ako ju dopraviť (kam a komu)?
V tomto aj ja vidím najväčší problém. Urobiť zbierku nebude až také náročné, verím tomu, že dobrí ľudia sa nájdu, ale ako to dopraviť na miesto? Materské centrum u nás nemá dostatok financií pre seba, takže zaplatiť auto na odvoz bude problém
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Viki2 odkiaľ si?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

EMILY04 Pozri príspevok
Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.
a Emily, poprosím ťa, skús ku každej rodinke aspoň zhruba napísať o čo majú záujem, pretože napr. rodinka s väčšími deťmi - školopovinnými nepotrebuje hračky alebo plienky a zase naopak, rodinka s menšími deťmi nepotrebuje školské pomôcky ....

trošku nás usmerni, aspoň zhruba komu čo by sa viac hodilo .....
1 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Samozrejme Timka1, preto to trošku trvá. Napíšem vám potom priezviská rodín a čo by potrebovali, a aké majú deti.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
EMILY04 Pozri príspevok
Sľúbila som vám do konca týždňa adresy rodín, ktoré najviac potrebujú pomoc, no bohužiaľ musím to presunúť až na pondelok-utorok, lebo tých rodín je toľko, že je ťažké sa rozhodnúť kto tú pomoc potrebuje najviac. Robí sa priebežne zoznam, kto čo potrebuje a keďže je toho dosť tak to bude trvať celý víkend.
So súhlasom rodín budú aj ich adresy uverejnené tu na porade.
Sú to rodiny s deťmi, ktoré chodia do ZŠ v Podolinci stupeň 1-9.

Všetkým ďakujem.
Emily, robíš záslužnú a obetavú prácu, držím ti palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať