Zavrieť

Porady

Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Vraciam sa k tejto téme:
môžem v zmesi ovocia použiť aj banány? Mám ich doma, neviem, či nenarobia šarapatu... či to nezostane tmavé, alebo...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mám tiež skopírovaných pár receptov na ovocný pečený čaj, tak pridávam pre inšpiráciu. Prvý krát som ho robila vlani a dala som to, čo som doma našla. Bol dobrý a vychladený osviežujúci.
PEČENÝ ČAJ
1. 35 dkg jablíček , 10 dkg banánu, 10 dkg švestek, 10 dkg mražených jahod,10 dkg pomeranče, 2 velké hrstě cukr krystal, skořice, 5 hřebíčků, 1 vanilkový cukr, půlka malé citronky ,můžete dát i jiné ovoce já jsem dala co jsem doma našla.

POSTUP PŘÍPRAVY

Ovoce okrájíme, očistíme nakrájíme na malé kousky dáme na plech na to dáme skořici,hřebíčky,vanilkový cukr cukr krystal a citronku.Dáme do trouby péct na 180 °C do té doby pokud ovoce nepustí štávu asi 40 minut.Potom ihned teplé dáváme do skleniček a otočíme dnem nahoru asi 10 minut.Voní to nádherně.


2. 1 kg ovoce, 0,5 kg cukru krupice, 1 lžička mleté skořice, 5 celých hřebíčků, šťáva z 1 citronu, 200 ml rumu.

POSTUP PŘÍPRAVY

Ovoce nakrájet na kostičky (neloupám) a s ostatními přísady zamíchat, dát do pečící mísy a nechat v troubě cca 1 hod. při 180 stupních, občas promíchat. Po upečení naplníme skleničky ovocnou směsí, uzavřeme a otočíme dnem nahoru. Nechávám to druhého dne vychladnout. Pak jen stačí při podávání 2-3 lžičky tohoto čaje dát do hrnku a zalít vřelou vodou.
V mém případě jsem dávala ovoce: jablka, hrušky, hrozny, nektarinky, meruňky, citron


3. 1 kg černého rybízu, 1 kg jiného ovoce, 1/2 lžičky skořice, 2 roztlučené hřebíčky, 1 citron bez kůry na kostky, 1/2 kg cukru, 1/8 rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

Vše smícháme, dáme na 180 stupňů péct cca 45 minut a pak naplníme do předem vyhřátých sklenic. Po naplnění otočíme uzavřené sklenice dnem vzhůru.

Je možné použít i zmrzlé ovoce, či ovoce zaměnit. Neměla jsem černý rybíz, tak jsem použila červený. Je možné použít brusinky, borůvky, jablka, hrušky, ostružiny, maliny, švestky.... prostě co vás napadne. Hotový čaj uskladníme v chladu. Používá se tak, že dáte do hrnečku cca 3 čajové lžičky a zalejete vodou. Je opravdu vynikajicí.


4. 1 kg černého rybízu, 1 kg jiného ovoce, 1/2 lžičky skořice, 2 roztlučené hřebíčky, 1 citron bez kůry na kostky, 1/2 kg cukru, 1/8 rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

Vše smícháme, dáme na 180 stupňů péct cca 45 minut a pak naplníme do předem vyhřátých sklenic. Po naplnění otočíme uzavřené sklenice dnem vzhůru.

Je možné použít i zmrzlé ovoce, či ovoce zaměnit. Neměla jsem černý rybíz, tak jsem použila červený. Je možné použít brusinky, borůvky, jablka, hrušky, ostružiny, maliny, švestky.... prostě co vás napadne. Hotový čaj uskladníme v chladu. Používá se tak, že dáte do hrnečku cca 3 čajové lžičky a zalejete vodou. Je opravdu vynikajicí.


5. 4kg ovoce - hrušky, jabka, hroz.víno, švestky, vše co dá zahrada :-))...., 2kg cukru, tlučený hřebíček, mletá skořice, 2 citrony, rum dle chuti

POSTUP PŘÍPRAVY

Ovoce pokrájíme na kostičky, dáme na plech, zasypeme cukrem a kořením a pečeme asi 40 min, ovoce pustí šťávu - peče se to tak na 100 stupňů a pokud ovoce pustí hodně šťávy tak vypnout, aby se ovoce moc nerozpeklo. Potom přidáme šťávu z citrónů a rum, dáme do skleniček a sterilizujeme 20 min na 80 stupňů. 2 kávové lžičky této směsi nebo podle chuti, dáme do hrnku a zalijeme vroucí vodou, je z toho čaj s kousky ovoce, měla jsem to u kamarádky a je to bomba :-)), už se těším jak nám dozraje ovoce na zahradě.


6. 1 kg ovoce, 0,5 kg cukru krupice, 1 lžička mleté skořice, 5 celých hřebíčků, šťáva z 1 citronu, 200 ml rumu.

POSTUP PŘÍPRAVY

Ovoce nakrájet na kostičky (neloupám) a s ostatními přísady zamíchat, dát do pečící mísy a nechat v troubě cca 1 hod. při 180 stupních, občas promíchat. Po upečení naplníme skleničky ovocnou směsí, uzavřeme a otočíme dnem nahoru. Nechávám to druhého dne vychladnout. Pak jen stačí při podávání 2-3 lžičky tohoto čaje dát do hrnku a zalít vřelou vodou.
V mém případě jsem dávala ovoce: jablka, hrušky, hrozny, nektarinky, meruňky, citron


3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Takže, čajík už odpočíva v pokoji v pivnici.
Dala som: černice, maliny, pomaranče, citróny, marhule, hrušky, jabĺčka, banán a nektárinky. Korenie: škorica, klinčeky a badyán.
Piekla som vo veľkom titánovom hrnci, takže mohlo to žblnkotať, koľko chcelo. Myslela som, že sa to bude iba nejakým spôsobom variť, alebo čo, ale horné ovocie sa pekne pripieklo, takže to má aj trošku karamelový nádych.
Super vec, ešte budem robiť, keď zasa bude iné ovocie.
Ďakujem za inšpiráciu!
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja už som myslela, že mi nejak preskakuje, čítam pečený ovocný čaj- no čo mi je?..a to fajt, a aké dobré to vyzerá...
(had hovorí, že baba ked sa nudí, aj čaj upečie...a veru je to fakt!)
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
U nás má tento čaj mimoriadny úspech. Ja ho robím tak, že polovicu ovocia sú brusnice. Je fantastický.
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Jooooj a dôležitú ingredienciu som zabudla: 2 dcl domácej griotka.
Mnam!
0 0
wesna wesna

wesna je offline (nepripojený) wesna

a ja te je to nejaky vtip, aby si prilakal citatelov ale vyzera to na dobru pochutku, urcite vyskum, zboznujem ovocie v akomkolvek stave!!!
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
asi to vtip nebude, keď sme to už viaceré robili....
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Vlani som robil niečo podobné, nepečené, ale varené z cukiny.
Na liter vody 0,8 kg cukru, varíme 20 minút, potom pridáme staršiu cukinu narezanú na kocky cca 1x1 cm, doložíme nakrájaný citrón na plátky, ešte varíme približne 10-15 minút, toľko aby sa kúsky ovocia nerozvarili. Dáme do malých pohárov, prevrátime hore dnom, Po vychladnutí otrieme vlhkou utierkou a odložíme, V sychravici za 1 lyžičku do šálky zaliať vriacou vodou. Miesto cukiny sa môže použiť aj iné ovocie.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

viktorviktor Pozri príspevok
Vlani som robil niečo podobné, nepečené, ale varené z cukiny.
Na liter vody 0,8 kg cukru, varíme 20 minút, potom pridáme staršiu cukinu narezanú na kocky cca 1x1 cm, doložíme nakrájaný citrón na plátky, ešte varíme približne 10-15 minút, toľko aby sa kúsky ovocia nerozvarili. Dáme do malých pohárov, prevrátime hore dnom, Po vychladnutí otrieme vlhkou utierkou a odložíme, V sychravici za 1 lyžičku do šálky zaliať vriacou vodou. Miesto cukiny sa môže použiť aj iné ovocie.
Robila som to dávnejšie, keď boli deti ešte malé, ale z tekvice, dala som tomu názov, zaváraný ananás. A ono sa mu to chuťovo aj približovalo.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Viktor, okrem cukiny a citrona tam este je nejake ovocie?

este otazka asi blba, ked to budem robit v plechu na pecenie kolaca, neprihori mi to? Myslim ten peceny ovocny caj
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

k cukine sa dá pridať zázvor, na jeden pohár tak 1-2 cm zázvoru, riadne očistiť inak všetko zhorkne a ešte zopár klinčekov. Takto sa dá spracovať všetko bobuľovité ovocie ako ríbezle, jarabina, egreš, napr jahody nesmú byť vyzreté inak z nich bude držka, pomaranče nakrájať na polmesiačky. možno aj karotka, to som neskúšal, jablká hrušky, čokoľvek čo je na trhu. Cukru môže byť na liter až 0,90 kg ale úplne postačuje 0,75

asi som to zle napísal, nedával som cukinu na pekáč, ale klasika hrniec, voda, cukor
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chystam sa robit ten caj. Chcem sa len opytat, ked nasypete ten cukor na ovocie v plechu, tak to aj premiesate, ci nechate ten cukor na vrchu ovocia?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som si až teraz spomenula, že vlani som robila a ani jeden pohár sme neotvorili. Vidieť, ako často chodím do pivnice. A to sme sa v októbri sťahovali.

PS: Ale asi aj tak by som nemohla piť takýto čaj.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
alaya1 Pozri príspevok
Chystam sa robit ten caj. Chcem sa len opytat, ked nasypete ten cukor na ovocie v plechu, tak to aj premiesate, ci nechate ten cukor na vrchu ovocia?
Ja som pomiešala. Podľa mňa je to jedno. Ale je pravda, ze som krajala ovocie rovno do hrnca, takze som mala vrstvy a cukor som nasypala skôr, ako som to stihla pomiešať, tak som to miešala aj cukrom....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak hlasim, caj je upeceny, z 2 davok po 2 kg ovocia, uz sa chladi hore dnom...uvidim co povedia konzumenti-) pri ochutnani z plechu to bolo suprove.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alaya1 Pozri príspevok
Tak hlasim, caj je upeceny, z 2 davok po 2 kg ovocia, uz sa chladi hore dnom...uvidim co povedia konzumenti-) pri ochutnani z plechu to bolo suprove.
u mňa sa práve pečie, dala som marhule, jablká, pomaranč, citrón a mrazené ríbezle čierne aj červené, škoricu, klinčeky, bolo toho cca 2 kg, a samozrejme cukor, vonia to úžasne, koľko a akých fliaš z tých 4 kg ovocia asi vyšlo?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

babi2 Pozri príspevok
koľko a akých fliaš z tých 4 kg ovocia asi vyšlo?
odpoviem si sama, málo, ono sa to fakt nie len pečie, ale aj spečie, teda mne z tých cca 2 kg ovocia vyšlo 6 fliaš od malých jogurtov a 3 fľašky od majonézy, ale nevadí ak bude chutiť ešte napečem, a ďakujem erzetovi za túto tému a AlaNR za pripomenutie témy
1 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

babi2 Pozri príspevok
odpoviem si sama, málo, ono sa to fakt nie len pečie, ale aj spečie, teda mne z tých cca 2 kg ovocia vyšlo 6 fliaš od malých jogurtov a 3 fľašky od majonézy, ale nevadí ak bude chutiť ešte napečem, a ďakujem erzetovi za túto tému a AlaNR za pripomenutie témy
Za chvilu bude baza, mne sa osvedcil tento, je vynikajuci: http://www.ajina-kucharka.wz.cz/zava...-zimni_caj.htm
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babi2 Pozri príspevok
u mňa sa práve pečie, dala som marhule, jablká, pomaranč, citrón a mrazené ríbezle čierne aj červené, škoricu, klinčeky, bolo toho cca 2 kg, a samozrejme cukor, vonia to úžasne, koľko a akých fliaš z tých 4 kg ovocia asi vyšlo?
Ja som davala na 2kg ovocia 1kg cukru. Piekla som to asi cca 3/4 hodinky na 170st.teplovz.rura. Z jednej davky mi vyslo 8 flias - od tatarky, neviem, ci je to 3dcl, ci 2.5. Urobila som 2 davky a staci. dnes sme to ochutnali , je to naozaj, ako caj, potom v bielom jogurte je to lepsie.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať