Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel

Prosím Vás viete mi niekto poradiť, ktorá poisťovňa je najvýhodnejšia, tyka sa to ojazdených aut... alebo nejakú stránku na nete, kde by som si podľa typu a roku vozidla vybrala tu najvýhodnejšiu poisťovňu??
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

preboha Pozri príspevok
no - ak poisťovňa za svojho poisteného neuhradí celú škodu (lebo má "svoje" predpisy a tabulky - a týchto poisťovní je na trhu veľa), tak poškodený môže - po preukázaní horeuvedeného - neuhradenú časť škody nárokovať od poisteného, takže cena zákonnej poistky nemusí byť to jediné, čo je podstatné. U susedov - v čechách už existujú hromadné žaloby na poistených a poisťovne ako vedľajšieho účastníka konania, pretože neuhradili celú škodu v zmysle príslušného predpisu -resp. zákona
nesuhlasim, nemas pravdu
poisteny nikdy nic nezaplati zo svojho, hromadne zaloby na poistenych na tom nic nezmenia, vzdy skodu, za ktoru zodpoveda poisteny, zaplati poistovna (samozrejme v ramci poistnych limitov) ...

tabulky a predpisy poistovne su irelevantne, ak sud potvrdi, ze poisteny zodpovedal za skodu v nejakej vyske, poistovna ju musi v tej vyske zaplatit, bez ohladu na svoje tabulky
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Stanislav 1975 Pozri príspevok
OK... ja potrebujem klientov, ktorí majú peniaze a sú ochotní ich dať, ja nechcem klientov, čo pindajú kvoli tomu že niekde majú pzp o 4 eurá lacnejšie-ja takého klienta nechcem, ja potrebujem zarobiť a nie sa niekde naťahovať o pár eur s niekým...
... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stefan2005 Pozri príspevok
... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....
presne tak, poistovne su zakerne, treba sa spravat ako oni ...

davnejsie som platit 1550 Sk/stvrtrocne a po roku bezskodoveho priebehu mi poslali sek na dalsi rok na 1520 Sk ... kedze som mal ponuku na 790/stvrtrocne, prisiel som staru zrusit ... pani ma 20 min prehovarala nech ostanem, az cena spadla na 1100 Sk, no aj tak som ju zrusil ... o dva dni volal vyssi sef, ze preco som zrusil, ze ked to stiahnem, tiez mi da 790 ... no svinstvo, fuj
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Treba sa biť o každé €uro, kam by sa vyšplhali ceny, keby sme tomu nechali voľný priebeh?
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

bubkoch Pozri príspevok
nesuhlasim, nemas pravdu
poisteny nikdy nic nezaplati zo svojho, hromadne zaloby na poistenych na tom nic nezmenia, vzdy skodu, za ktoru zodpoveda poisteny, zaplati poistovna (samozrejme v ramci poistnych limitov) ...

tabulky a predpisy poistovne su irelevantne, ak sud potvrdi, ze poisteny zodpovedal za skodu v nejakej vyske, poistovna ju musi v tej vyske zaplatit, bez ohladu na svoje tabulky
ja som iba skonštatoval aktuálnu prax u susedov v čechách, ak s ňou aj nesúhlasíte - ona sa nezmení...
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Stefan2005 Pozri príspevok
... Stanko, ja zase potrebujem poisťovňu, ktorá si ma váži za to, že som je tridsaťročným klientom. No keď mi pošle poukážku na sumu o 20-30 EUR ( NIE 4 EURA) vyššiu ako dá sumu poistenia tomu, kto zrovna pribehol (a ročne mení poisťovne) , tak ma to vie poriadne nasrať. To opravdu musím isť každý rok osobne a použijem tvoju terminológiu "pindať" aby mi tých 20 € tiež dali?
Pokladám to za poriadne svinstvo pachané na dlhoročnej, stabilnej klientele.
Zrušil som havarijné poistenie na staršie vozidlo - vraj mám aj tak najlepšiu cenu, už by ju nevedeli znížiť. Na moje prekvapenie o 5-6 týždňov volá "vyšší šéf", že prečo som zrušil poistenie - keď som hovoril o "pomere aktuálnej trhovej ceny auta a výšky poistenia" - tak si mi dostalo odpovede, že však som mal požiadať o nižšiu poistku a vybavili by to...
A ty tu ideš niečo vyprávať i "pindaní klienta"....
Tiež mám podobnú skúsenosť- vlastne nie podobnú, ale rovnakú.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...
Priestor na masívne zjednávanie ceny možno bol tak2-3 roky do zadu.Teraz už veľký priestor nieje a rozumný poisťovák nepôjde pod hranicu prevádzkového minima.( nakoniec sa to neoplatí ani jemu zarobí tak na žuvačku)
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

zuzka3110 Pozri príspevok
kde tak lacno, hm? my máme na 1,6 74kw v Kooperatíve za 127 a to je veľa... poraď
Porovnávate ne porovnatelné ak Vám na auto padne strom tak budete zasa plakať , že pre koľko 20EUR ? budete mať zničené auto bez plnenia , pravda ak nemáte havarijnú poistku
Ako jediný na trhu máte v zákonnej poistke aj živel a poistenie nie sedadla vodiča ale celej posádky.
Dávno už neplatí , že zo zákonnej poistky sa plní len druhému.

A Genertel ?? veď je to len marketingový nástroj na predaj produktu inej poistovne.Čo myslíte ako bude priebiehať likvidácia?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

preboha Pozri príspevok
ja som iba skonštatoval aktuálnu prax u susedov v čechách, ak s ňou aj nesúhlasíte - ona sa nezmení...
vyssie si napisal:

1. ak poisťovňa za svojho poisteného neuhradí celú škodu ..., tak poškodený môže ... neuhradenú časť škody nárokovať od poisteného, ....
2. U susedov - v čechách už existujú hromadné žaloby na poistených a poisťovne ako vedľajšieho účastníka konania, pretože neuhradili celú škodu v zmysle príslušného predpisu -resp. zákona


este raz, ja vobec nespochybnujem bod 2., dokonca ani bod 1., nielen v cechach, ale aj na slovensku existuje kopec zalob, kde poskodeny zaluje vinnika, teda skutocne aj poskodeny si moze narokovat od poisteneho nieco, co poistovna nepreplatila (tusim OZ a VPP hovoria, ze poskodeny moze dokonca zalovat priamo poistovnu vinnika) ...

co tvrdim je, ze vinnik tym ze je poisteny a nahlasil skodu v limite 15 dni a splnil ostaqtne zakonne povinnosti (nepil a pod.) moze kludne spat, lebo ziaden sud ho nikdy nezavieze zaplatit ani cent ... sud v pripade vinnika len potvrdi zodpovednost za skodu a vysku skody ... ale skodu vzdy zaplati poistovna
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

globalpartner Pozri príspevok
Porovnávate ne porovnatelné ak Vám na auto padne strom tak budete zasa plakať , že pre koľko 20EUR ? budete mať zničené auto bez plnenia , pravda ak nemáte havarijnú poistku
Ako jediný na trhu máte v zákonnej poistke aj živel a poistenie nie sedadla vodiča ale celej posádky.
Dávno už neplatí , že zo zákonnej poistky sa plní len druhému.
Kde je v PZP poistenie proti živlu?
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

KoxXxo Pozri príspevok
Kde je v PZP poistenie proti živlu?
Už dva roku u dvojky na trhu Kooperative a až 1/5 plnenia v minulom roku boal vyplatená z tohto dôvodu.
Naposledy upravil globalpartner : 07.11.10 at 08:12 Dôvod: doplnenie
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

KoxXxo Pozri príspevok
Treba sa biť o každé €uro, kam by sa vyšplhali ceny, keby sme tomu nechali voľný priebeh?
Čo myslíte kde je ešte priestor na zníženie keď si uvedomíte , že pri limite plnenia 2,5 mil. EUR na zdraví a 500 tis.EUR na majetku zaplatíte 50EUR?

Pozn. od roku 2012 to bude podľa nariadenia EU 5 mil a 1,5 mil EUR
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

globalpartner Pozri príspevok
Čo myslíte kde je ešte priestor na zníženie keď si uvedomíte , že pri limite plnenia 2,5 mil. EUR na zdraví a 500 tis.EUR na majetku zaplatíte 50EUR?

Pozn. od roku 2012 to bude podľa nariadenia EU 5 mil a 1,5 mil EUR
kolko % plneni je v intervale 90-100% limitu ?
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

bubkoch Pozri príspevok
kolko % plneni je v intervale 90-100% limitu ?
To je špekulatívna otázka, ale viem si predstaviť" katastrofickú" situáciu keď zaviním hromadnú haváriu dakde v Nemecku zruším zopár BMW a Mercedesov prípadne autobus plný ľudí
Tak asi na koľko sa môže vyšplhať plnenie??
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

globalpartner Pozri príspevok
To je špekulatívna otázka, ale viem si predstaviť" katastrofickú" situáciu keď zaviním hromadnú haváriu dakde v Nemecku zruším zopár BMW a Mercedesov prípadne autobus plný ľudí
Tak asi na koľko sa môže vyšplhať plnenie??
tym som len chcel naznacit, ze vyska limitu ma asi velmi maly vplyv na vysku poistneho
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

bubkoch Pozri príspevok
tym som len chcel naznacit, ze vyska limitu ma asi velmi maly vplyv na vysku poistneho
Dalo by sa ďalej argumentovať , keďže sa jedná o solidarny princíp , ale dobre výška poistného je záležitosťou jednotlivých poistovní.

Ja som len chcel zasa naznačiť , že pri určitom zhluku náhod toto môže viesť až k ,v lepšom prípade k čerpaniu tech.rezerv poisťovňe , a následne s určitosťou k zvýšeniu poistného a v tom horšom prípade aj k krachu a presunu poistného kmeňa do inej poisťovne.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Pri PZP ale aj hav. poisteni plati, ze cenu si ovplyvnuje viac menej kazdy sam... Treba sa jednat a obehat si poistovne. Napr Kooperativa ma v sadzobniku na objem motora do 1,3 min sumu 83€. Ja mam 27 rokov, 9 rokov bezskodovy priebeh, zenaty, male dieta, auto 1,3, 50kw, bydlisko PP a rocne nabeham teraz cca 30-40 000km... Pred par rokmi to bolo 50-60 000km. Cena rocneho poistneho je 70,55€.... Ako? Treba jednat a nedat sa odbit.... A to v ziadnej poistovni nemam znamosti...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jacekova Pozri príspevok
zadaj si parametre svojho auta do tohoto formuláru a uvidíš, čo je pre teba naj:

http://www.najvyhodnejsiepoistenie.sk/

ja som si takto uzatvorila PZP aj havarijné a som spokojná
uzavreli ste už niekto zmluvu podľa vyššie uvedeného linku?
nakoľko mám staršie vozidlo, odoslala som formulár na určenie ceny vozidla a vypracovanie individuálnej ponuky.
Všimla som si poznámku, že súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami, ale tie som na stránke nenašla.
Aké máte skúsenosti s týmito online službami?
V ponuke podľa zadaných paramerov boli ceny o 50% nižšie než platím teraz, ale zároveň som si našla poznámku, že sú to ceny minimálne, aktuálne môžu vyjsť vyššie.
0 0
ferokalimero ferokalimero

ferokalimero je offline (nepripojený) ferokalimero

Stanislav 1975 Pozri príspevok
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...

s tou poslednou vetou by som určite nesuhlasil , to plati len v pripade ak dopyt po službe prevyšuje ponuku a to nie je určite oblasť poisťovnictva
skor naopak ved vy ponukate sluzbu a je na zakaznikovi ci ju využije
samozrejme netvrdim ze musite ist pod cenu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať