Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel

Prosím Vás viete mi niekto poradiť, ktorá poisťovňa je najvýhodnejšia, tyka sa to ojazdených aut... alebo nejakú stránku na nete, kde by som si podľa typu a roku vozidla vybrala tu najvýhodnejšiu poisťovňu??
Usporiadat
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

Po precitani tohoto clanku http://www.mojeauto.sk/poistovne-cel...acim-podvodom/ plne chapem snahu poistovni zamedzit plneniam z fingovanych poskodeni motorovych vozidiel, ale rovnake usilie by mali vynalozit aj na to, aby dosledne "oddelovali zrno od pliev", teda, aby neobvinovali z podvodu aj nevinnych.
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Poradaci, mám takú otázku..ak je poistné za auto vystavené na predpise za obdobie od 01.01.2011-31.01.2011..a dalsi rok potom je 01.01.2012-01.01.2013...tu je to napr 367 dní...je to ok?...rozlíšiť to takto časovo?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Stanislav 1975 Pozri príspevok
u mňa toto neplatí- ja poviem cenu a klient bere alebo nebere, potrebuje on mňa nie ja jeho...

NAOZAJ ?
1 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Prosím o radu: 17.2.2012 som zaslala do poistovne výpoved povinného zmluvného poistenia, ktoré mi konči 2.4.2012, dnes mi poistovna oznámila, že zamieta moju žiadosť, chcela som auto poistiť v inej povinnosti, aké mám teraz možnosti. Ďakujem.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a to z akého dôvodu ? máš tam dlh ?
ty k výpovedi nepotrebuješ súhlas poisťovne...., ty jej to oznám a odlož si doklad....
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Anna123 Pozri príspevok
Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.
ano, nedodrzala si 6-tyzdnovu lehotu, poistovna postupuje spravne, u danej poistovne ostanes este dalsi rok
posledny den, kedy mala byt tvoja vypoved poistovni DORUCENA, bola nedela 19.2.

okrem toho nechapem preco ti prisla odpoved ze "zamieta" ... spravne ti mala poistovna odpovedat, ze tvoju vypoved akceptuje a ze poistenie skonci 2.4.2013
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Myslela, som, že dôležitý je dátum na pečiatke z pošty.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

A s havarijným poistením je to ako, ďakujem.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

tak isto ako s PZP oba druhy poistenia sa riadia občianskym zákonníkom...
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

V obálke som poslala výpoved PZP, aj výpoveď havarijného poistenia a k tejto výpovedi sa poisťovňa nevyjadrila.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Ice dive Pozri príspevok
tak isto ako s PZP oba druhy poistenia sa riadia občianskym zákonníkom...
tak isto nie

havarijne moze vypovedat ku koncu poistneho obdobia, takze ak plati polrocne alebo stvrtrocne, moze ho zrusit skor ako 2.4.2013
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ak máme PZP uzatvorené od 25.4., tak výpoveď musím dať k 24.4.???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT Pozri príspevok
ak máme PZP uzatvorené od 25.4., tak výpoveď musím dať k 24.4.???
Treba pozrieť, aké je poistné obdobie. Mohlo byť prvé poistné obdobie od 25.4. do 31.12.. Ale možno to máš uzatvorené nie na kalendárny rok (1.1. - 31.12.), ale na technický rok (25.4. - 24.4.). Treba pozrieť v poistnej zmluve.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Chobot Pozri príspevok
Treba pozrieť, aké je poistné obdobie. Mohlo byť prvé poistné obdobie od 25.4. do 31.12.. Ale možno to máš uzatvorené nie na kalendárny rok (1.1. - 31.12.), ale na technický rok (25.4. - 24.4.). Treba pozrieť v poistnej zmluve.
máme uzatvorené od 25.4. - 24.4., lebo auto sme kúpili v apríli 2006, ale teraz chceme dať výpoveď zmluvy, ideme do inej poisťovne ... takže potrebujem dať výpoveď, ten dátum teda bude výpoveď ku dňu 24.4.? či 25.4.?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anna123 Pozri príspevok
Že som nedodržala 6 týždňov, keďže im bola žiadosť doručená 21.2.2012, ide mi o dátumy, poslala som ju 17.2.2012 mám podací lístok. Dlh nemám žiadny.
Výpoveď poistnej zmluvy

Výpoveď PZP sa striktne riadi ustanoveniami Zákona o povinnom zmluvnom poistení a Občianskeho zákonníka. Povinné zmluvné poistenie je možné vypovedať písomne, pričom výpoveď musí byť doručená poisťovni najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia, ktorým je technický alebo kalendárny rok.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anna123 Pozri príspevok
A s havarijným poistením je to ako, ďakujem.
Výpoveď poistnej zmluvy havarijného poistenia je potrebné podať minimálne 6 týždňov pred koncom poistného obdobia.
Taktiež máte právo vypovedať uzatvorenú poistnú zmluvu do 2 mesiacov po uzatvorení havarijného poistenia. Výpovedná lehota je osemdňová, jej uplynutím poistenie zanikne. Ak poistník vypovie poistenie do 2 mesiacov od uzavretia poistnej zmluvy, má poisťovňa nárok na poistné do zániku poistenia.
Poistnú zmluvu havarijného poistenia môžete vypovedať do 3 mesiacov odo dňa oznámenia vzniku poistnej udalosti. Výpovedná lehota je jeden mesiac, jej uplynutím poistenie zanikne.
Možnosti výpovede poistnej zmluvy havarijného poistenia, resp. zrušenia, zániku havarijného poistenia stanovujú príslušné poistné podmienky a zmluvné dojednania uzatvoreného havarijného poistenia, z toho dôvodu Vám odporúčame postupovať výlučne podľa príslušných poistných podmienok dojednaného poistenia.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
máme uzatvorené od 25.4. - 24.4., lebo auto sme kúpili v apríli 2006, ale teraz chceme dať výpoveď zmluvy, ideme do inej poisťovne ... takže potrebujem dať výpoveď, ten dátum teda bude výpoveď ku dňu 24.4.? či 25.4.?
nikto mi neporadí?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Prečo sa trápiš, napíš niečo v tom znení, že Vypovedáš poistnú zmluvu č... , vodidlo XY, poistné obdobie 25.4.-24.4. Dôvod nemusíš uvádzať. Podstatné je neprešvihnúť lehotu, výpoveď musí byť doručená poisťovni najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Ak si uviedla v zmluve č.t., poisťovňa ťa bude pravdepodobne kontaktovať, a ponúkne ti lepšie podmienky.
3 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Telefonom ma oslovil Genertel s cenou za havarijne+ PZP 168€. Je to možné, kopa ludí toľko platí iba za PZP. Auto má 3 roky,1,6cc3, 85 KW, 1920 kg celková prípustná hmotnosť. Poznáte túto poisťovňu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať