Zavrieť

Porady

splátkový kalendár je úver?

Dobrý deň, mám problém s našim novým predsedom. Chceme zatepliť a opraviť strechu, lenže nám chýba asi 5000€. Firma, ktorú sme vybrali nám ponúkla na chýbajúcu sumu splátkový kalendár. Problém je v tom, že ja si myslím, že ide o úver a potrebujeme súhlas 2/3 hlasov vlastníkov, no náš predseda si myslí, že stačí nadpolovičná väčšina prítomných na zhromaždení.Vôbec neviem ako to je
Naposledy upravil Dav : 28.11.10 at 19:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa obchodného zákonníka (§ 497 zmluva o úvere) je premetom úveru poskytnutie peňažných prostriedkov. V praxi sa úverom nazýva aj iný spôsob získavanie cudzích zdrojov návratnou formou.

    Ten vám navrhnutý spôsob nazývajú aj obchodným alebo prevádzkovým splátkovým úverom a pod. Je to prirodzená forma úveru vyplývajúca zo vzájomne logicky nadväzujúcich vzťahov medzi dodávateľom a odberateľom.
    Forma úveru - formou výrobku, práce, tovaru, služby. Úverovú zmluvu nahrádza faktúra alebo splátkový kalendár so skrytou formou úročenia, ale aj bez úročnia - najmä v čase krízy či slabého odbytu. Dodávateľ často umožňuje odberateľovi využiť tzv. Skonto zľavu a to v prípade promtného platenia.

    Bytový zákon nedefinuje o aký úver ide v § 14 (Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení úveru ..), ale ani vy nemusíte splátky definovať ako úver. Nejde o úver v zmysle obchodného zákonníka.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    terezamaria, Halli, Deganova, alla66, lubica_02, Lubaba, Lotarka, zdenka131, rodina1, verkaz
    10

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lalika Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám problém s našim novým predsedom. Chceme zatepliť a opraviť strechu, lenže nám chýba asi 5000€. Firma, ktorú sme vybrali nám ponúkla na chýbajúcu sumu splátkový kalendár. Problém je v tom, že ja si myslím, že ide o úver a potrebujeme súhlas 2/3 hlasov vlastníkov, no náš predseda si myslí, že stačí nadpolovičná väčšina prítomných na zhromaždení.Vôbec neviem ako to je
    Vyjadrím sa len k tomu úveru. Ja si nemyslím, že ide o úver ale o možnú dohodu o spôsobe úhrady záväzku...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    lalika Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám problém s našim novým predsedom. Chceme zatepliť a opraviť strechu, lenže nám chýba asi 5000€. Firma, ktorú sme vybrali nám ponúkla na chýbajúcu sumu splátkový kalendár. Problém je v tom, že ja si myslím, že ide o úver a potrebujeme súhlas 2/3 hlasov vlastníkov, no náš predseda si myslí, že stačí nadpolovičná väčšina prítomných na zhromaždení.Vôbec neviem ako to je

    Neviem, prečo to nazývaš problémom s novým predsedom, buď rada, že to ten predseda vybavil. Ja to praktizujem už niekoľko rokov a takto sa nám podarilo realizovať veľa rekonštrukcií a opráv. Na splátky a bez "koruny" eura/naviac....
    Takže NIE problém, poďakovať by ste mu mali.
    Tá firma predsa nechce od Vás žiadne ručenie,..a myslím ani úrok, tak ako to môže byť úver?

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Splátkový kalendár je podpísaná dohoda o splatení , vo Vašom prípade zostávajúcich nákladov za opravu strechy. Treba sa dohodnúť akou formou, za akú dobu a za akých úrokových podmienok, ktoré môžu byť aj nulové. Nie je to úver.

    splátkový kalendár je úver?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.