Zavrieť

Porady

evidencia alkoholu

Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skúste pozrieť tu

http://www.eurosystems.sk/files/evid...holu_rucna.xls
9 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

cagica Pozri príspevok
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Ja som sa to snažila "natisnúť" na A4 a príjem budú značiť plusom a výdaj mínusom v danom dni.
Snáď to bude v pohode.
Našťastie nakupujú len u jedného distribútora.
Ešte vymyslím asi nejakú tabuľku, kde zaznačím, že "sedí", alebo "nesedí" zostatok aj s odôvodnením.

Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//inde...eg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)
Naposledy upravil Muška : 14.01.11 at 21:42
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

adam 04-02-11, 08:56 AM
Vie niekto, kde je definované, že nemôžu byť otvorené 2 SBL rovnakého druhu? Tá pokuta je nehorázna, veď tie fľaše má riadne v evidencii!!!
Je to v § 10 ods. 7) Spotrebiteľské balenie označené pretrhnutou kontrolnou známkou, falzifikátom kontrolnej známky alebo kontrolnou známkou, ktorá nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38 a spotrebiteľské balenie, na ktorom nie je nalepená kontrolná známka, alebo ktorého označenie nie je v súlade s týmto zákonom a všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným podľa odseku 38, sa na účely tohto zákona považuje za neoznačené. Za neoznačené spotrebiteľské balenie sa považuje aj každé spotrebiteľské balenie s pretrhnutou kontrolnou známkou, ktoré pri predaji zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste vrátane skladových a iných účelových priestorov prevyšuje jeden otvorený kus z jedného sortimentu spotrebiteľského balenia s pretrhnutou kontrolnou známkou.
5 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Na stránke Colnej správy je nasledovné usmernenie:
V zákone č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 105/2004 Z. z.“) nie je uvedená definícia pojmu sortiment spotrebiteľského balenia liehu. Všeobecne možno sortiment charakterizovať ako súhrn produkcie alebo ponuky podľa typov, druhov, značiek, rozmerov, a pod. Vychádzajúc z definície pojmu spotrebiteľské balenie liehu možno sortimentom rozumieť spotrebiteľské balenia liehu od jedného výrobcu, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia liehu a s rovnakým obchodným názvom. Z uvedeného teda vyplýva, že v zmysle § 10 ods. 7 zákona č. 105/2004 Z. z. nie je možné mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení a s rovnakým objemom spotrebiteľského balenia, avšak nedôjde k porušeniu zákona č. 105/2004 Z. z., ak daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu, s rovnakým obchodným názvom, s rovnakou objemovou koncentráciou liehu v spotrebiteľskom balení, ale s rôznym objemom spotrebiteľského balenia. Za porušenie zákona č. 105/2004 Z. z. sa nebude považovať ani skutočnosť, keď daňový subjekt bude mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu od toho istého výrobcu s rôznou objemovou koncentráciou alebo rôznym obchodným názvom, resp. od rôznych výrobcov.


4 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Muška Pozri príspevok
....
Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//inde...eg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)
samozrejme, že pomôže vďaka.

Len doplním: komplené prehľady možno sťahovať:
https://liehweb.colnasprava.sk//inde...61mu01l4t2hcu6
3 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Vec treba postaviť do inej polohy. Bola to jej fľaša? Ak nebola treba uviesť do zápisnice že načatá fľaša nebola jej. O vlastníctvo tej fľaši prišla jej predajom.

Uvediem príklad...prídem do pohostinstva a tam sedí prokurátor, lobista, a tajomník strany, a hádajú sa, kto vypije najviac hrušky. Napokon sa rozhodnú vyhlásiť preteky. Prokurátor kúpi 5 fliaš hrušky zaplatí, dostane blok z ERP a donesie si na stôl 5x 0,7L hrušky. Všetky otvorí a začnu súťažiť. Po hodinke príde k baru prokurátor položí na bar vypitú fľašu na 80% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom pride k baru lobista položi na bar načatú fľašu hrušky a vypitú na 40% objemu a padne k zemi,vyvedú ho von, potom príde tajomník strany položí na bar svoju fľašu vychlastanú na 5% objemu a padne k zemi,vyvedú aj toho von. Na stole po nich ostali 2 načate fľaše, na bare sú ich 3 a krčmár ma načatú na priamy výdaj jednu fľašu. V tom príde orgán kontroly(colná správa) prekročí prokurátora, stupí na nohu lobistovi a podkne sa o tajomníka strany a v krčme zistí, že sa tam nachádza 6ks otvorených fliaš hrušky. Môže za to krčmár? Kto za to všetko vlastne môže?

Odvolávajte sa, žalujte, podávajte odpor....len nepodliehajte diktatúre,lebo sa vraciate spred rok 1989.
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
2 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
http://ekonomika.sme.sk/c/5774427/re...ciu-liehu.html
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cagica Pozri príspevok
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Na colnici v PD mi dali "vzorové" tlačivo - neviem skenovať, tak ho neviem pripnúť.

Podla tohto tlačiva evidencia liehu nezaberie až tak vela času - zásoby sleduješ podla EAN kodu, každý deň zapíšeš nákup a predaj (v krčme uvádzaš len uplne prázdne flaše)
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
adam Pozri príspevok
Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
Príliš málo si toho uviedol, podľa obchodného názvu sa to nedá posúdiť. Ale zrejme ide o víno kódu KN 2204, 2205 alebo 2206, to by na fľaši ani nemala byť kontrolná známka, čiže nejde o liehovinu.
1 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

adam Pozri príspevok
Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
PRIMAT - sa radi medzi vina a keby ste ešte niečo nevedeli, tak sa pozrite, či je na fľaši kontrolna znamka - kolok. Ak nie je, tak to nie je alkohol a netreba o tomto tovare viesť dennu evidenciu.
Je to iba taka pomocka, možno niekomu pomože.
1 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

To treba doplnit do tabulky prijem, tak ako je komatop, lebo na každeho dodávateľa mám druhu tabulku a využivam excel a v inej tabulke mi to všetko spočita a odpočíta.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

rastosl Pozri príspevok
Chcem sa opýtať že presne v ktorej časti zákona je napísané že sa má viesť denná evidencia alkoholu a čo má obsahovať, lebo mne sa to v tej 105/2004 nepodarilo nájsť.
Pozri si, tu je úplné znenie http://www.porada.sk/t137928-zakon-o...ne-znenie.html
1 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Uplatnenie zákona má veľmi ťažkú ujmu na celý gastropriemysel,nech mi etiketa porady odpustí nasledujúce riadky,ale vzhľadom k závažnosti následkov zákona musím.

Problém nastáva ak daňový subjekt prevádzkuje napr. dvoj a viac podlažný podnik a na každom podlaží má aj bar a kasu a aj všetky druhy liehovin, ďalej keď jeden daňový subjekt prevádzkuje 5 hektárový golfový areál a má tam 10 stánkov a v nich všetky druhy liehovín a podobne.

Po lopate to vyzerá takto: Ak daňový subjekt nie je držiteľom spotrebiteľského balenia nedochádza k porušeniu zákona. Daňový subjekt účtuje na ERP až pri obdržaní hotovosti, nie pri vydaní tovaru. Čiže až keď Jožo zaplatí dostane "blok". Takže v prípade komentára štátnej bezpečnosti, že sú dve načaté balenia sa treba postaviť pred svoju elektronickú registračnú pokladňu a nablokovať celé spotrebiteľské balenie liehu s tým, že Jožo práve zaplatil a načatú fľašu po Jožovi vyhodiť do koša. Joža treba obviniť aj z toho, že napitý jak vlanajší sneh sa len tak túla po celej krčme aj so svojou fľašou aj za bar zájde a do ladničky hlavu vopchá smrad jeden. Uvedené platí, iba pri nezaplatení. Pri zaplatení platí story s prokurátorom, lobistom a štátnym tajomníkom.

Všetky gastropodniky od tatier k dunaju bojujú s hlbokou krízou v súčasnom období, pýtam sa teda, čo ministerstvo financii sledovalo opatrením o dvoch načatých flašiach?Iba možnosť uložiť pokutu,alebo aj niečo iné?To iné ma nič nenapadá a fantáziu mám dobrú,napíšte prosím,čo by mohlo tým sledovať.
1 0
sliz5 sliz5

sliz5 je offline (nepripojený) sliz5

Zdravim.Viete niekto ake pokuty hrozia pri nedodrzani evidencie ,zlej evidencie alebo ak by zistili rozdiel napr. ze nezodpoveda uctovny stav zo skutocnym?
0 0
maje maje

maje je offline (nepripojený) maje

ondrejvla Pozri príspevok
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
Neplatná tabuľka - stará evidencia.

Predajca SBL je povinný za každú prevádzkareň viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovného dokladu a čiarového kódu EAN, ktorá obsahuje
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu,
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
e) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch k poslednému dňu kalendárneho mesiaca,
f) zistené manko alebo prebytok v počte prijatých a vydaných spotrebiteľských balení a dôvod jeho vzniku.
Naposledy upravil maje : 13.01.11 at 19:42
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cagica Pozri príspevok
´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
tabuľka v citáte /príspevku 3/ sa mi páči-aj vyhovuje po novom.
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

A nepošle mi niekto link ako má vyzerať inventúra k 31.12.2010?
vopred ďakujem
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

Už som magor, ja ako prevádzka, ktorá predáva alkohol na poháriky musím podávať mesačné hlásenia, alebo nie o tomto predaji, lebo ja odpíšem fašu alkoholu, ak je prázdna, ale hlási sa aj prebežný stav mesačnej? Ďakjem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať