Zavrieť

Porady

začiatočnik v programe olymp

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Pekný deň .Poprosím o radu .Zaučam sa v programe olymp .Chcem sa opýtať ,ako živnostník budem prijímať zamestnancov na dohodu ,vedených na Urade práce .V programe Olymp v v kolonke podnik potrebujem zadať odvody .sadzba urazového poistenia je 0,8% a soc fond je 0,6% je to správne .Mám zafajknuť aj príspevok v nezamestnanosti? Chcela by som to mať správne vyplnené .Ďakujem
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem, nie, myslela som tým ošetrenie zamestnanca. Dúfam, že to som mala dať, že to sa volá ľudovo P-čko.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, nie, myslela som tým ošetrenie zamestnanca. Dúfam, že to som mala dať, že to sa volá ľudovo P-čko.
ano je to OK. Dúfam že si zadala správnu zložku mzdy, lebo SW ti sleduje 7 dní v kal.roku.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Veronika, ďakujem Ti veľmi pekne, už som v oveľa väčšom obraze oproti včerajšku. Neviem, čo by som si bez Teba počala. (Niekde som tu na Porade čítala, že tu si všetci tykáme, tak som si dovolila. Dúfam, že nevadí.)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
ano je to OK. Dúfam že si zadala správnu zložku mzdy, lebo SW ti sleduje 7 dní v kal.roku.
A zase nerozumiem, čo tým myslíš. Zadala som kód 361 a v kalendári som označila 16 deň, t.j. vtedy bol na ošetrení.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
A zase nerozumiem, čo tým myslíš. Zadala som kód 361 a v kalendári som označila 16 deň, t.j. vtedy bol na ošetrení.
Zložka mzdy je správna, postup zadania rovnaký ako ako pri dovolenke. Po jej zadaní klikneš v kalendári na deň, za ktorý bude vyplatená
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte poprosím o pomoc. Program s pýta aj priemer na nemoc. Na jeho výpočet potrebujem vymeriavací základ pre rok 2012. Takže to je opäť hrubá mzda celková bez náhrad vyplatená za celý rok 2012, ktorú vyčítam zo mzdového listu? A taktiež počet skutočne odpracovaných dní. Však?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ešte poprosím o pomoc. Program s pýta aj priemer na nemoc. Na jeho výpočet potrebujem vymeriavací základ pre rok 2012. Takže to je opäť hrubá mzda celková bez náhrad vyplatená za celý rok 2012, ktorú vyčítam zo mzdového listu? A taktiež počet skutočne odpracovaných dní. Však?
nie. Ak máš mesačné výkazy, spočítaj si VZ na nemocenské poistenie a vydeľ počtom kal.dní trvania prac.pomeru v roku 2012 (ak máš VZ na nem.poistenie na mzdovom liste - spočítaj ho z neho).
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Hmm, výkazy momentálne nemám k dispozícii žiadne, ale mám mzdový list za rok 2012 a tam je kolonka "Nemocenské - denný vymeriavací základ". Ale ten VZ je uvedený len v mesiacoch august a september vo výške 10,8627 a ostatné mesiace sú prázdne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Hmm, výkazy momentálne nemám k dispozícii žiadne, ale mám mzdový list za rok 2012 a tam je kolonka "Nemocenské - denný vymeriavací základ". Ale ten VZ je uvedený len v mesiacoch august a september vo výške 10,8627 a ostatné mesiace sú prázdne.
Vymeriavací základ je spravidla hrubá mzda. V ostatných mesiacoch nepracoval ? Alebo pozeráš niečo úplne iné - v 08 a 09 bol na PN-ke ?

Ešte ma napadlo, ak máš prístup do EZU v SP, mesačné výkazy si tam môžeš pozrieť.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno, bol vtedy na PN a presne v tých istých mesiacoch má vypočítaný denný VZ vo výške 10,8627. A celkový úhrn príjmov tam má 4006,37 Eur.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

...a sviatok sa prepočítava mesačnou mzdou. Však? A ešte poprosím, v Olympe soc. fond zadám len v nastaveniach na 0,06%? Ďakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Posúvam
VERONIKA6 Pozri príspevok
Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ktoré všetky výstupné zostavy potrebujem ku mzde napr. 1 zamestnanca? A ktorý typ výplatnej pásky používate vy? Totižto som vytlačila jednu z ponúkaných typov pásky, ale známej sa nepáčila, že odvody sú len tak stlačené v poslednom riadku. Ale čo pozerám, aj v ostatných je to tak. Ona potrebuje mať pekne vidiiteľné, koľko platila odvody. Doteraz mala mzdy v MRP a to sa jej videlo lepšie. Takže ktorý typ pásky tlačíte vy? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VERONIKA6 Pozri príspevok
Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.
čo rozumieš pod dohrať ? Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012 alebo "presunúť" spracované zo SOFTIP-u ?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ktoré všetky výstupné zostavy potrebujem ku mzde napr. 1 zamestnanca? A ktorý typ výplatnej pásky používate vy? Totižto som vytlačila jednu z ponúkaných typov pásky, ale známej sa nepáčila, že odvody sú len tak stlačené v poslednom riadku. Ale čo pozerám, aj v ostatných je to tak. Ona potrebuje mať pekne vidiiteľné, koľko platila odvody. Doteraz mala mzdy v MRP a to sa jej videlo lepšie. Takže ktorý typ pásky tlačíte vy? Vďaka.
Tlačím hneď tú prvú v ponuke, výplatná páska - výpis zložiek, zatiaľ sa nikto nesťažoval
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

truch Pozri príspevok
Tlačím hneď tú prvú v ponuke, výplatná páska - výpis zložiek, zatiaľ sa nikto nesťažoval
Hmm ved aj ja som vytlačila túto a známej sa nepáčila, že tie odvody sú len v poslednom riadku "natlačené". No skúsim jej poslať aj ostatné typy, nech si vyberie. A prosím ťa, čo ešte jej mám poslať k tomu? Dakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

veronikasad Pozri príspevok
čo rozumieš pod dohrať ? Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012 alebo "presunúť" spracované zo SOFTIP-u ?
Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012. Konatelia prevzali jednu firmu, kde sa stali spoločníkmi. Externá pracovníčka nespracovala mzdy za november a december 2012 , nakoľko sa s ňou nepohodli a nechcú už naďalej s ňou spolupracovať. Nemôžem urobiť zamestnancom RZD a ani im vydať potvrdenie o príjme, nakoľko mzdy nie sú dopracované. Ja to mám dať teraz do poriadku. Konateľ z tej firmy mi natiahol do počítača prázdny program OLYMP, v ktorom mzdy robili. Ja v našej s.r.o. robím mzdy v SOFTIP HR plus, ale tento je iba pre jednu firmu, takže musím tie mzdy robiť v tom ich prázdom programe, na ktorý majú licenciu. Čiže ho mám prázdny a musím dohrať ľudí a všetko ostatné. Mám od nich výplatné pásky, z ktorých by sa to dalo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VERONIKA6 Pozri príspevok
Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012. Konatelia prevzali jednu firmu, kde sa stali spoločníkmi. Externá pracovníčka nespracovala mzdy za november a december 2012 , nakoľko sa s ňou nepohodli a nechcú už naďalej s ňou spolupracovať. Nemôžem urobiť zamestnancom RZD a ani im vydať potvrdenie o príjme, nakoľko mzdy nie sú dopracované. Ja to mám dať teraz do poriadku. Konateľ z tej firmy mi natiahol do počítača prázdny program OLYMP, v ktorom mzdy robili. Ja v našej s.r.o. robím mzdy v SOFTIP HR plus, ale tento je iba pre jednu firmu, takže musím tie mzdy robiť v tom ich prázdom programe, na ktorý majú licenciu. Čiže ho mám prázdny a musím dohrať ľudí a všetko ostatné. Mám od nich výplatné pásky, z ktorých by sa to dalo.
Ak s OLYMP-om nevieš robiť a moc ťa nesúri čas, objednaj si z KROS-u príručku začínajúceho mzdára. Kolko je to zamestnancov ?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Je tam 5 zamestnancov a súri to.
Tá predchádzajúca neodposlala ani výkazy za november a december a samozrejme, nie sú odvedené ani odvody. A k tomu všetkéhu nepoznám vôbec program. Veronika, bolo mi toto treba na staré kolená?[
QUOTE=veronikasad;2252160]Ak s OLYMP-om nevieš robiť a moc ťa nesúri čas, objednaj si z KROS-u príručku začínajúceho mzdára. Kolko je to zamestnancov ?[/QUOTE]
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať