Zavrieť

Porady

podanie suhrnneho vykazu, otazka

Dobry den,

Dnes elektronicky podavam suhrnny vykaz (prvy krat). Podnikat som zacal 11.5.2010. Cize teraz v auguste (po trochu mesiacoch) mam podat SV, poskytujem elektronicke sluzby, som webdesigner.

Nie som si isty ci mam v suhrnnom vykaze oznacit 1.stvrtrok alebo 2.stvrtrok .. logicky mi to vychadza na 2.stvrtrok.....je to spravne ano?

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mne to milá pani na tunajšom DÚ minulý týždeň urobila na počkanie
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Preto preto pisem o ochote, lebo som sa stretla aj s tym, ze som to mala na pockanie, ale na inom DU si potrebovali cosi dokazovat a mali snahu tam s nami "nacvicovat", boli dost neochotni a arogantni a pre dohodu sme si mali prist az o par dni.
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

boli ochotný bol som v utorok a mal som už prístup v utorok...dohodu som si bol zobrať v stredu, lebo nebola na počkanie...ešte som chcel vedieť, že či do súhrnného sa dáva aj to čo som zaplatil ako odberateľ služieb mimo tuzemsko(v rámci EU) alebo len to čo som bol dodávateľ služieb mimo tuzemsko(v rámci EU)?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

vladopt Pozri príspevok
boli ochotný bol som v utorok a mal som už prístup v utorok...dohodu som si bol zobrať v stredu, lebo nebola na počkanie...ešte som chcel vedieť, že či do súhrnného sa dáva aj to čo som zaplatil ako odberateľ služieb mimo tuzemsko(v rámci EU) alebo len to čo som bol dodávateľ služieb mimo tuzemsko(v rámci EU)?
Do súhrnného výkazu dávaš len to, čo si Ty fakturoval do EU (tovar, služby).

Keď si bol odberateľom služiem z EU a boli Ti fakturované bez DPH, máš urobiť samozdanenie a prejaví sa to v riadnom priznaní k DPH.
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

a keď som bol odberateľom služieb z EU a boli fakturované s DPH, v tom prípade je to ako?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať