Zavrieť

Porady

Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
Ahojte,
som uplny zaciatocnik co sa tyka mzoveho uctovnictva,preto prosim poradte kolko budu zrazene preddavky zo mzdy na dan,ak mam 1 zamestnanca na tpp jeho mzda je minimalna 317 eur .A dvaja dohodari ich mesacna mzda čini 50 eur. Viem ze sa ma poslat prehlad stvrtrocny a kedze neboli odvedene za prve tri mesiace ziadne preddavky chceme to dat do poriadku.
Dakujem za pomoc
robili ste zamestnancovi a dohodárom výplaty ? Majú dohodári podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

vyplatne pasky sa im urobili az v aprili vyplatu dostali za kazdy mesiac ,v aprili sme zaplatili aj vsetky odvody do soc.a zdravotnej.Vyhlasenie maju podpisane nakolko su vo firme uz dlho ja som toto mzdove prebrala az v marci.

Dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
vyplatne pasky sa im urobili az v aprili vyplatu dostali za kazdy mesiac ,v aprili sme zaplatili aj vsetky odvody do soc.a zdravotnej.Vyhlasenie maju podpisane nakolko su vo firme uz dlho ja som toto mzdove prebrala az v marci.

Dakujem za odpoved
ak máš správne urobené výplaty a zamestnanec aj dohodári majú podpísané vyhlásenie, vieš, že im žiadna daň platiť nevyšla.

Ak sú vo firme dlho, zamestnávatel je zrejme registrovaný na DU ako platitel dane zo závislej činnosti.

Do konca apríla treba poslať na DU štvrťročný prehlad - v tomto prípade nulový. (nulu uvedieš v r.1, 4,7, 8 12 a 13)

Ešte "kontrolná" otázka - kto sú dohodári ? evidovaní na UP, študenti, dôchdcovia, zamestnaní u iného zamestnávatela ?
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
no neviem čo rozumieš pod podpísaným vyhlásením ...

Ale ak dohodárka je starobný dôchodca, nemôže si u vás uplatniť mesačnú nezd.časť základu dane. Rovnako druhá, tá má zrejme podpísané vyhlásenie len u svojho zamestnávatela (nemôže mať podpísané u oboch súčasne). Preto si im vo výplate mala z dohody zraziť daň a odviesť DU.

Potom neplatí vyplnenie prehladu tak ako som napísala.
1 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

johanka12 Pozri príspevok
Dohodari jedna pani je dochodca a druha je zamestnana aj u ineho zamestnavatela.

Dakujem za odpoved
Keďže dôchodkyňa nemá nárok na odpočítateľnú položku nejakú daň ste zrážať a odvádzať museli.
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Prave ze zatial nebola odvedena ziadna dan.Mam prosbu mozem ti Veronikasad poslat emailom na ukazku vyplatne pasky ci su v poriadku ,ak je to mozne .

Dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
Prave ze zatial nebola odvedena ziadna dan.Mam prosbu mozem ti Veronikasad poslat emailom na ukazku vyplatne pasky ci su v poriadku ,ak je to mozne .

Dakujem za odpoved
Johanka, zamaž prosím osobné údaje a pripni pásky na poradu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Včera som objavila na nete jedno zaujímavé videoškolenie, ktoré myslím pomôže začínajúcim personalistom a mzdárom

http://www.novaintereal.sk/product/v...od-a-po-z-118/
2 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

veronikasad ,posielam v prilohe mzdové listy na ktorých je presne to iste ako na výplatných páskach.

pretoze priložene obrazky su nečitatelne,je to zrozumitelne vidiet na tychto dvoch linkoch

http://www.nobbi.sk/doc/ML1.jpg
http://www.nobbi.sk/doc/ML2.jpg

Dakujem velmi
Naposledy upravil johanka12 : 27.04.11 at 16:38
ML1.jpg  
ML 2.jpg  
1/1
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
veronikasad ,posielam v prilohe mzdové listy na ktorých je presne to iste ako na výplatných páskach.

Dakujem velmi
prilož pásku dohodára, nevidím tam NČZD
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

posielam pasku dohodara
VP 2.jpg  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
posielam pasku dohodara
Výplatu dohodára máš v poriadku (nemá podpísané vyhlásenie). zrazenú daň treba odviesť DU. Uvedieš ju do rieadkov 1, 4, 7 a ak stihneš do 30.4. odviesť tak aj do riadku 8+dátum uhrady. Ak nebude odvedená, v riadku 8 bude nula.

V akom mzdovom SW je spracovaná výplata ? Väčšina mzdových SW ti vytlačí aj štvrťročný prehlad na DU.
2 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

johanka12 Pozri príspevok
mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved
S MRP nerobím, ale asi nemáš celkom v poriadku nastavenie v personalistike. Ak ide o zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou, neviem prečo máš platené sviatky a doplatok do min.mzdy.

Daň u zamestnanca je v poriadku, má podpísané vyhlásenie, základ dane je nižší ako mesačná NČZD - nevychádza mu žiadny preddavok.

Daň za dohodárov treba odviesť za každý mesiac samostatne, s uvedením špec.symbolu v tvare mmrrrr (napr.012011)
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

johanka12 Pozri príspevok
mzdy su spracovane v MRP

Asi hlupa otazka ta dan dohodara je 9,50 eur za jeden mesiac ?
A paska TPP je v poriadku tam neplatim dan ?

Dakujem za odpoved
V MRP ti vytlačí prehľad. Najprv dáš vypočítať za každý mesiac príkazy k úhrade - aj keby si ich nepotrebovala odtiať použiť. Z nich ti preberá údaje do prehľadu. Potom si nájdeš v hlavičke - Výpočet - dane - prehľad.
Treba vytlačiť cez Adobe reader aby to akceptoval DÚ. Tuto je postup: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=254
a tlač: http://upgrade.mrp.sk/FaqWebPages/Fa...aspx?cislo=349
Naposledy upravil Tamila : 27.04.11 at 17:36 Dôvod: preklep
3 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Dakujem veronikasad za trpezlivost a pomoc .Dam to do poriadku.

Johanka
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Aj tebe Tamila dakujem za tip pomohla mi aj tvoja informacia.

Johanka
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Ja robím mzdy tiež v MRP prvýkrát a taktiež mi neurobilo prehľad. To si mám urobiť akože príkazy na úhradu mzdy? A ako, žiadnu tlač mi neurobilo, Mám si nejako zamestnancov vyznačiť?
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Urobila som si prehľad na drsr podľa seba, ale mi vypisuje, že mám logickú chybu ale mi ju nevyznačuje. Prosím o kontrolu. Daň+ZD január 98,29€, február 86,33€, marec 166,75€. DB január 100,10€, február 100,10€, marec 100,10€. Ročné preplatky-daň 54,20€, daňový bonus doplatiť 240,28€ a ZP 348,77€. Do časti IV. mi vyšlo, že nárok DB jer 243,41€, vyznačila som mesiace 1,2,3 a v časti V. 348,77 €. Kde mám chybu, nechce mi urobiť tlač prehľadu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať