Zavrieť

Porady

XP profesional, system.

Suseda ma PC s tymto OS. Pre elektronicke odosielanie DPH na DU som jej naistaloval SP3 a ine programy, ktore pozadoval DU. Instalaciu som jej spravil z uzivatelskeho uctu, pretoze nevie heslo na administratora. Toto jej bezi, ale prekvapilo ma, ze hoci som jej uvolnil miesto na systemovom disku, po tyzdni sa opat zaplnil. Ma 29,2 GB system, z toho Win cca 6 GB, Program files 3,5 GB, ostatne blbosti do 2 GB, volne miesto 4,3 GB (14%). Co jej zabera zbytok? Navyse dnes som jej vypraznil kos 1,3 GB, precistil CC cleanerom a ziadne volne miesto na systemovom disku nepribudlo. Mozte mi poradit, kde je pes zakopany? Preco mi vysypanie kosa v uzivatelskom ucte neuvolnilo miesto na systemovom disku? Kam to kos vysypal? PC je notebook Asus z roku 2007, XP profesional SK, SP2, teraz SP3.
Naposledy upravil alabut : 21.01.11 at 15:07
Usporiadat
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

K tomuto od misoft:
"Toto nie je kôš, aký máš doma - vysypeš a je prázdny. Toto je virtuálny kôš - vysypeš, ale len odkazy a cesty k súborom - tie súbory sú však aj naďalej fyzicky na disku, len o nich systém nevie (stratil s nimi kontakt) a tak potom môže na ich miesto kľudne zapisovať nové dáta (prepisovať pôvodné). Preto i keď vysypeš kôš, tak sa ti nezmení veľkosť osadeného miesta, len systém vie, že tam kde predtým niečo bolo, môže dať čosi iné."
V podstate má pravdu, systém "vysypané do koša" len označí za zmazané, na miesto zmazaných súborov sa dajú ale už zapisovať nové súbory. Ak sa kôš vysype, súbory síce tiež fyzicky zostanú na disku počítača ale systém to miesto už označí ako voľné, mala by sa veľkost voľného miesta na disku o tie súbory ukázať zväčšená, ako keby neexistovali.
problém alabut bude v niečom inom.

alabut -
ak teda máš už prístup do systému ako admin - skúsil si zmazať "body obnovenia" systému? To zvykne zaberať hodne miesta, na dlhšie používaných počítačoch aj niekoľko GB. Ďalšie miesto by si mohol ušetriť ak by si zmazal v adresári C:/Windows - všetky súbory a adresáre ktoré začínajú znakom "$" - musíš mať povolené zobrazovanie skrytých a systémových súborov aby si ich videl. Sú to súbory (KB xxxxxx) upgrade systému a zálohy pôvodných súborov ktoré systém odstráni pri upgrade. To by tiež - podľa toho ako dlho je PC v prevádzke - mohlo ušetriť niekoľko 100MB miesta.
... len ti neviem poradiť v tom, prečo sa ti miesto po zmazaní súborov (a vysypaní koša) neuvoľní. Malo by sa uvoľniť ak je inak systém v poriadku.
Naposledy upravil Stevo5 : 23.01.11 at 15:49
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Skusim, ale este nemam susedkin PC, akurat robi DPH. Cakam, kedy mi ho donesie, mozno zajtra. Inac vdaka za rady, uz som z toho po rokoch vysiel. :-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To nič - človek sa učí stále.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Dnes som do svojho sťahovala, to čo som nemala. Chcela som si stihanuť nového nera. Aj som niečo stiahla, aj nainštalovala, reštartovala pc. Ale PC začal štrajkovať, ale rozbehol sa. Ide pomaličky, hlavne, keď ho zapínam.
Odinštalovala som program, aj súvisiace niektoré veci, ktoré som si všimla, že sa inštalovali. Chcela by som si ale radšej obnoviť stav, ktorý som mala napríklad niektorý deň minulý týždeň. A to sa chcem spýtať, či sa to vôbec dá. Mám Windows XP, kde mám túto možnosť hľadať, a či neprídem o dokumenty a prácu v programe na účtovníctvo za ten týždeň. Ďakujem.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

No obnova systému sa mi podarila urobiť. Možno by to mohlo byť v poriadku. Ale predsa, pri zapnutí to dlho trvá, kým môžem začať robiť (teda dlhšie ako som bola zvyknutá). Môže to spôsobovať DVD, ktoré zostalo v mechanike a nedá sa vybrať?
(Možno odišla CD mechanika, lebo sa mi vôbec nedá otvoriť.) Ďakujem.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

DVD sa dá vybrať, na mechanike je taká malá dierka, skús tam jemne vopchať napr. hrubšiu ihlu pri vypnutom PC.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Názorne:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  opticka_mechanika_pc.jpg
Zobrazení: 11
Veľkosť:  36.5 KB
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Je to robené na kancelársku sponku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať