Zavrieť

Porady

Aký vysávač?

nie som dokonalá
Poraďáci, a hlavne poraďáčky, pomôžete mi, prosím, vybrať nový vysávač? Ten starý /EIO/ práve doslúžil a Vianoce sa blížia... S akým ste Vy spokojní a koľko Vás približne stál? Vôbec neviem aké sú teraz výdobytky techniky. Ten náš slúžil 12 rokov a odvtedy sa časy zmenili. Ď a k u j e m .
Usporiadat
richardhudec richardhudec

richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

moja posledna veta patrila k tomu Electrolux vysavacu, nie LIDL vysavacu, ktory som spomenul len aby som ho zhodil, pretoze vysavace za 30 eur su uplne haraburdy....ospravedlnujem sa, zle som to napisal
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

richardhudec Pozri príspevok
moja posledna veta patrila k tomu Electrolux vysavacu, nie LIDL vysavacu, ktory som spomenul len aby som ho zhodil, pretoze vysavace za 30 eur su uplne haraburdy....ospravedlnujem sa, zle som to napisal
no....ja som to pochopila ja išla do Ele.....kupovať
nemusíš zhadzovať lidl výrobky....každý si urobí úsudok sám podľa toho aké ma skúsenosť s tou alebo onou značkou.... ked sa mi pokazí pekáreň na chleba určite si kúpim z lidlu za 45e.....mala som Philips upiekla 4chleby...teraz mám moulinex-129e už bola pokazená.... opravená v záruke , ešte raz môžem ju zahodiť.... takže asi tak...
a lidl vysavač / 60e/....mám bez vreckový s xy nadstavcami s rotačnou kefou čo v TPD-čku stojí samostatne 40e......a inak na elektrolux potrebujem novú hadicu, nádstavec + tyč, asi koľko by ma to vyšlo kúpiť samostatne....možno viac ako ten vysávač z lídlu podľa teba za 30e
0 0
key4master key4master

key4master je offline (nepripojený) key4master

Ahojte,
mne príde zvláštne ako sa tu nadáva na nespoľahlivosť a nepraktickosť vodníka od Zelmeru. Ok, je hlučný, najmä teraz po 15-tich rokoch čo sme ho nijako nešetrili. Presne tak - 15 rokov, a doteraz ANI JEDEN PROBLÉM. Vysával veľký dvojposchodový dom. Ani len šnúra sa neprelomila, čo je u iných vysávačov zvykom po pár rokoch.
Zopár krát vysával dokonca aj 2-3 hodiny neptretržite vodu dole v pivnici keď sa zdvihla spodná voda a prerazilo nám ju z kanalizácie do pivničných priestorov. Stovky litrov... Prestávky mal len počas toho ako sme povysávanú vodu vylievali.
Napriek tomu stále funguje a vysáva bez jedinej poruchy.
Priznávam, že hučí a jeho čistenie je komplikovanejšie než u iných vysávačov. Ale na spoľahlivosť nedám dopustiť. K tomu môžem povedať len starú múdrosť: "Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!"
Inak momentálne majú moji rodičia doma Electrolux Ultra Silencer. Rovnako ho mám aj ja už vo svojom byte. Všetci sme spokojní, ale electrolux po roku šetrného zabochádzania už tiež počuť viac ako za nova, a to ani zďaleka nevidel taký agresívny druh špiny, ako videl Vodník.

Nakoniec iba jedno - každý nech si kúpi taký vysávač, aký potrebuje. Do malého bytu (do 100 m2) je hlúposť kupovať vysávač na vodu. Ak máte dom, pivnicu, záhradu vpredu a vzadu a chystáte sa s vysávačom robiť veci na ktoré je primárne určený priemyselný vysávač, silne odporúčam Vodník
0 0
jumping_musel jumping_musel

jumping_musel je offline (nepripojený) jumping_musel

Rodicia kupili namiesto stareho socikovskeho kedysi davno Rowentu. Fungovala vela rokov (cca 10), akurat po cca 6 sa odporucal kabel a po 8 rokoch sa odporucal navijak kabla, ktory bol z velmi tenkeho plastu. Tiez bol problem zaklopit veko nad sackom - to som vedela snad iba ja (chcelo to tresnut pastou na spravne miesto). Upratovacka to technicky nezvladla. O cene sackov, ktore medzicasom uz je problem zohnat ani nehovorim. Dnes uz vsetky sacky stoja tolko, ale pred 10 rokmi boli drahe.

Potom sa urobil jeden pokus-omyl s bezvreckovym cyklonovym (asi Eta). Po povysavani cca 40-45m2 (o par metrov menej ako som potrebovala vysavat) sa HEPA-filter (taky zubaty valec) upchal a ponad drazky kvalitne omotal vlasmi, tazke spina v drazkach bola dokonale prichytena. Saci vykon sa tym stratil a bolo ho treba cistit vonku na ulici nad kontajnerom kefou a este predtym tycinkou povytahovat vlasy Takze maximalne pre plesatych asik.

Manzel kedysi kupil Etu (vreckovu) - dobra vec vykon super, akurat asi trochu prasi - treba ju raz za cas dokladne vycistit a vysavat iba pri otvorenom okne, lebo inak je zapraseny smrad. Po 8 rokoch praskla rukovat na mieste, kde vstupuje do trubice a teraz vypadava, ale z uvedenych je to asi najlepsi exemplar. Zial, bol kupovany este na koberec a na dlazdiciach hrozne rachotia jeho plastove kolecka.

Mame aj Roombu - na laminatku a dlazdice ok, ale na koberec by som si to nekupila. Z akejkolvek baterky nikdy nedostanete ktovieaky vykon a na koberec treba vykon. Nevyhodou Roomby je tiez to, ze vysava volnu plochu a len tam, kde sa sirkou zmesti, t.j. do rohov sa nedostane. Ked odidete z domu a pustite to, stolicky, kvetinace a kable roznych zariadeni neodskacu z cesty Ked je clovek doma, tak to je v byte dost otravne, lebo na jednu izbu potrebuje celu vecnost a Vy to musite pocuvat.
1 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Nemáte niekto skúsenosti so Sencor-om? Uvažujem o kúpe

http://www.sencor.sk/bezvreckovy-vys...vc-1020-chilli

doteraz sme mali len starú etu ktorá si už odkrútila (či skôr odsala ) 20 rokov.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Pri bezvreckovych vysavacoch musis po nejakom case vymenit cyklonovy filter, resp. ho aj cistit este pred vymenou. Takze to nie je "cista" robota ako pri sackovych.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

erik555 Pozri príspevok
Pri bezvreckovych vysavacoch musis po nejakom case vymenit cyklonovy filter, resp. ho aj cistit este pred vymenou. Takze to nie je "cista" robota ako pri sackovych.
fuj humus maximálny....už by som nekúpila bez-vreckový....našťastie mám aj sáčkový....
0 0
palobb1 palobb1

palobb1 je offline (nepripojený) palobb1

lujza.j Pozri príspevok
fuj humus maximálny....už by som nekúpila bez-vreckový....našťastie mám aj sáčkový....
Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palobb1 Pozri príspevok
Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
ja ho mám...a nevysávam s ním vysávam s klasickým sáčkovým....čistenie bez-vreckového je jeden hnus...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez mame doma bezsackovy, s hepa filtrom. Uz druhy za 4 roky. Predosle dva,este za starej ery vydrzali aj 15 rokov,dodnes sluzia na vysavanie garaze,povale a pod.

Tie filtre robia strasne jemne,vysajem 2-3 izby a uz blika cervene svetlo. Nadobka skoro prazdna,ale filter zaneseny.

Tak moj muz vymyslel zlepsovak.
​Po skonceni vysavania filter vyfukame vonku kompresorom. Chvilu vysavac taha ako novy...
Naposledy upravil arizona : 06.04.13 at 20:36
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palobb1 Pozri príspevok
Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
aj tu diskusia...
http://www.emimino.cz/diskuse/bezsackovy-vysavac-33862/

tu je test 2012...
http://www.dtest.sk/clanek-2418/test...FchY3godzxcAlw
1 0
palobb1 palobb1

palobb1 je offline (nepripojený) palobb1

Takze idem kupit asi tento http://vysavace.heureka.sk/philips-f...ikace/#section, co vy na to? mne sa celkom paci
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Keďže som som tu písal pred mesiacom, keď som hľadal vysávač tak tu dám aj skúsenosť po kúpe.
Nakoniec som kúpil http://www.sencor.sk/bezvreckovy-vys...vc-1020-chilli ako som plánoval.
Cena 69,9 €
Príkon 1400 W sací výkon 400 W.
Moje skúsenosti:
Napájací kábel je tak akurát, keď je niekto navyknutí na plantanie 10 m kábla tak to nie je vysávač pre neho.
Hlučnosť primeraná (oveľa tichší ako môj starý ETA). Zvuk celkom príjemný nič piskľavé.
Výkon motora sa dá nastaviť priamo na vysávači (veľmi praktické). Sací výkon 400 W plne postačuje (ak idete nad 75 % tak sa trochu ťažšie "jazdí" z hubicou už to dosť ťahá koberec).
Nádoba na špinu má 1,5l. Filtre má takto: nádobka -> molitanová vložka-> umývateľný HEPA motor - ďalší HEPA (ako keby z netkanej textílie). Sprvu keď som začínal vysávať po starom vysávači tak som musel čistiť vysávač asi po každých 3 vysávaniach (teraz som nečistil asi 6) tj. vyklepanie molitanovej vložky a vyfúkanie filtra (komprasor nemám tak pomohla hustilka ).
0 0
TaxiTužijem TaxiTužijem

TaxiTužijem je offline (nepripojený) TaxiTužijem

Upútala ma táto téma, pretože tiež riešim dilemu. Nahovárajú ma na vodný filter a priznám sa, že som na 99% presvedčený, lebo manželka našla také modely, ktoré sú aj s vysávaním do vody, ale keď neni čas po robote ho oplachovať, tak sa môže vysávať aj bez vody do sáčku. Našli sme ich tu: http://eneftech.sk/products/vysavace...vodnym-filtrom . Prvý krát som sa s tým stretol a je tam asi najviac modelov vysávania do vody, čo som našiel. Poznáte ich niekto? No ceny sú dosť vysoké, asi preto, že sú aj pre alergikov. A asi aj preto, že s niektorými sa dá aj umývať. Rád by som našiel niekoho, kto s nimi má skúsenosti a podelí sa .
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Ja som si pred takmer dvoma rokmi kúpila Zelmer 01Z010 Galaxy - bezsáčkový 1800 W. Je to najhorší vysávač, aký som kedy mala. Sal dobre možno prvé dva razy, odvtedy sa trápim ako kača, aby som dobre povysávala koberec. Vôbec nechce ťahať drobné špinky, napr. žmolky od ponožiek, vlasy a podobne..Má aj hepa filter, ktorý je podľa mna totálne na nič. Tento vysávač som už trikrát reklamovala v okay, pretože jeho sací výkon je naozaj biedny...a neverím, že to tak má byť. Prvý krát mi reklamáciu neuznali. Pri druhej mi vymenili filter (ktorý mimochodom mením aj ja) a pri tretej reklamácii mi vymenili nejaký ventíl. Vysávač je stále na figu, rovnako zle saje. Už neviem čo mám robiť. Mám vôbec nárok na to, aby mi vrátili peniaze?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
arizona
Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
Moja ETA v garáži a keď si chcem ušetriť nervy a mať povysávané-pracuje (má 30 rokov !).Inak súhlas so skúsenosťou s HEPA filtrom a to ešte dodám,že na môj vysávač stojí 17 € a vydrží tak 6 týždňov.No nekup to...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Peggynka
arizona
Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
Moja ETA v garáži a keď si chcem ušetriť nervy a mať povysávané-pracuje (má 30 rokov !).Inak súhlas so skúsenosťou s HEPA filtrom a to ešte dodám,že na môj vysávač stojí 17 € a vydrží tak 6 týždňov.No nekup to...
Aj nasa stara Eta este stale funguje,muz ju pouziva na vysavanie povaly a garaze.Len hadice uz ma polepene paskami.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
erik555
Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy
To sú bezsáčkové a majú 3 filtre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať