Zavrieť

Porady

žiadosť o vykonanie RZD

Chcela by som sa spýtať, či je povinnosťou mzdovej účtovníčky rozposielať tlačivo "Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov ...", alebo je to povinnosťou zamestnanca.

Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

magdalena69 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či je povinnosťou mzdovej účtovníčky rozposielať tlačivo "Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov ...", alebo je to povinnosťou zamestnanca.

Ďakujem
Nie, nie je. ALe prečo to neurobiť v rámci dobrých vzťahov na pracovisku? Nie každý zamestnanec má právnu vedomosť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

magdalena69 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či je povinnosťou mzdovej účtovníčky rozposielať tlačivo "Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov ...", alebo je to povinnosťou zamestnanca.

Ďakujem
Je to právom zamestnanca - požiadať o vykonanie RZD. Zamestnávatel musí jeho žiadosť akceptovať, ak v termíne do 15.2. predložil všetky podklady.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Tweety Pozri príspevok
Nie, nie je. ALe prečo to neurobiť v rámci dobrých vzťahov na pracovisku? Nie každý zamestnanec má právnu vedomosť.
Súhlasím s Majkou. Ak by som žiadosti nerozposlala zamestnancom po jednotlivých stavbách, tak...asi môžem založiť ruky a nemám robotu
Jednoducho oni na to čakajú, že im rozdám tlačiva.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

niektorí dokonca by boli najradšej, keby som im ich aj vypísala
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

drobeceva Pozri príspevok
Súhlasím s Majkou. Ak by som žiadosti nerozposlala zamestnancom po jednotlivých stavbách, tak...asi môžem založiť ruky a nemám robotu
Jednoducho oni na to čakajú, že im rozdám tlačiva.
Evka, väčšina účtovníčiek to robí - ja tiež - ale nie je to povinnosťou zamestnávatela ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
drobeceva Pozri príspevok
Jednoducho oni na to čakajú, že im rozdám tlačiva.
Podľa mňa je to chyba. Evi jednoducho si si ich na to naučila, že nemusia urobiť nič, aby dostali nejaké tie euráčiky späť, a pečený holub im letí priamo do úsť.

Raz som pristúpil na takéto riešenie, dodnes to banujem. Ľudia neboli schopní pochopiť, že keď napríklad nepracovali celý rok vo firme, prečo od nich žiadam potvrdenie o príjme z predchádzajúceho zamestnania, nehovoriac o nejakých potvrdeniach životného poistenia. A nakoniec len tak-tak som stihol urobiť niektorým RZD v marcovej výplate, lebo neskoro dodali podklady. A samozrejme tým, že podpísali a vrátili žiadosti nemohol som odmietnuť vykonanie RZD.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Veronika, áno, viem, nie je to povinnosťou...ale čo neurobíme pre našich zamestnancov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Podľa mňa je to chyba. Evi jednoducho si si ich na to naučila, že nemusia urobiť nič, aby dostali nejaké tie euráčiky späť, a pečený holub im letí priamo do úsť.

Raz som pristúpil na takéto riešenie, dodnes to banujem. Ľudia neboli schopní pochopiť, že keď napríklad nepracovali celý rok vo firme, prečo od nich žiadam potvrdenie o príjme z predchádzajúceho zamestnania, nehovoriac o nejakých potvrdeniach životného poistenia. A nakoniec len tak-tak som stihol urobiť niektorým RZD v marcovej výplate, lebo neskoro dodali podklady. A samozrejme tým, že podpísali a vrátili žiadosti nemohol som odmietnuť vykonanie RZD.
Zolo, s poslednou vetou nesúhlasím ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
Evka, väčšina účtovníčiek to robí - ja tiež - ale nie je to povinnosťou zamestnávatela ...
To nie je, ale načo je zamestnáv. taká mzdárka, čo nespolupracuje.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zolo, s poslednou vetou nesúhlasím ...
No keď mi dodali 29.03. potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, tak odmietnuť nemôžeš.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Zoltán Kovács Pozri príspevok
No keď mi dodali 29.03. potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, tak odmietnuť nemôžeš.
Môžeš odmietnuť - zamestnanec je povinný požiadať a doložiť potrebné doklady do 15.2. Doklad, ktorý je vystavený po tomto termíne nemôžeš doložiť k roč. zúčtovaniu.

Zákon 595/2003
§ 38 ods. 5
Zamestnanec je povinný doklady za uplynulé zdaňovacie obdobie predložiť zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Ak zamestnanec požiada zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, o vykonanie ročného zúčtovania a nepredloží požadované doklady v ustanovenom termíne, je povinný podať daňové priznanie
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ja som tiez z tych ktoré zamestnancom vsetko pripravia, este aj vypisujem cele tlačivo oni ho len podpíšu. A o tom či je to správne alebo nie sa neda hovorit, lebo ked si to raz tak zamestnavateľ žela, hold smola, on ma väčšie slovo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
No keď mi dodali 29.03. potvrdenia z predchádzajúcich zamestnaní, tak odmietnuť nemôžeš.
Zolo, na jednom školení som sa stretla s názorom, ak potvrdenie o zdanitelnej mzde je vystavené po 15.2., zamestnávatel nemôže vykonať RZD, lebo neboli splnené podmienky k 15.2. Zamestnanec si mal sám podať DP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
katka50 Pozri príspevok
Môžeš odmietnuť - zamestnanec je povinný požiadať a doložiť potrebné doklady do 15.2. Doklad, ktorý je vystavený po tomto termíne nemôžeš doložiť k roč. zúčtovaniu.
Nehovorím o neskorom odovzdaní žiadosti po 15.2. ale o nedodaní potrebných potvrdení.
RZD sa môže vykonať aj v marcovej výplate predsa.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nehovorím o neskorom odovzdaní žiadosti po 15.2. ale o nedodaní potrebných potvrdení.
RZD sa môže vykonať aj v marcovej výplate predsa.
Zolo, žiadosť musí byť kompletná, vrátane potvrdení
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nehovorím o neskorom odovzdaní žiadosti po 15.2. ale o nedodaní potrebných potvrdení.
RZD sa môže vykonať aj v marcovej výplate predsa.
Ale veď som Ti napísala - nielen žiadosť, ale aj potrebné doklady.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Berime späť....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ale ruku na srdce, ktorí z nás nie je natoľko benevolentní, že toleruje oneskorené dodanie týchto potvrdení?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zolo, nemám skúsenosť s kontrolou dane zo závislej činnosti. Ale ak ti ten neskorý dátum "vyhodia" ako tvrdila lektorka a dostaneš pokutu ?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Jasné, aj ja beriem - ak je doklad vystavený do 15.2. Myslím si však, že rozdiel pár dní nie je problém. Do 29.3. by som však určite nečakala. To už je zo strany zamestnanca lajdáckosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať