Zavrieť

Porady

Pomer návštev a nákupov na e-shope.

Sledujete niekto pomer unikátnych návšetev k nákupom na vašom e-shope?

Kolko percent návštevníkov na e-shopoch skutočne realizuje nákup?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Tak som dostal prvu odpoved od zakaznika, ktory sa registroval, a nenakupil. (oslovill som ich mailom): Dost logicky prisla od Anglicana, lebo sa da predpokladat, ze Amglican nema problem odpovedat na anglicky napisany e-mail.

Vraj je stranka super, k sposobu platby a postovnemu sa nevie vyjadrit, lebo tam sa az nedostal. V podstate z toho vyplyva, ze neplanoval nic nakupovat. Ale ze to mame user friendly a attractive, ze urcite neodporuca robit tam ziadne zlepsenia a je to completely problem free.

Takze som sa vela dozvedel. Asi tazko pochpit, preco si da niekto tolko roboty s procesom registracie (ktory je vseobecne povazovany skor za obtazujuci pre nakupujucich) ked ani nechce nakupovat.
napríklad preto, lebo je zvedavý
alebo je to konkurencia
alebo tvorca webov a hlada inspiraciu...

môj osobný dojem je, že to chce kľud
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Ja ked som mal asi rok dozadu e-shop s IT a elektronikou tak pomer objednavok a UIP bolo 1:2500 (2500 navstev = 1 objednavka)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
napríklad preto, lebo je zvedavý
alebo je to konkurencia
alebo tvorca webov a hlada inspiraciu...

môj osobný dojem je, že to chce kľud
Mne nejde ani tak o to, ze cez e-shop nepredavame. My sme vyrobca, doteraz sme e-shop nemali a ani sme ho neplanovali vytvorit ako hlavny predajny kanal. Nestalo nas to cele zasa tolko penazi, aby som z toho musel byt nervozny.

Ale vadi mi, ak nieco nerobim dobre. Proste ta stranka reprezentuje nasu znacku, a pokial sa tam nahodou z nejakeho dovodu nespravame k ludom priatelsky, tak mi to vadi. To je to cele.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tak ako som ti pisal, aj dasa to chce len klud, proste si mal idealnu predstavu o eshope, ale idealne nefunguje nic, takze len zazivas realitu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak som konecne zratal pomer nakupov od zaciatku januara, je to presne 2%, cize minimalne 10 x horsie ako som predpokladal.
0 1
ca-cko ca-cko

ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

teda 1:50 ?myslim ze ak by to bolo takto tak som vysmiaty :-)
A ako si ste(aj ostatny )zacali rok v eshope?
Ja mam navstevu rovnaku ale nakupy skoro na nule.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ca-cko Pozri príspevok
teda 1:50 ?myslim ze ak by to bolo takto tak som vysmiaty :-)
A ako si ste(aj ostatny )zacali rok v eshope?
Ja mam navstevu rovnaku ale nakupy skoro na nule.

ja vyborne - uz som predala skoro tolko, co pred rokom za cely januar
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ca-cko nejaky ten narast predaja oproti min. roku,... nie je to zle.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
misomiso Pozri príspevok
Tak som konecne zratal pomer nakupov od zaciatku januara, je to presne 2%, cize minimalne 10 x horsie ako som predpokladal.
prepáč, za to neužitočné zle som klikol....
0 0
ca-cko ca-cko

ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

narast tam je oproti minulemu roku :-) ale iny rozdiel medzi ostatnymi mesiacmi a januarom:-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ca-cko Pozri príspevok
narast tam je oproti minulemu roku :-) ale iny rozdiel medzi ostatnymi mesiacmi a januarom:-)
Ako dlho máš eshop? Lebo krivka v objednávaní je bežná a logická. Maximum je pred vianocami asi u všetkých. Aj ked ja napríklad viem, že u mňa je maximum už október a november. December je už kľudnejší.

Ak neurobíš masívny výpredaj, tak snáď v každom maloobchode je v januári je v januari v porovnaní s koncom roka pokles. Preto ja som porovnala rovno s januarom minuleho a predminulého roka. Väčší význam má medziročné ako medzimesačné porovnávanie.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja som tiez hovoril o porovnani januar 2010/2011
0 0
ca-cko ca-cko

ca-cko je offline (nepripojený) ca-cko

Viem cakal som ze to bude ine,len pisem ze navstevnost mam este vyssiu ako v decembri a nakup asi 10x mensi:.-)
E-shop mam asi 3 rok,ale az teraz som sa zacal az tak pred cca4 mes. on viac staarat.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Tak som konecne zratal pomer nakupov od zaciatku januara, je to presne 2%, cize minimalne 10 x horsie ako som predpokladal.
tak ma vcera napadlo, misomiso, situácia sa už zlepšila? Alebo stále rovnako?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mne zacne od pondelku spravovat GAdwords relativne znama agentura tak som zvedavy zatial musim doterajsiu spolupracu pochvalit.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak som nahodou zas pozrel, ako nam ide e-shop. Vcera 54 navsetev, z toho 5 objednavok. To je skoro 1 z 10 navstev, podla toho, co som tu cital by to malo byt slusne.

Ale den predtym 24 navstev a 0 objednavok. Keby som tak vedel, preco v stredu pride 24 ludi a vo stvrtok 54? Navyse z 24 ludi nenakupi nikto a z 54 piati...

Pritom nerobime ziadnu reklamu, absolutne nikde, takze to nemoze byt tym, ze sa nam zjavil niekde nejaky banner alebo tak...
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

inak nedavno mi google ponukol konzultaciu ohladne adwords. A ak adwords pouzivate tak konzultaciu doporucujem. Asi 1,5 hodiny mi slecna vysvetlovala co by doporucovala pri nasom ucte urobit a par veci myslim bolo velmi dobrych, ktore usetria peniaze a zvysuju efektivitu. Som bol prijmne rpekvapeny. Oni sa mi ozvali sami ale aj v adwords mi to teraz pise ze ponukaju konzultacie.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
No je to celé zaujímavé. Ja som v stredu mal 237 návštev a 6 nákupov. Dnes 245 a 1 nákup... Rovnaká reklama, rovnaký tovar všetko rovnaké a predsa je to priepastný rozdiel... Síce sa hovorí, že internetový marketing sa dobre dá merať, ale je to ťažké, viď takéto prípady
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no po roku spoluprace s agenturou som sa zase uistil ze co si clovek sam neurobi to nema,...takze opat si GA spravujem sam... s tymi objednavkami to je zvlastne mal som teraz dni ked prislo na web rovnaky pocet ludi, rovnaka reklama,.... boli dni ked prisla len 1 objednavka a boli take ked ich prislo 10... zaujimave je to ze ludia maju rovnaku chut nakupovat/nenakupovat v ten den. Ked to nejde tak to nejde, a ked to ide tak mam pocit ze to zase ide same.
0 0
Fusko Fusko

Fusko je offline (nepripojený) Fusko

Zdravim Vas,

Tak u mna to je tak ze ked som to preratal vyslo ze kazdy 35 navsteva skonci nakupom,len obrovska chyba je ta ze navstevnost mam tak do 10 ludi denne, to je v podstate maximum
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať