Zavrieť

Porady

Usporiadat
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

No ved hej aj tak som to poriešila díky pekne porada je super............
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dobrý program to napočíta za vás (teda, ak máte dobre celý rok).
1 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Za r. 2009 v hlásení vyšiel daňový nedoplatok /nebola odvedená daň vo výške povinnosti/, prenáša sa tento nedoplatok výšku ktorého sme uhradili v r. 2010 do hlásenia? Nie som si celkom istá či patrí do r. 3 /daň. nedoplatky a preplatky za predchádzajúce zdaň. obdobia podľa par. 40 zákona/ a ak by som sumu tohto nedoplatku nezahrnula do hlásenia v r. 2010 po vyčíslení odvedených preddavkov zase by vyšiel preplatok v tej istej sume. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

rogalo Pozri príspevok
Za r. 2009 v hlásení vyšiel daňový nedoplatok /nebola odvedená daň vo výške povinnosti/, prenáša sa tento nedoplatok výšku ktorého sme uhradili v r. 2010 do hlásenia? Nie som si celkom istá či patrí do r. 3 /daň. nedoplatky a preplatky za predchádzajúce zdaň. obdobia podľa par. 40 zákona/ a ak by som sumu tohto nedoplatku nezahrnula do hlásenia v r. 2010 po vyčíslení odvedených preddavkov zase by vyšiel preplatok v tej istej sume. Ďakujem za odpoveď.

Predpokladám, že sumu nedoplatku za rok 2009 ste uviedli v Prehľade za príslušný štvrťrok 2010 v r.3 . A keďže Hlásenie = súčet Prehľadov, potom aj v Hlásení za rok 2010 v tomto riadku nebude nula.
0 0
UctAm UctAm

UctAm je offline (nepripojený) UctAm

rodina1 Pozri príspevok
Nie.
Riadok B: napr. v riadku A si mala celkovú sumu DB: 45 Eur.
Keďže v roku 2010 si mala aj preddavkovú daň i zrážkovú daň napr. 35 Eur.
V riadku B bude teda suma 35 Eur.
Potom v riadku C bude suma 10 Eur.
Riadok D bude nula.
Tak isto je to aj pri zamestnaneckej prémii.
Pri vypĺňaní Hlásenia vychádzaj zo štvrťročných Prehľadov, ktoré si za rok 2010 odovzdala na DÚ.
Tie sumy ti musia sedieť.
Prečo riadok D je nula?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
UctAm Pozri príspevok
Prečo riadok D je nula?
Podľa poučenia ...
Riadok D ► uvádza sa úhrnná suma rozdielu daňového bonusu priznaného a vyplateného z prostriedkov zamestnávateľa, o ktorú si nemohol zamestnávateľ znížiť odvod preddavkov na daň (dane) a dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43zákona o dani z príjmov.

Keďže som vychádzala z mnou "zadaných" súm, tak rozdiel vyšiel nula
1 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Časť I. a časť III. vypíšem vlastne súčet prehľadov. Ano?
Ale neviem či aj súčet niektorých súm z časti V. tiež musí súhlasiť s časťou I. ?
V časti V. r. 6 - základ dane, má tam byť suma - úhrn príjmov mínus poistné alebo úhrn príjmov mínus poistné a mínus nezdaniteľné minimum ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

psps Pozri príspevok
Časť I. a časť III. vypíšem vlastne súčet prehľadov. Ano?
Ale neviem či aj súčet niektorých súm z časti V. tiež musí súhlasiť s časťou I. ?
V časti V. r. 6 - základ dane, má tam byť suma - úhrn príjmov mínus poistné alebo úhrn príjmov mínus poistné a mínus nezdaniteľné minimum ?


Súčet súm v r.4 v časti V. (úhrn príjmov) = suma v r. 0 v časti I.
V časti V. r. 6 (základ dane) = úhrn príjmov mínus poistné.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Paula Pozri príspevok
Súčet súm v r.4 v časti V. (úhrn príjmov) = suma v r. 0 v časti I.
V časti V. r. 6 (základ dane) = úhrn príjmov mínus poistné.
Ďakujem za odpoveď. Tak to mám problém. Minulý rok a myslím, že ešte aj predtým som totižto do r.6 ako základ dane, dala základ dane a nie čiastkový základ dane. Prečo to tam tak sprosto píšu? Je to síce hra o slovíčka, ale mňa to veru napadlo až tento rok, že čo ak myslia čiastkový základ dane a na tú potvoru je to tak? A čo teraz? Veru nechce sa mi to spätne opravovať.
0 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Nesúhlasí mi I. časť hlásenia so štvrťročnými prehľadmi, zabudla som v I. kvartáli napísať do r. 3 daňový nedoplatok, ktorý nám vznikol neodvedenou daňou v hlásení za r. 2009 a ktorý sme uhradili vo februári 2010. Čo s tým? Urobiť dodatočný prehľad za I.kvartál 2010 s tým, že tam tu daň napíšem a všetko ostatné tak ako to bolo v pôvodne podanom prehľade len opíšem?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

rogalo Pozri príspevok
Nesúhlasí mi I. časť hlásenia so štvrťročnými prehľadmi, zabudla som v I. kvartáli napísať do r. 3 daňový nedoplatok, ktorý nám vznikol neodvedenou daňou v hlásení za r. 2009 a ktorý sme uhradili vo februári 2010. Čo s tým? Urobiť dodatočný prehľad za I.kvartál 2010 s tým, že tam tu daň napíšem a všetko ostatné tak ako to bolo v pôvodne podanom prehľade len opíšem?
Urobiť opravný za I.Q. Hlásenie musí sedieť so štvrťročnými prehľadmi.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 01.02.11 at 05:41
3 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

V Hlásení o vyučtovaní dane za rok 2010 v časti V. riadok 9 je suma vyplatenej zamestnaneckej prémie. V poučení sa o tom nič neuvádza. Má sa tam uvádzať vyplatená zam.prémia z roč. zúčt. za rok 2009, ktorá bola vyplatená v roku 2010?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
nicolet Pozri príspevok
V Hlásení o vyučtovaní dane za rok 2010 v časti V. riadok 9 je suma vyplatenej zamestnaneckej prémie. V poučení sa o tom nič neuvádza. Má sa tam uvádzať vyplatená zam.prémia z roč. zúčt. za rok 2009, ktorá bola vyplatená v roku 2010?
áno
0 0
wieninger wieninger

wieninger je offline (nepripojený) wieninger

VERONIKA6 Pozri príspevok
Urobiť opravný za I.Q. Hlásenie musí sedieť so štvrťročnými prehľadmi.
Neviem, ale veľmi sa mi nezdá, že by sa do riadku 3 mali uvádzať nedoplatky za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, ktoré už boli vykázané v ročnom hlásení. Majú tam ísť rozdiely zistené u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, čiže opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň. Ja teraz tiež riešiem tento problém, ale neviem sa nikde dopátrať, čo s tým. Lebo do prehľadov som uvádzala aj uhradenú výšku nedoplatku za predchádzajúce obdobie a teraz robím hlásenie za rok 2010. V skutočnosti mám opäť nedoplatok na dani, ale podľa hlásenie je to preplatok, keďže do úhrad sú zahrnuté aj úhrady nedoplatkov za predchádzajúci rok.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

wieninger Pozri príspevok
Neviem, ale veľmi sa mi nezdá, že by sa do riadku 3 mali uvádzať nedoplatky za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, ktoré už boli vykázané v ročnom hlásení. Majú tam ísť rozdiely zistené u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia, čiže opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň. Ja teraz tiež riešiem tento problém, ale neviem sa nikde dopátrať, čo s tým. Lebo do prehľadov som uvádzala aj uhradenú výšku nedoplatku za predchádzajúce obdobie a teraz robím hlásenie za rok 2010. V skutočnosti mám opäť nedoplatok na dani, ale podľa hlásenie je to preplatok, keďže do úhrad sú zahrnuté aj úhrady nedoplatkov za predchádzajúci rok.
Vlani som mala podobný prípad aj ja. Za rok 2008 som mala v Hlásení nedoplatok, lebo nebola žiadna daň uhradená. V roku 2009 firma daň uhradila a v Hlásení mi vyšiel preplatok, (vo výške predchádzajúceho nedoplatku). Odovzdala som to tak. Na DU sa nad tým pozastavili, lebo oni neevidovali žiadny preplatok a presviedčali ma, že tam mám chybu. Keď som im vysvetlila, že v roku 2008 je nedoplatok a v roku 2009 preplatok tá istá suma, tak uznali, že je to správne... Neviem ako si to upratali, ale viac sa neozvali.
2 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

Dobré ránko
Mám SZČO ktorý mal 3brigádnikov, iba na 2mesiace, príjmy okolo 100Eur, max 260. Musim podat na to prehlad a hlasenie? neboli odvedene preddavky zo mzdy. dakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

raffendaySK Pozri príspevok
Dobré ránko
Mám SZČO ktorý mal 3brigádnikov, iba na 2mesiace, príjmy okolo 100Eur, max 260. Musim podat na to prehlad a hlasenie? neboli odvedene preddavky zo mzdy. dakujem.

Áno, podať.
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

a prehlad podat iba na tie 2mesiace? alebo vsetky 3? dostane pokutu z omeskania,waaaa :-////
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

ak je zaregistrovaný ako platiteľ dane zo závislej činnosti, treba poslať prehľad za všetky kvartály + hlásenie. pokuta zrejme bude.
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Ahojte,
som uplny zaciatocnik co sa tyka mzoveho uctovnictva,preto prosim poradte kolko budu zrazene preddavky zo mzdy na dan,ak mam 1 zamestnanca na tpp jeho mzda je minimalna 317 eur .A dvaja dohodari ich mesacna mzda čini 50 eur. Viem ze sa ma poslat prehlad stvrtrocny a kedze neboli odvedene za prve tri mesiace ziadne preddavky chceme to dat do poriadku.
Dakujem za pomoc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať