Zavrieť

Porady

Možno poradíte- kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti

Moja dcéra ma vždy prekvapuje svojími otázkami a nápadmi a jeden takýto mi včera povedala. Mamka pozri koľko máme doma hračiek a tie detičky čo ukazujú v televízore, čo im všetko vzala voda tak tie nemajú žiadne hračky, tak čo keby som im nejaké dala.
Mám dve dievčatá a tých hračiek a bábik je dosť.

No a tu bol začiatok a zárodok našeho plánu. Do večera sme triedili hračky, ktorých je neúrekom a dávali na jednu kopu. Zrazu som zistila, že moje odkladacie poličky sú na prasknutie vecami, ktoré sa doma u nás len skladujú a skladujú a keďže je ich veľa ani nemáme čas ich využiť a niekde tieto veci by určite privítali. Ide o domáce spotrebiče, oblečenie ....

Viem, že sa to možno niekomu teraz toto moje gesto nemusí páčiť, ale viem, že poraďaci radi pomáhajú veď o tom je aj porada a preto vás týmto chcem osloviť, či náhodou nepoznáte nejakú rodinu z tých zaplavených obcí, ktorým by sa hračky či nejaké tie veci, alebo oblečenie zišli.

Viem,že je už vyhlásených množstvo zbierok a viem, že kým sa to pretriedi a hlavne zadelí do rodín tak to to trvá. Tak by to mali hneď. Obvolala som známe a aj oni ponúkli pomoc.

Jednoducho svoj život v poslednej dobe musím stále prehodňoťovať a zisťujem, že niekedy stačí len chvíľka aby ste o všetko prišli, nielen o strechu nad hlavou, nejaký ten majetok, no aj o milované osoby a možno takto niekomu urobíme v ťažkých chvíľach radosť a vyčaríme úsmev na tvári, ktorý pomáha ako tak zabudnúť na bolesť.

Takže ak niekoho konkrétneho poznáte, tak budem len rada a možno sa nás, ktorí budu chcieť pomôcť bude viac.

Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.06.10 at 09:15
Usporiadat
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Wagner plne s tebou súhlasím, keby sa každý dokázal zastaviť na chvíľku a vžiť sa do situácie tých čo našu pomoc potrebujú. My čo sme to priamo nezažili si to nevieme ani predstaviť, že zrazu nemáme domov a veci, ktoré sme brali ako samozrejmosť.
Nikdy nevieme či pomoc druhých nebudeme aj my potrebovať.
Viem, že za tieto slová by mi naši poslanci asi vynadali. Koľkým rodinám by sa dokázalo pomôcť, keby sa bývalí poslanci parlamentu vzdali svojho odstupného hoci len polovice z toho čo im bude vyplatené.
Ale o tom môžeme len snívať, lebo z čoho by potom žili? Však.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
EMILY04 Pozri príspevok
Wagner plne s tebou súhlasím, keby sa každý dokázal zastaviť na chvíľku a vžiť sa do situácie tých čo našu pomoc potrebujú. My čo sme to priamo nezažili si to nevieme ani predstaviť, že zrazu nemáme domov a veci, ktoré sme brali ako samozrejmosť.
Nikdy nevieme či pomoc druhých nebudeme aj my potrebovať.
Viem, že za tieto slová by mi naši poslanci asi vynadali. Koľkým rodinám by sa dokázalo pomôcť, keby sa bývalí poslanci parlamentu vzdali svojho odstupného hoci len polovice z toho čo im bude vyplatené.
Ale o tom môžeme len snívať, lebo z čoho by potom žili? Však.
Emily, predbehla si ma. Práve som uvažovala napísať otvorený list všetkým odchádzajúcim poslancom, aby sa vzdali svojho odstupného. Myslím, že to by bol najdôstojnejší odchod z poslaneckých lavíc. Veď im pri tých niekoľkonásobných platoch, aj tak už pretekajú €uričká zo švajčiarskych účtov.
4 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

Mne prisiel tento mail:

[SIZE=3]"Volala som s tym chlapikom - prof. Dadom....vymyslel to on, lenze ako si ludia preposielali jeho email, nejaky chytrak tam prepisal cislo uctu....asi svoj tam dal, tak ak by ste nahodou posielali peniaze, bacha, cislo uctu si overte u starostky obce Markovce!
Bacha!
vd[/SIZE]
2010/6/22
mSubject: SKÚSME TOTO
Vážení kolegovia, priatelia, príbuzní a známi,

Pozrite von z okna, ako krásne svieti slnko. No inde ešte stále bojujú s povodňami, brodia sa po pás vo vode alebo po kolená v bahne.

Ako scifi film pozeráme televízne správy z oblastí zasiahnutých povodňami. Súcitíme s ľuďmi, ktorí sa už týždeň nemôžu dostať do svojich domov alebo sa do nich už nikdy nevrátia. Nemajú dom, nemajú oblečenie, nemajú peniaze, nemajú nič, len hladné deti, zúfalstvo a nádej, že im niekto pomôže –možno aj Vy. Ľutujeme ich, že ich vodný živel pripravil o všetko. Nesklamme ich nádej.
Títo ľudia vkladajú svoju nádej aj do Vás.
Pomôžte im!A komu?
Myslím si, že najlepšia je adresná pomoc. Napríklad prečo nie aj občanom z Markoviec (800 obyvateľov) v okrese Michalovce. Už týždeň obec zalievavoda, 10 rodín má už dnes zničené domy, vyše sto občanov je evakuovaných v priestoroch školy.

Nudí Vás to? Len čítajte ďalej, prosím.

Možno si len odrieknete škatuľku cigariet, obľúbené pivo, lístok do kina alebo obed v reštaurácii. Možno máte doma tričko, či pulóver, ktorý si rok nikto neobliekol a najbližšie dva roky si ho nikto neoblečie, možná máte roky nerozbalené obliečky na periny, možno Vám zavadzajú hrnce od svokry, možno neviete, čo s plyšovými hračkami, alebo sa potkýnate o futbalové lopty, možno Vám deti vyrástli z dupačiek, možno už nenosia ešte nové tenisky, možno máte doma darček, ktorý nepotrebujete a možno... a možno aj... A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. Či kúpite šampón, či čokoládu, alebo detské topánky, všetko pomôže.
Neváhajte ísť aj do obchodu, prejsť sa poobede na poštu, odkiaľ by ste mohli poslať aspoň symbolickú pomoc postihnutým. Pošta tam ešte chodí i banka obci vedie účet.
Napíšte na balík, či obálku len tri riadky:

OBECNÝ ÚRAD
Bc. Valéria EĽKOVÁ, starostka
072 06 Markovce 48

a vložte niečo do balíka. Hoc aj to, čo nepotrebuje, čo Vám zavadzia, čo Vám nebude chýbať, čo ľuďom v Markovciach pomôže a poteší ich.
Alebo urobte prevod malej sumy z Vášho účtu na účet obce s číslom: 4269653002/5600. Predstavte si, čo sa dá za Vašich napr. 20 Eur kúpiť.
A prečo práve do Markoviec? Ak sa Vám nepáči, tak pošlite do Veľkej Lodiny, alebo do Kežmarku, alebo do Jarovníc, Gelnice, Plachtiniec, alebo... inde, len pomôžte. Urobte dobrý skutok.
Nikde treba našu ľahostajnosť prelomiť.

A skúste, aká dobrá vec je internet. Dajte to na facebook, pošlite tento mail kamarátom, pošlite ho kolegom, pošlite ho ďalej a ďalej a zas a znova, len ho pošlite.
Pozrite koľko máte mailových adries. Koľko sme inej pošty rozposlali e-mailami?

Ale ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič.

A prečo práve im? Tak podporte iných, ktorí Vašu pomoc potrebujú.

S úctou

prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD.
Ekonomická fakulta UMB, B. Bystrica
Tel: 0904 946 139 (ak byste mi chceli vynadať)
Naposledy upravil deli. : 28.06.10 at 11:03
4 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vymazala som to číslo účtu. Pokiaľ chce niekto poslať peniaze, nech si o účet radšej zavolá na Obecný úrad. Predsa nebudeme podporovať nejakého chytráka. Som rada, že si to napísala, že ten účet nie je správny.
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Poznám prof. Ing. Jaroslava Ďaďu, PhD. a verím, že v živote by sa neznížil k niečomu podobnému, ak máte na mysli jeho.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A práve kvoli podobným nedorozumeniam a často aj kvoli vychytralcom čo chcú zarobiť na nešťastí iných, ja vždy chcem vedieť, komu smeruje moja pomoc a nie je to vôbec preto, že chcem vďaku od obdarovaného, ale iba vtedy som spokojná, že som prispela na dobrú vec človeku čo to potrebuje a nie niekomu na Versace kabelku.
Naposledy upravil Melnick : 26.06.10 at 23:10
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Melnick Pozri príspevok
Poznám prof. Ing. Jaroslava Ďaďu, PhD. a verím, že v živote by sa neznížil k niečomu podobnému, ak máte na mysli jeho.
Ja som teda na neho nemyslela. Myslela som na toho chytráka, čo si tam napísal svoj účet. Veď to by normálneho súcitiaceho človeka ani nenapadlo, aby si dal peniaze posielať sebe a nie tým postihnutým. Tiež som o tom účte napísala kamarátke, čo mi ten email poslala, nech na to upozorní aj ostatných. Dúfam, že sa tomu chytrákovi veľa peňazí neujde.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zdenka je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
Zdenka je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.
Som spokojná. Orgány činné v....... už konajú, dnes to v jednej TV relácii hovorila starostka Markoviec.
1 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

Melnick Pozri príspevok
Som spokojná. Orgány činné v....... už konajú, dnes to v jednej TV relácii hovorila starostka Markoviec.
velmi dobre. Ktovie, kolko penazi mu uz prislo na ucet Spravne, ze starostka podala trestne oznamenie. Aj ja som spokojna
(Mimochodom, ...nevolam sa Zdenka)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Melnick Pozri príspevok
Zdenka je strašne dobre , že si na to upozornila. Ktovie koľko ľudí poslalo koruny tejto hyene. Hanbila by som sa sama pred sebou, vlastne nehanbila, lebo takéto niečo by som v živote nedokázala. Dúfam, že mu tie peniaze "prinesú" šťastie.

Ľudia, zistite si adresy konkrétnych ľudí a tým pošlite €, lebo zbierka k nim nikdy nedorazí v plnej výške- vždy sa niekde niečo nalepí - bohužiaľ.
Ešte včera mi to kamarátka preposlala, kde je výrazne vyznačené upozornenie na toho chytráka, čo si tam dal číslo svojho účtu. Ona to posielala všetkým, ktorí dostali od nej ten email. A máš pravdu, chytráci ešte nevymreli. Najmä nie vtedy, keď sa jedná o pomoc, ktorá sa ťažšie kontroluje.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
u nás v rozhlase vyhlásili, že sa zbiera všetko možné pre ľudí postihnutých povodňami....
to by človek neveril, koľko vecí doma nájde a nepotrebuje.... proste to len odkladáme, lebo je nám ľúto vyhodiť to...

my sme s manželom podarovali kopec dámskeho aj pánskeho oblečenia, obuvi, postelného prádla....
a človek má hneď lepší pocit na duši - a pritom nás to nič nestálo...
3 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Je to fantastický pocit môcť takto druhým pomôcť. Sama som bola pri tom, ako sú ľudia neskutočne šťastní a vďační hoci len za maličkosť, ktorú sme im doniesli z našej zbierky.
Vraveli mi, že sa vám nevedia ako odvďačiť, ale že sa budú aspoň za vás modliť, aby sa vám to raz všetko vrátilo.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
EMILY04 Pozri príspevok
Je to fantastický pocit môcť takto druhým pomôcť. Sama som bola pri tom, ako sú ľudia neskutočne šťastní a vďační hoci len za maličkosť, ktorú sme im doniesli z našej zbierky.
Vraveli mi, že sa vám nevedia ako odvďačiť, ale že sa budú aspoň za vás modliť, aby sa vám to raz všetko vrátilo.
Emily04 Ty si fantastická, vložila si sa do toho celým srdcom. Ďakujeme (určite píšem za viacerých) za túto záslužnú činnosť.



0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Chcela by som sa veľmi poďakovať jednej poraďačke, ona už vie ktorej, ktorá zorganizovala doma zber kuchynských vecí a tuším vyrabovala celú kuchyňu a nielen svoju a osobne bola tieto veci odviezť aj do Podolinca. Aj vám všetkým ktorí aj naďalej pomáhate ďakujem.

Pre Bardejov oznamujem, že sa bude niekedy začiatkom októbra organizovať znova zbierka veci do Podolinca zo zameraním na jesenné a možno už aj zimné oblečenie a školské pomôcky.
Ďakujem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Re: Záplavy jún 2010
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Mária27
Slovenská pošta, a. s., umožňuje v období od 6.7.2010 do 31.7.2010 zasielanie pomoci do štyroch povodňami najviac postihnutých obcí formou listov a balíkov zadarmo. Zásielky stačí podľa obsahu vhodne zabaliť do obálky alebo kartónového obalu, napísať adresu jedného z obecných úradov, adresnú stranu výrazne označiť poznámkou "Povodeň" a odovzdať na ktorejkoľvek pošte.

- adresátom zásielky bude niektorý z nasledujúcich obecných úradov:
• Obecný úrad Nižná Myšľa, Obchodná č. 104, 044 15 Nižná Myšľa,
• Obecný úrad Markovce, č. 48, 072 06 Malčice,
• Obecný úrad Malčice, Hlavná č. 176, 072 06 Malčice,
• Obecný úrad Oborín, č. 125, 076 75 Oborín.
- adresná strana zásielky výrazne označená poznámkou „POVODEŇ“,
- podaj bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
- max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná špagátom),
- podaj na ktorejkoľvek pošte


http://forum.posta.sk/aktualne/slove...odnami-zadarmo

Obyvatelia Nižnej Myšle, Markoviec, Malčíc a Oborína, ktorým povodne zničili často celý majetok, potrebujú najmä praktické veci ako vankúše, paplóny, obliečky, či vybavenie do kuchyne a prostriedky a nástroje na dezinfekciu alebo nové nátery stien. „V našej obci povodeň poškodila vyše 120 domov, no ľudia už nepotrebujú napríklad šatstvo alebo deky, tie dostali bezprostredne po povodniach. Teraz je čas ísť ďalej, aby si mohli opravovať domy a normálne fungovať,“ uvádza Marta Tomková, starostka Malčíc. Toto platí aj pre ostatné obce. Po rozhovoroch so starostami ostatných obcí sa opakovala požiadavka na posielanie praktických vecí do domácnosti a na opravu príbytkov, nie na šatstvo.
0 0
Markéta Novadová Markéta Novadová
Skúšala si pozrieť na webe? Asi áno... sa tak hlúpo pýtam.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Markéta Novadová Pozri príspevok
Skúšala si pozrieť na webe? Asi áno... sa tak hlúpo pýtam.
No to je teraz prudko aktuálne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať