Zavrieť

Porady

Môžem zvýšiť nájomné?

muž
Zdravim,
mam byt v prenajme od minuleho maja do maja 2011.tak je napisana zmluva, v ktorej je aj stanovena suma za prenajom. Prisiel mi novy vymer - predpis mesacnych uhrad a suma sa zvysila o cca 50€. Mozem teda aj ja zvysit najomne o tuto sumu najomnikom? Ked som sa informoval u spravcu povedal mi ze je tam nadmerna spotreba vody teplej aj studenej ako je priemer.
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

video1983 Pozri príspevok
Zdravim,
mam byt v prenajme od minuleho maja do maja 2011.tak je napisana zmluva, v ktorej je aj stanovena suma za prenajom. Prisiel mi novy vymer - predpis mesacnych uhrad a suma sa zvysila o cca 50€. Mozem teda aj ja zvysit najomne o tuto sumu najomnikom? Ked som sa informoval u spravcu povedal mi ze je tam nadmerna spotreba vody teplej aj studenej ako je priemer.
no záleží ako máš napísanú zmluvu s podnájomníkmi... ak máš napríklad nájomné 350 € vrátane energií... tak s tým nepohneš..
ale ak máš nájomnú zmluvu napísanú že: nájomne 250 €, mesačná záloha na elektriku 50 €, plyn 10 €, vodu 50 €... v prípade zvýšenia spotreby energií toto zvýšenie znáša nájomník, v prípade preplatku na energiách bude tento nájomníkovi vrátený...

alebo sa môžeš so správcom dohodnúť, nech ti zníži nájomné ako bolo predtým, a že prípadný nedoplatok doplatíš naraz..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
no ved prave ze mam najomne 280€ vratane nakladov, a zmluva je postavena tak ze ked pride preplatok tak je ich a ked pride nedoplatok tak je ich tiez, lenze mi ide o to ze mne zvysil najom a teraz to budem znasat ja a myslim ze v maji chodi vyuctovanie a ked pride napr.preplatok v co dufam pri tom najme, tak je ich. dufa ze som to napisal zrozumitelne
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

video1983 Pozri príspevok
no ved prave ze mam najomne 280€ vratane nakladov, a zmluva je postavena tak ze ked pride preplatok tak je ich a ked pride nedoplatok tak je ich tiez, lenze mi ide o to ze mne zvysil najom a teraz to budem znasat ja a myslim ze v maji chodi vyuctovanie a ked pride napr.preplatok v co dufam pri tom najme, tak je ich. dufa ze som to napisal zrozumitelne
Ale tomu sa nevyhneš, aby ti správca zvyšoval platby. To je už na tebe, či to budeš znášať ty, alebo nájomca...môžeš sa vyhnuť tomu jedine tak, že pred vyúčtovaním nezaplatíš poslený mesiac ...možno keď zvýšiš nájom odídu od teba , alebo aj nie...nuž je to na tebe.. A zdravotné poist. si si nahlásil?

/...už viem, že vieš o čo ide , keď sa povie "nájomné" ...nič v zlom, vieš čo myslím /
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

..Halli, ale ešte nie je 31.januára 2011
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ale je to za rohom
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Halli to mi je jasne ze nevyhnem lenze ide o to ze priemerna spotreba 3 ludi v takom istom byte je nejaka a oni sa vymykaju z primeru. a o dost. takze je to ich spotreba.

btw. co ma zdravotna spolocne s mojou otazkou? ;-)
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vo vyuctovsani ti asi vyjde nedoplatok a to dost velky, pretoze zalohove platby ti navysili prave preto, aby si o rok nemal opat taky velky nedoplatok (predpokladam nedoplatok okolo 600 EUR, ked ti mesacne zalohove platby zvysili o 50 EUR).

Inak ty nemusis s navysenim zalohovych platieb suhlasit.
Mozes trvat na povodnej vyske a znasat riziko vysokeho nedoplatku.
Ak v maji najomnici budu musiet doplatit tsky velky nedoplatok, mozno budu nechylny tomu platit vyssie zalohove platby a budu sa chciet dohodnut.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

video1983 Pozri príspevok
btw. co ma zdravotna spolocne s mojou otazkou? ;-)
s otazkou ani nic, to je len upozornenie, ze si povinny sa nan prihlasit do konca januara, ak prenajimas byt.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no z akého dôvodu ti potom zdvyhli nájomné v priebehu zúčtovacieho obdobia keď vyúčtovanie má byť až v máji...
predpokladám, že si mal riadne vyúčtovanie ku koncu roka a z tohto dôvodu ti zdvyhli nájomné... a spravcu vobec nezaujima, že máš podnájomníkov od mája do mája...

takže ja byť na tvojom mieste tak sa stretnem so správcom a požiadam ho o zníženie zálohových pladieb na pôvodnú výšku a rozdiel doplatiť ku koncu obdobia resp. mája

nerozumiem ako je teda postavená zmluva o prípadných preplatkoch a nedoplatkoch, to nemáš v zmluve explicitne napísané, že koľko z tých 280 sú zálohové platby? lebo sa divím, že ti vôbec takúto zmluvu podpísali nakoľko napríklad by si mohol mať zálohovú platbu 5 eur a v máji 2011 ich pekne prekvapiť, ak by mali doplatiť za energie za celý rok...

myslím, že jediné čo ti ostáva ak ti správca opätovne neupraví zálohové platby je dohodnúť sa s nájomníkmi...
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
no to som aj chcel spravit ze im poviem nech to nehaju tak a ze potom sa to doplati lenze to by bola myslim si likvidacna suma pre nich. zajtra im oznamim o co ide uvidime ako sa k tomu postavia.
a este nieco, dohoda bola ze tam budu byvat traja ludia a vraj su tam styria a 5ty sa narodil. preto aj ta suma bola taka aka je na zaciatku prenajmu.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

video1983 Pozri príspevok
Halli to mi je jasne ze nevyhnem lenze ide o to ze priemerna spotreba 3 ludi v takom istom byte je nejaka a oni sa vymykaju z primeru. a o dost. takze je to ich spotreba.

btw. co ma zdravotna spolocne s mojou otazkou? ;-)
Tak ako som ti napísala, je to na tebe...musíš sa rozprávať s nimi, nie s nami. Oni ti robia spotrebu. Urob to čo som ti radila rozdiel si uplatni v poslednom mesiaci pred vyučt. a nedoplatok budú platiť oni. A zdravotná? No naštuduj si nové veci...ak sa dostaneš do sporu s nájomníkmi, môžeš na to doplatiť môžu ťa vydierať
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Ice dive Pozri príspevok
no z akého dôvodu ti potom zdvyhli nájomné v priebehu zúčtovacieho obdobia keď vyúčtovanie má byť až v máji...
predpokladám, že si mal riadne vyúčtovanie ku koncu roka a z tohto dôvodu ti zdvyhli nájomné... a spravcu vobec nezaujima, že máš podnájomníkov od mája do mája...

takže ja byť na tvojom mieste tak sa stretnem so správcom a požiadam ho o zníženie zálohových pladieb na pôvodnú výšku a rozdiel doplatiť ku koncu obdobia resp. mája

nerozumiem ako je teda postavená zmluva o prípadných preplatkoch a nedoplatkoch, to nemáš v zmluve explicitne napísané, že koľko z tých 280 sú zálohové platby? lebo sa divím, že ti vôbec takúto zmluvu podpísali nakoľko napríklad by si mohol mať zálohovú platbu 5 eur a v máji 2011 ich pekne prekvapiť, ak by mali doplatiť za energie za celý rok...

myslím, že jediné čo ti ostáva ak ti správca opätovne neupraví zálohové platby je dohodnúť sa s nájomníkmi...
lebo sa divím, že ti vôbec takúto zmluvu podpísali nakoľko napríklad by si mohol mať zálohovú platbu 5 eur a v máji 2011 ich pekne
prekvapiť


dobry napad :-D

preplatok alebo nedoplatok je na ich pleciach.

uvidim zajtra co povedia na to
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Halli Pozri príspevok
Tak ako som ti napísala, je to na tebe...musíš sa rozprávať s nimi, nie s nami. Oni ti robia spotrebu. Urob to čo som ti radila rozdiel si uplatni v poslednom mesiaci pred vyučt. a nedoplatok budú platiť oni. A zdravotná? No naštuduj si nové veci...ak sa dostaneš do sporu s nájomníkmi, môžeš na to doplatiť môžu ťa vydierať

zdravotnu mam vybavenu aj vsetko co ma byt ohladom najmu. preto som ti pisal ze to neris :-D
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

video1983 Pozri príspevok
zdravotnu mam vybavenu aj vsetko co ma byt ohladom najmu. preto som ti pisal ze to neris :-D
...tak o.k, ja len pre istotu, som zvedavá ako poriešiš nájomníkov všetko súvisí so všetkým....napíš.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mal by si si k zmluve o nájme urobiť dodatok, kde je možné dohodnúť zvýšenie nájmu (alebo zníženie) nájmu podľa skutočných nákladov za užívanie bytu.
Ak sa zmenil počet bývajúcich, mal by si to nahlásiť správcovi a ten ti upraví mesačný predpis zálohových platieb.
To, že ti nenahlásili zmenu počtu osôb by si mohol brať aj za porušenie bodu v zmluve. Ak tam máš dohodnuté, že byt budú užívať 3 osoby.
Ak sa nedohodneš, tak urob ako ti radí Halli.

Zálohové platby ti mohli zvýšiť z dôvodu veľkej spotreby teplej alebo studenej vody.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
verkaz Pozri príspevok
Mal by si si k zmluve o nájme urobiť dodatok, kde je možné dohodnúť zvýšenie nájmu (alebo zníženie) nájmu podľa skutočných nákladov za užívanie bytu.
Ak sa zmenil počet bývajúcich, mal by si to nahlásiť správcovi a ten ti upraví mesačný predpis zálohových platieb.
To, že ti nenahlásili zmenu počtu osôb by si mohol brať aj za porušenie bodu v zmluve. Ak tam máš dohodnuté, že byt budú užívať 3 osoby.
Ak sa nedohodneš, tak urob ako ti radí Halli.

Zálohové platby ti mohli zvýšiť z dôvodu veľkej spotreby teplej alebo studenej vody.
Zálohové platby ti mohli zvýšiť z dôvodu veľkej spotreby teplej alebo studenej vody

no ved to som pisal preto sa to zvysilo koli vode. V zmluve nemam bod o pocte osob bola to ustna dohoda o pocte osob tak su nastavene aj zalohove platby na tri o soby. zajtra budem mudrejsi mozno to prijme ked to zvysim a bude pohoda.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

hned som vedel o co asi ide.

Vidíš, a nevedel si! Aj ja som sa narodil nahý, ale to asi každý?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Najlepšie by bolo keby si urobil písomnú Zmluvu o nájme a zakotvil tam to, o čo si zmúdrel, prípadne čo sa všetko časom môže vyskytnúť.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Ja po dlhých rokoch,čo prenajímam x 1-iz,bytov,kde mi správcovia podľa toho ako stúpali ceny,alebo či boli nedoplatky a preplatky upravovali zálohy to robím takto:V zmluve mám,že nájom je včetne energií v množstve TÚV-25m3,
SÚV-35m3,El.-1000KWh,plyn-100m3 všetko ročne.Na začiatku nájmu do zmluvy napíšeme odpočty a nezáleží,kedy nájomník odchádza,urobíme vyúčtovanie pri jeho odchode.Ceny určujem podľa posledných vyúčtovaní od správcu.Na nejaké drobné sa nehráme.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
sito Pozri príspevok
hned som vedel o co asi ide.

Vidíš, a nevedel si! Aj ja som sa narodil nahý, ale to asi každý?
ty ma prenasledujes?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať