Zavrieť

Porady

železo, vitamín D?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dobrý deň
dcéra 10,5 roka....
boli sme na vyšetrení..kontrole...po chorobe už je lepšie - brala Klabax
krvný obraz ok, len železo nižšie....
berieme aktiferin....ale chcem sa spýtať...ako ešte zvýšiť železo v krvi...
kúpila som mrazené čučoriedky....mám aj zelený jačmeň - tabletky,
zeleninu, ovocie jedáva....s tým nemáme problém...

tento týždeň sa jej na zube urobila ešte malá hnedá bodka...zuby umývame...
aj elmex gel dávame....ten zub prišiel zo dňa na deň....a mrzí ma to, dne s ideme zubárke...pýtam sa preto lebo asi nám niečo chýba...D vitamín ešte?
mala dosť ťažkú virozu...vyššie teploty a telo je dosť vyčerpané....

prosím vás ja ked som bola malá...tak ked som bola bledá mama ma dala na 1-2 opalovať aj pred horské slnko...niekde som čítala že aj to pomáha železu...D vitamínu....
dakujem za názory...
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Helik3 Pozri príspevok
ahojte vraciam sa k staršej téme : práve som prišla od svojej doktorky, ku ktorej som sa odhodlala ísť po asi dvoch rokoch problémov s nedostatkom železa. Chodím totiž darovať krv (viac som vyradená ako darujem, ale rada by som pomohla) a tam ma na nedostatok vždy upozornia. Dajú mi aktiferin, alebo sorbifer, ale hľadina železa sa nie a nie dlhodobejšie upraviť. Tak ma poslali na hematológiu, urobili testy, diagnóza - silná anémia.
Doporučili mi dlhodobú liečbu u svojho lekára. Dnes mi predpísala sorbifer a potom vraj prejdeme na aktiferin, lebo potom sa vraj lepšie vstrebáva. Ďalej mám užívať kyselinu listovú a budú mi pichať 3 krát týždenne vitamín B12.
Uvidíme či to pomôže...
Neboj, určite pomôže, hlavne tie B12 sú super, dajú železo do poriadku.(vlastná skúsenosť)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Helik3 Pozri príspevok
ahojte vraciam sa k staršej téme : práve som prišla od svojej doktorky, ku ktorej som sa odhodlala ísť po asi dvoch rokoch problémov s nedostatkom železa. Chodím totiž darovať krv (viac som vyradená ako darujem, ale rada by som pomohla) a tam ma na nedostatok vždy upozornia. Dajú mi aktiferin, alebo sorbifer, ale hľadina železa sa nie a nie dlhodobejšie upraviť. Tak ma poslali na hematológiu, urobili testy, diagnóza - silná anémia.
Doporučili mi dlhodobú liečbu u svojho lekára. Dnes mi predpísala sorbifer a potom vraj prejdeme na aktiferin, lebo potom sa vraj lepšie vstrebáva. Ďalej mám užívať kyselinu listovú a budú mi pichať 3 krát týždenne vitamín B12.
Uvidíme či to pomôže...
http://www.porada.sk/t138676-p77-co-...ml#post1975107
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Ak chyba zelezo, tak sa za tym moze skryvat zapalove ochorenie a je jedno akeho druhu. Vitamin D pomaha strebavaniu zeleza.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať