Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

AnnaČ Pozri príspevok
Ja robím mzdy tiež v MRP prvýkrát a taktiež mi neurobilo prehľad. To si mám urobiť akože príkazy na úhradu mzdy? A ako, žiadnu tlač mi neurobilo, Mám si nejako zamestnancov vyznačiť?
Musíš mať najskôr vypočítané poistné, potom výpočet príkazy k úhrade. Neide o úhrady mzdy ale o úhrady poistného a dane, takže neoznačuješ zamestnancov. Potom dáš výpočet prehľadu ako som písala v predchádzajúcom príspevku.

Ak by si chcela príkazy na mzdu zamestnacov, tak musíš nastaviť v pracovných pomeroch účet zamestnanca a ďalej v pracovných pomeroch - mzdové údaje - Výpočet - zakliknúť prevod mzdy na účet.
3 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

AnnaČ Pozri príspevok
Urobila som si prehľad na drsr podľa seba, ale mi vypisuje, že mám logickú chybu ale mi ju nevyznačuje. Prosím o kontrolu. Daň+ZD január 98,29€, február 86,33€, marec 166,75€. DB január 100,10€, február 100,10€, marec 100,10€. Ročné preplatky-daň 54,20€, daňový bonus doplatiť 240,28€ a ZP 348,77€. Do časti IV. mi vyšlo, že nárok DB jer 243,41€, vyznačila som mesiace 1,2,3 a v časti V. 348,77 €. Kde mám chybu, nechce mi urobiť tlač prehľadu.
Výsledok je správny, nevidno, či je to správne zapísané do prehľadu.
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

v prípade, že má pracovník u toho istého zamestnávateľa uzatvorené v priebehu roka 2011 postupne 2 dohody o prac. činnosti a jednu dohodu o vykonaní práce (časovo sa to neprekrýva, jednu ukončil, neskôr druhú uzatvoril atd.) - toto sa zaratúva do ročného hlásenia o zrazených preddavkoch za rok 2011, a v časti V. to uvediem len jedným súčtom pre toho pracovníka, alebo bude ten pracovník uvedený v časti V. až trikrát? (Pohoda mi to rozpisuje až trojmo, pre každú dohodu zvlášť a mne sa to nevidí...)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Heni Pozri príspevok
v prípade, že má pracovník u toho istého zamestnávateľa uzatvorené v priebehu roka 2011 postupne 2 dohody o prac. činnosti a jednu dohodu o vykonaní práce (časovo sa to neprekrýva, jednu ukončil, neskôr druhú uzatvoril atd.) - toto sa zaratúva do ročného hlásenia o zrazených preddavkoch za rok 2011, a v časti V. to uvediem len jedným súčtom pre toho pracovníka, alebo bude ten pracovník uvedený v časti V. až trikrát? (Pohoda mi to rozpisuje až trojmo, pre každú dohodu zvlášť a mne sa to nevidí...)
nie, podľa môjho názoru iba jedenkrát.....
pre SP sa hlási každý poistný pomer samostatne
pre ZP sa hlási iba raz
a pre DU je iba jedenkrát, pretože má nárok, ak by mal aj viac prac. pomerov súčasne ak má napr. podpísané vyhlásenie a z jedného má mzdu 200 € a z druhého 150€ mesačne, takýto ZC má nárok na to, aby sa mu mzda zdaňovala až po "vyčerpaní" celej mesačnej nezdaniteľnej sumy .....som toho názoru, že pre DU do prehľadov pôjde iba jedenkrát,......
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Za rok 2011 sa podáva Hlásenie o vyučt dane ...... ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gutan52 Pozri príspevok
Za rok 2011 sa podáva Hlásenie o vyučt dane ...... ?
A nemalo by?
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Niektoré sa už nemusí . Ale ja teraz neviem presne, že čo už v roku 2012 nemám podať a hlavu si nezaťažovať.

Takže to je moja otázočka do Porady - tu a teraz... jg
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gutan52 Pozri príspevok
Niektoré sa už nemusí . Ale ja teraz neviem presne, že čo už v roku 2012 nemám podať a hlavu si nezaťažovať.

Takže to je moja otázočka do Porady - tu a teraz... jg
Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

"Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné."
---------------------------------------------------------------------------
a ja som sa tešil, že menej byrokracie. No a opak je pravdou? Podával som štvrťročné : 1Q: 0,0,100; 2Q: 0,0,100; 3Q: 0,0,100; a 4Q: 0,0,100 . Na 4x do roka. A teraz to bude až 12x do roka? Poštovné treba vylepšiť, alebo ... jg
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gutan52 Pozri príspevok
"Nič sa nezmenilo, ročné zostávajú aj naďalej, z kvartálnych sa stali mesačné."
---------------------------------------------------------------------------
a ja som sa tešil, že menej byrokracie. No a opak je pravdou? Podával som štvrťročné : 1Q: 0,0,100; 2Q: 0,0,100; 3Q: 0,0,100; a 4Q: 0,0,100 . Na 4x do roka. A teraz to bude až 12x do roka? Poštovné treba vylepšiť, alebo ... jg
...radšej to alebo - podávať elektronicky.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ahojte. Ak som úhradu preddavku nezahrnula do hlásenia za rok 2010 (úhrada bola v roku 2010), tak ju môžem zahrnúť do tohto hlásenia?
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ahojte, len sa chcem uistit: do hlasenia za r. 2011 uvadzam aj dohodarov, ktori boli zdanovani preddavkovou danou? Ide hlasenie podat aj elektronicky? Dakujem
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pukluš Pozri príspevok
Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem
Všetci, ktorým boli vyplácané príjmy.
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Aj vtedy podávam ročné hlásenie, ak daňové prehľady boli nulové?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pukluš Pozri príspevok
Prosím Vás, do prílohy hlásenia sa vypisujú všetci zamestnanci alebo len tí, ktorým bola zrážaná daň?

Ďakujem

Pozri, čo je písané v "hlavičke" časti V. Tak budeš vedieť, ktorí zamestnanci tam patria.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pukluš Pozri príspevok
Aj vtedy podávam ročné hlásenie, ak daňové prehľady boli nulové?
AK sa nevyplácala príjmy, tlačivo sa nepodáva.
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Vyplácala som príjmy, len daň sa im nezrážala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pukluš Pozri príspevok
Vyplácala som príjmy, len daň sa im nezrážala.
Potom to máš jasné, podávaš.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, keď bol zamestnanec celý november 2011 PN - nemal v danom mesiaci žiadny príjem od zamestnávateľa, v "Hlásení..." nemôžem označiť "zúčtované v mesiacoch" 1-12, ale oznaciť x len mesiace 1-10 a 12 ? Vďaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať