Zavrieť

Porady

začiatočnik v programe olymp

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Pekný deň .Poprosím o radu .Zaučam sa v programe olymp .Chcem sa opýtať ,ako živnostník budem prijímať zamestnancov na dohodu ,vedených na Urade práce .V programe Olymp v v kolonke podnik potrebujem zadať odvody .sadzba urazového poistenia je 0,8% a soc fond je 0,6% je to správne .Mám zafajknuť aj príspevok v nezamestnanosti? Chcela by som to mať správne vyplnené .Ďakujem
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Nemusíš jej robiť mzdu, stačí ak ju máš správne zaevidovanú v pracovných pomeroch v personalistike. Odtiaľ ju ťahá do mesačného výkazu.

Mondes, budem znovu protivná - prečo si nekúpiš tú OLYMP príručku ?
Ďakujem. A príručka už je zaplatená, len čakám na jej doručenie.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No pri každom kroku problém. Prosím Vás, ako správne zaaevidovať do personalistiky zamestnanca, keď mám len jeho meno, priezvisko, r.č. a viem, že sa v registr. liste robila zmena, že je od 10.10.2012 na MD? Dá sa to vôbec na základe týchto málo údajov urobiť to, aby mi tohto zamestnanca stiahlo do výkazu? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
No pri každom kroku problém. Prosím Vás, ako správne zaaevidovať do personalistiky zamestnanca, keď mám len jeho meno, priezvisko, r.č. a viem, že sa v registr. liste robila zmena, že je od 10.10.2012 na MD? Dá sa to vôbec na základe týchto málo údajov urobiť to, aby mi tohto zamestnanca stiahlo do výkazu? Ďakujem.
Posúvam. Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás o pomoc. Idem zadať do personalistiky zamestnanca, ktorý je na MD. Keďže preberám mzdy z iného softu, tak ma zaujíma toto:
-. ak zadám začiatok PP, t.j. 20.4.2010 a boli tam potom robené zmeny (bola na MD, potom na RD a znova je na MD), musím si zadať všetky zmeny od začiatku vzniku PP, alebo stačí, ak zadám začiatok PP a poslednú zmenu, t.j. od novembra 2012 prešla z rodič. prísp. na materskú. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás o pomoc. Idem zadať do personalistiky zamestnanca, ktorý je na MD. Keďže preberám mzdy z iného softu, tak ma zaujíma toto:
-. ak zadám začiatok PP, t.j. 20.4.2010 a boli tam potom robené zmeny (bola na MD, potom na RD a znova je na MD), musím si zadať všetky zmeny od začiatku vzniku PP, alebo stačí, ak zadám začiatok PP a poslednú zmenu, t.j. od novembra 2012 prešla z rodič. prísp. na materskú. Ďakujem.
Musíš správne zadať všetky zmeny za trvania prac.pomeru, lebo budeš mať neskôr problém s ELDP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás ako správne zaevidujem do personalistiky zamestnanca, ktorý je momentálne na MD? Začiatok PP má 20.4.2010, ale 1.5.2010 išla na MD, tá jej skončila 13.11.2010 a od 14.11.2010 je na RD. A v r. 2012 t.j. 9.11. má opäť zmenu a je opäť na MD. Prosím Vás o pomoc pri zaevidovaní do personalistiky. Srdečná vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás ako správne zaevidujem do personalistiky zamestnanca, ktorý je momentálne na MD? Začiatok PP má 20.4.2010, ale 1.5.2010 išla na MD, tá jej skončila 13.11.2010 a od 14.11.2010 je na RD. A v r. 2012 t.j. 9.11. má opäť zmenu a je opäť na MD. Prosím Vás o pomoc pri zaevidovaní do personalistiky. Srdečná vďaka.
Prosím Vás, pomôžte mi s tým, lebo potrebujem poslať výkaz a už nemám veľa času.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže skúsim sama. V pracovných pomeroch som si zadala cez pridaj - nová zmluva, začiatok pracovného pomeru 20.4.2010, HPP. A teraz ak chcem zaevidovať jej odchod na dovolenku, tak dám opäť pridaj a ďalej? Prosííím.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No, už to máááám. Len Vás ešte prosím, na karte ZP ju zadám od začiatku PP do ukončenia MD? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás, nikto mi neporadí?
Len potrebujem vedieť, ak zamestnankyňa má PP napr. od 20.4.2010 a na MD išla napr. 1.5.2010, z MD išla na RD v novembri 2010 a následne v r. 2012 išla opäť na MD.
Na zdravotnej karte v personalistike som zadala dátum začiatku poistenie, čiže 20.4.2010 a to je všetko? Alebo tam musím ešte zaevidovať zmeny, že z MD išla na RD a opačne? Prosím Vás pekne o pomoc. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, čo znamená žltý rámik pred menom zamestnanca? Vďaka.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, čo znamená žltý rámik pred menom zamestnanca? Vďaka.
žlté pole pred menom ? je to zamestnanec či dohodár, kt. si si označila.....
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zamestnanec na MD. To ja som si ho označila? Ani o tom neviem. Má to byť žlté, alebo nie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mondes Pozri príspevok
Zamestnanec na MD. To ja som si ho označila? Ani o tom neviem. Má to byť žlté, alebo nie?
Je to len vyberove kriterium pre zostavy. Ak to nechces vyuzivat alebo nevieš tak dvojklikom to žlté pole odstraniš.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte Vás poprosím, kde v olympe nájdem mesačný prehľad ktorý sa posiela na DU? Potrebujem to vytlačiť,nNeposielam ešte elektronicky.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Dokumenty - Odvod poistného - tam máš prehľad ZP, ale SP sa predsa posiela už elektronický.
Odvod dane mesačný prehľad
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem, ale mi ho nechce otvoriť, vraj mám vytvoriť aspoň jeden prevodný príkaz. Prosím, poraďte, ako mám ten prehľad vytvoriť, pretože už zajtra je posledný termín na odovzdanie, však?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, poraďte mi, prečo mi ten prehľad nechce otvoriť. Vraj mám vytvoriť prevodný príkaz. Ako na to? Ďakujem pekne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Klikni na ikonku "prevodný príkaz", daj generovať (každý mesiac tak treba urobiť). zadaj dátum vystavenia...cez oprav zadaj dátum úhrady v riadku pre odvod preddavkov. Je však potrebné pre odvody do poisťovní a na DÚ mať zabudované údaje v bankových účtoch a v organizácia , podnik, nastavenia zadať dátum výplaty (skutočný).
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Paula Pozri príspevok
Klikni na ikonku "prevodný príkaz", daj generovať (každý mesiac tak treba urobiť). zadaj dátum vystavenia...cez oprav zadaj dátum úhrady v riadku pre odvod preddavkov. Je však potrebné pre odvody do poisťovní a na DÚ mať zabudované údaje v bankových účtoch a v organizácia , podnik, nastavenia zadať dátum výplaty (skutočný).
Dátum vystavenia môže byť aj dnešný? Ak mala podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČZD, tak preddavky neplatila, však?
Tie "zabudované" údaje na bank. účtoch a v organizácia, podnik, - tak tam mám dať aj účet zamestnancov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať