Zavrieť

Porady

Poradte mi prosim....

dobry chcela by som sa spytat ci by mi niekto vedel poradit: takze som zamestanana a do konca roka 2010 mi plati zmluva som tehotna a som na pnke lebo som na rizikovom a chcela by som vediet alebo spytat sa niekotho kto by vedel mi poradit co mam dalej robit ked budem nadalej vypisana a v decembri mi konci zmluva ci mam ist na urad prace sa hlasit a ako to bude nadalej..... v strede februara mam termin ........ Ďakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Poradím ti napríklad nezakladať dve témy a dať téme výstižný názov.
    Klikám na vyriešené, rovnakú tému si založila tu: http://www.porada.sk/t152224-zamestnanec.html
    Edit: klikám na "Vyriešené" v druhej téme, tu sa to nedá

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    dobry chcela by som sa spytat ci by mi niekto vedel poradit: takze som zamestanana a do konca roka 2010 mi plati zmluva som tehotna a som na pnke lebo som na rizikovom a chcela by som vediet alebo spytat sa niekotho kto by vedel mi poradit co mam dalej robit ked budem nadalej vypisana a v decembri mi konci zmluva ci mam ist na urad prace sa hlasit a ako to bude nadalej..... v strede februara mam termin ........ Ďakujem za odpoved
    Počas Pn ťa na úrade práce nezaevidujú. Po skončení prac.pomeru je platitelom zdr. poistenia štát. Nemocenské ti bude SP vyplácať aj po skončení prac.pomeru.

    Či ti vznikne nárok na materské od posledného zamestnávatela závisí od termínu pôrodu. Ochranná lehota tehotných je 6 mesiacov (dúfam že zostane aj v novela zákona o soc. poistení). Ak je termín pôrodu neskôr, uzatvor aj počas PN-ky dobrovolné nemocenské poistenie.

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    Ďakujem vam..... takze na pnku som nastupila 21.6.2010 a nadalej trvam.....termin porodu mam od 14.-21.2.2011 a neviem co mam robit.......dakujem vam za odpoved....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    Ďakujem vam..... takze na pnku som nastupila 21.6.2010 a nadalej trvam.....termin porodu mam od 14.-21.2.2011 a neviem co mam robit.......dakujem vam za odpoved....
    Ak ti zmluvu na dobu určitú končí 31.12. a termín pôrodu je vo februári 2011, zmestíš sa do 6-mesačnej ochrannej doby a vznikne ti nárok na materskú z príjmu od posledného zamestnávatela. Vymeriavacím základom bude rok 2010 (ak nastup na MD bude v roku 2011). Nemusíš robiť nič, keď ti lekár vypíše žiadosť o materské, vypýtaš si potvrdenie o príjme od posledného zamestnávatela a spolu so žiadosťou odnesieš do SP.

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    jofka161 Pozri príspevok
    dobry chcela by som sa spytat ci by mi niekto vedel poradit: takze som zamestanana a do konca roka 2010 mi plati zmluva som tehotna a som na pnke lebo som na rizikovom a chcela by som vediet alebo spytat sa niekotho kto by vedel mi poradit co mam dalej robit ked budem nadalej vypisana a v decembri mi konci zmluva ci mam ist na urad prace sa hlasit a ako to bude nadalej..... v strede februara mam termin ........ Ďakujem za odpoved

    ak máš termín v polke februára, tak by si mohla byť od 01.01.2011 na MD, možno aj skôr

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    Ďakujem vam pekne velmi ste mi pomohli......
    vieš už termín nástupu na materskú ? Môže byť aj skôr ako 6 týždňov pred pôrodom. Ak by si nastúpila v roku 2010, vymeriavacím základom by bol rok 2009 (ak pracovný pomer trval).

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    takze teraz som 28 tt tehotenstva a na MD sa ide 36 tt vsak a ked som na rizikovom tak aj skor...to staci ked od doktora budem pitat papier na MD...

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    jofka161 Pozri príspevok
    takze teraz som 28 tt tehotenstva a na MD sa ide 36 tt vsak a ked som na rizikovom tak aj skor...to staci ked od doktora budem pitat papier na MD...

    nástup na MD môže byť 6 - 8 týždňov pred očakávaným termínom pôrodu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    este neviem termin nastupu na MD .alke v roku 2009 trval iba pol roka.
    to nevadí, ak nastúpiš v roku 2010 - VZ bude rok 2009.

    Materské si môžeš predbežne vypočítať, ak si spočítaš z pások vymer. základ na nem. poistenie (spravidla hrubá mzda) a vydelíš počtom kal. dní trvania poistenia v roku 2009 (ak si bola PN, tieto dni odpočítaš).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.