Zavrieť

Porady

Odvody do SP

:-)
Prosím vás pri akej hodnote obratu je SZČO tento rok povinná platiť odvody do SP?
Usporiadat
radowan1 radowan1

radowan1 je offline (nepripojený) radowan1

veronikasad Pozri príspevok
Ešte pár dní vydrž, snáď sa to vyjasní. A bude potrebné prihlásiť sa, máš čas do konca januára - so spätným dátumom od 1.1.2011.
Alebo sa rozhoduješ či živnosť ponechať alebo zrušiť ?
Ok, tak daj vediet, na co prides... zivnost by som si asi aj tak nezrusil ku koncu decembra, cize v podstate mi to az tak nesuri...
0 0
radowan1 radowan1

radowan1 je offline (nepripojený) radowan1

Melnick Pozri príspevok
radowan, z odpovede ministra mi vychádza , že platiť budeš musieť.
asi mas pravdu... len ta formulacia v zakone je pisana tak, ze si ju nevylozim ani keby som sa roztrhal... Btw, aku odpoved ministra mas na mysli? Z nejakeho skolenia, ci sa to da najst niekde na webe?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

radowan1 Pozri príspevok
Ok, tak daj vediet, na co prides... zivnost by som si asi aj tak nezrusil ku koncu decembra, cize v podstate mi to az tak nesuri...
S Majou (Melnick) sme boli v utorok na prednáške ministra práce v Bratislave. Položila som mu v diskusii túto otázku za svojho klienta (mňa sa to netýka), jeho odpoveď bola ako som napísala. Diskusia na túto tému (vrátane materiálov) je v DRAK-ovi. Ty nemáš zaplatený prístup, tak to neuvidíš.
0 0
vlklobo vlklobo

vlklobo je offline (nepripojený) vlklobo

Moze mi niekto dat odpoved na takuto situaciu?

Mam platnu zivnost (prvu) od dec 2009. Za rok 2009 som mal prijem 0 EUR. Cize povinnost prihlasit sa do SP k 1. julu 2010 som nemal a odvody som cely rok 2010 neplatil. Zivnost naplno vyuzivam az od januara 2010 a za tento rok 2010 mam prijmy vyssie ako spomenuta suma cca 3880 EUR. Cize k 1.1.2011 mam povinnost prihlasit sa na SP a zacnem platit odvody. Je to tak spravne?

Dakujem
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
nie, povinnosť prihlásiť sa do SP budeš mať k 1.7.2011
1 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Živnosť zrušená 02/2009,v roku 2009 nemal príjem zo živnosti,
v roku 2010 nemal živnosť ale plánuje si vybaviť živnosť od februára 2011.

Kedy mu vznikne povinnosť prihlásiť sa do SP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VladoaKatka Pozri príspevok
Živnosť zrušená 02/2009,v roku 2009 nemal príjem zo živnosti,
v roku 2010 nemal živnosť ale plánuje si vybaviť živnosť od februára 2011.

Kedy mu vznikne povinnosť prihlásiť sa do SP?
Katka, závisí od výšky príjmu za rok 2011 - ak prekročí 12-násobok min.VZ v roku 2011 - tak od 1.7.2012.
1 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veronikasad Pozri príspevok
Katka, závisí od výšky príjmu za rok 2011 - ak prekročí 12-násobok min.VZ v roku 2011 - tak od 1.7.2012.
takže nevznikne mu povinnosť hneď, tak ako vo vyššie opísaných prípadoch, ... uvažovala som takto, len som to potrebovala potvrdiť.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VladoaKatka Pozri príspevok
takže nevznikne mu povinnosť hneď, tak ako vo vyššie opísaných prípadoch, ... uvažovala som takto, len som to potrebovala potvrdiť.
Ďakujem.
Katka, povinná registrácia od 1.2,2011 by mu vznikla v prípade, ak by jeho príjem za rok 2009 presiahol 12-násobok min.VZ a trvala by do 30.6.2011.
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Pekný deň, do akej výšky zhruba musí byť základ dane v DP za rok 2010, aby SZČO platila sociálne a zdravotné odvody z minima?
Pri zdravotných a sociálnych odvodoch sa berie základ dane z DP bez odpočítateľných položiek, však? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dobrava Pozri príspevok
Pekný deň, do akej výšky zhruba musí byť základ dane v DP za rok 2010, aby SZČO platila sociálne a zdravotné odvody z minima?
Pri zdravotných a sociálnych odvodoch sa berie základ dane z DP bez odpočítateľných položiek, však? Ďakujem.
24-násobok min.VZ, platného k 1.1.nasl. kal. roka
0 0
tibor133 tibor133

tibor133 je offline (nepripojený) tibor133

od 1.1.2011 chcel by som zalozit zivnost

- takze ak som dobre pochopil tak rataju sa prijmy iba zo zivnosti za predosle obdobie (2010)

- ak som bol dobrovolne nezamestnany a mal som prijmy iba formou dividend tak sa nemusim registrovat?
(kezde som vobec nebol v roku 2010 SZCO)

dufam, ze to chapem dobre. Vdaka
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

veronikasad Pozri príspevok
24-násobok min.VZ, platného k 1.1.nasl. kal. roka


12 násobok, nie 24 - násobok,
t.j. SP sa neplatí do 3948,83 €
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzana sustekova Pozri príspevok
12 násobok, nie 24 - násobok,
t.j. SP sa neplatí do 3948,83 €
dotaz bol na výšku základu dane, aby sa platili min. odvody, nie na výšku príjmu pre povinnú registráciu
0 0
Witchery Witchery

Witchery je offline (nepripojený) Witchery

Dobry den,
rada by som sa spytala ci zivnostnikovi, ktory mal prerusenu zivnost od 18.9.2009 do 31.12.2010 a v 12/2010 si zmenil dobru prerusenia zivnosti na obdobie 18.9.2009 do 31.5.2013 (max.doba 3.roky) vznika od 1.1.2011 daka oznamovacia, ci ina povinnost voci Socialnej poistovni? V 12/2010 bola do SP, ZP a DU poslana informacia o zmene dobry prerusenia zivnosti.

Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Witchery Pozri príspevok
Dobry den,
rada by som sa spytala ci zivnostnikovi, ktory mal prerusenu zivnost od 18.9.2009 do 31.12.2010 a v 12/2010 si zmenil dobru prerusenia zivnosti na obdobie 18.9.2009 do 31.5.2013 (max.doba 3.roky) vznika od 1.1.2011 daka oznamovacia, ci ina povinnost voci Socialnej poistovni? V 12/2010 bola do SP, ZP a DU poslana informacia o zmene dobry prerusenia zivnosti.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Ja by som to pre istotu a hlavne svoju ochranu SP oznámila, aby sa netvárili o pár rokov, že mám nedoplatky len preto, že sa nič neoznámilo. Za posledné dni sa o tom aj v médiách veľa hovorilo. Istota je guľomet ako ja hovorím.
0 0
Witchery Witchery

Witchery je offline (nepripojený) Witchery

Economic Pozri príspevok
Ja by som to pre istotu a hlavne svoju ochranu SP oznámila, aby sa netvárili o pár rokov, že mám nedoplatky len preto, že sa nič neoznámilo. Za posledné dni sa o tom aj v médiách veľa hovorilo. Istota je guľomet ako ja hovorím.
Poslali sme im este v Decembri kopiu oznamenia zo zivnostenskeho uradu spolu s listom kde im oznamujeme zmenu obdobia prerusenia zivnosti. Teba im teraz kvoli novemu zakonu poslat este daky specialny oznam ci ten list stacil...?

Odvody platit by nemal mat povinnost, ani sa opat registrovat kedze zivnost nebude do konca prerusenia obnovovat a ziadne prijmy zo zivnosti nema samozrejme...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Witchery Pozri príspevok
Poslali sme im este v Decembri kopiu oznamenia zo zivnostenskeho uradu spolu s listom kde im oznamujeme zmenu obdobia prerusenia zivnosti. Teba im teraz kvoli novemu zakonu poslat este daky specialny oznam ci ten list stacil...?

Odvody platit by nemal mat povinnost, ani sa opat registrovat kedze zivnost nebude do konca prerusenia obnovovat a ziadne prijmy zo zivnosti nema samozrejme...
S tou Vašou lehotou som trošku v pomykove, pretože dnes mi na živnostenskom povedali, že prerušiť živnosť sa dá maximálne na 3 roky.
To znamená, po uplynutí 3 rokoch Vás zrejme vyzvú zrejme na zrušenie.
Jasné stačilo by listom, pre istotu doporučene.
0 0
Witchery Witchery

Witchery je offline (nepripojený) Witchery

Economic Pozri príspevok
S tou Vašou lehotou som trošku v pomykove, pretože dnes mi na živnostenskom povedali, že prerušiť živnosť sa dá maximálne na 3 roky.
To znamená, po uplynutí 3 rokoch Vás zrejme vyzvú zrejme na zrušenie.
Jasné stačilo by listom, pre istotu doporučene.
Ospravedlnujem sa, poplietla som termin zacatia prerusenia zivnosti...presny termin je od 19.03.2009 do 30.05.2013...je to max. doba v zmysle zakona...tuto dobu vypocitala pani na zivnostenskom urade...

Toto oznamenie o pozastaveni prevadzkovania zivnosti sme do Socialnej poistovne zaslali este zaciatkom tohto mesiaca...nemam ziadny iny doklad, ktory by sme im opat zaslali...

Ak bude mat zamestnanie tak o 3r. zivnost zrusi...ak som dobre informovana tak po uplynuti doby prerusenia zivnosti sa zivnost automaticky obnovi ak ju nezrusi k tomuto datumu...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Witchery Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa, poplietla som termin zacatia prerusenia zivnosti...presny termin je od 19.03.2009 do 30.05.2013...je to max. doba v zmysle zakona...tuto dobu vypocitala pani na zivnostenskom urade...

Toto oznamenie o pozastaveni prevadzkovania zivnosti sme do Socialnej poistovne zaslali este zaciatkom tohto mesiaca...nemam ziadny iny doklad, ktory by sme im opat zaslali...

Ak bude mat zamestnanie tak o 3r. zivnost zrusi...ak som dobre informovana tak po uplynuti doby prerusenia zivnosti sa zivnost automaticky obnovi ak ju nezrusi k tomuto datumu...
Lehota O.K.
Zaslanie oznámenia O.K.
Áno. Po lehote prerušenia, pokiaľ sa nezruší živnosť, je automaticky SZČO a teda aj povinný platiť odvody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať