Zavrieť

Porady

problem z ovladacmi na siet

Dobry den mam problem zo sietov nemozem sa pripojit na internet mam win7 no ovladace na zakladnu dosku zial boli iba na XP a vistu nevsimol som si to a skusal som ich nahradit inym stiahnutymi zo stranky zakladnej d. no a pysalo mi chybu v adapetry siete proste nie a nie najst internet a ovladace som nahradalil novymi na win7 . ak bude niekto chciet dam sem aj screne.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Klikni si ovládacie panely - sieť a internet - centrum sieti - zmeniť nastavenie adaptéra ,presne tak ako je to na obrázku beznazvu11 a skús odpojiť a pripojiť sieťový kábel.Pri odpojenom kábli by tam malo naskočiť červené X po pripojení kábla zmizne.Zmeň si sieť na domácu nie verejnú ako máš teraz.
Zabudol som na router napíš aký typ máš ,k niektorým routrom treba zadať ručne IP adresu a DNS ináč sa PC nepripojí ak je to nastavené na auto.Sieťová karta je naištalovaná správne ,vyzerá to tak.
Klikni pravé tlačidlo na ikonu Pripojenie k miestnej sieti-Stav-podrobnosti či tam vôbec máš nejakú IP adresu pri položke IPv4 a tak isto masku podsiete a server IPv4 DHCP.
Možno že Tvoj poskytovateľ internetu kontroluje MAC adresy sieťových kariet ,ako to väčšinou býva a keď mu nenahlásiš zmenu ,že máš inú sieťovú kartu tak sa nepripojíš na internet.
Naposledy upravil Vlado40 : 27.12.10 at 15:43
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tiež som chcel spomenúť, že poskytovateľ asi kontroluje MAC adresy - Vlado ma predbehol.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skús ovládače z tejto stránky :
http://www.realtek.com.tw/downloads/...&GetDown=false
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Dobry den chcel by som si preinstalovat win 8 do pc ale nechce mi ho zobrat teraz je tam xp.Uz tam raz bol win 8 naistalovany potom som preinstaloval xp ale nefunguje mi dobre ,hlavne problemy s pripojenim k internetu atd.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Najskúr si zisti, čo máš za komponenty (grafika, zvukovka, sieťovka, USB drivery) - pokiaľ máš stolný PC - podľa komponentov na ich stránke vyhľadáš ovládače pre daný OS a niekde si ich uložíš (napr. USB flash) - pre neskoršie doinštalovanie.
Inštalácia - musíš mať bootovateľné médium s OS (Win8), v BIOSe nastaviť ako prvé bootovanie napr. z USB, CD mechaniky - podľa toho, kde to máš) - vložiť toto médium a postupovať podľa pokynov. Ak máš rozdelený disk na logické oddiely - zároveň určuješ, kde budeš inštalovať nový OS http://wiki.lacko.me/windows:install:8
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať