Zavrieť

Porady

Nákladné auto - cena

S.r.o. kúpila v roku 2004 LIAZ+náves za 1100000 Sk+DPH. V tomto roku ho chce predať za 200 tis. + DPH /prečo - nemám tušenia/. Čo s DPH? Viem, že faktúrovať bude s DPH a to aj odvedie ale tá cena!!! Čo s DPH, ktorá bola uplatnená v minulom roku - treba ju odviesť? Absolútne si neviem rady. Pomôžete prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    S.r.o. kúpila v roku 2004 LIAZ+náves za 1100000 Sk+DPH. V tomto roku ho chce predať za 200 tis. + DPH /prečo - nemám tušenia/. Čo s DPH? Viem, že faktúrovať bude s DPH a to aj odvedie ale tá cena!!! Čo s DPH, ktorá bola uplatnená v minulom roku - treba ju odviesť? Absolútne si neviem rady. Pomôžete prosím?

    Je to skutočne veľmi nízka cena . Nie sú tam ekonomicky prepojené osoby , komu to predávajú ?

    Podľa môjho názoru cena by mala byť zostatková + DPH/po zohľadnení odpisov za rok 2004 + 2005/ .

    To auto je funkčné alebo havarované ? Já iba kvôli tej nizkej cene .

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ahoj Zitka - ekonomicky prepojené osoby? /bývalý majiteľ s.r.o./. Odpisy vôbec neuplatňovali. Ak by bolo to auto "poškodené" mohla by tá cena prejsť?
    Vôbec sa mi to nepáči, ale dnes mám pripraviť fa a kúpnu zmluvu.... a som vedľa... nemala som takýto prípad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Ahoj Zitka - ekonomicky prepojené osoby? /bývalý majiteľ s.r.o./. Odpisy vôbec neuplatňovali. Ak by bolo to auto "poškodené" mohla by tá cena prejsť?
    Vôbec sa mi to nepáči, ale dnes mám pripraviť fa a kúpnu zmluvu.... a som vedľa... nemala som takýto prípad.

    No nezávidím Ti , ak je to bývalý majiteľ, tak je to podľa mňa podozrivé . Ak budú na Teba naliehať , nejak sa poisti . Upozorni ich na možné dôsledky . Určite tam nie je niečo v poriadku .

    Čo sa týka toho poškodenia , musel by tam byť jasný prípad , že auto bolo havarované a už sa nedá opraviť , ale to by malo byť podložené zápisom poisťovňa , polícia , opravovňa.

    To je môj názor , prosím počkaj ešte na ďalšie .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte prosím doplň , ako bola hradená kúpa auta v roku 2004 . V hotovosti , alebo lízingom .

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ja to "musím" dnes pripraviť - jasné, že to "oči kole". Potrebovala by som vedieť čo s DPH-čkou uplatnenou z nákupu /odviesť - z akej ceny minimálne?/
    a tak isto daň z príjmu /aká cena minimálne?/ - odpisy neboli uplatňované. No jednoducho som z toho "paf".

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Súhlasím s tým čo napísala Zita, je to "špekulatívny" predaj. Za tú cenu by snáď mohli auto predať na súčiastky po havárii v prípade, že by auto by bolo nepojazdné.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Zita5
    Ešte prosím doplň , ako bola hradená kúpa auta v roku 2004 . V hotovosti , alebo lízingom .
    Asi v hotovosti - na karte HIM spôsob nadobudnutia "kúpou". Podľa mňa nešlo o lízing.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Ja to "musím" dnes pripraviť - jasné, že to "oči kole". Potrebovala by som vedieť čo s DPH-čkou uplatnenou z nákupu /odviesť - z akej ceny minimálne?/
    a tak isto daň z príjmu /aká cena minimálne?/ - odpisy neboli uplatňované. No jednoducho som z toho "paf".

    Nuž moja zlatá , tu nenašpekuluješ nič , jedine poslúchnuť šéfa , ktorý chce auto predať za 200 000 Sk + dph . No proste neviem , ako by si ho prehovorila na vyššiu cenu . Určite tým autom vyrovnávajú nejaké podĺžnosti . Ale , aby v budúcnosti si za to neniesla zodpovednosť Ty .Práve preto by bolo ich dobré upozorniť na celú transakciu .Ja skutočne inak nemôžem reagovať , hoci by som Ti veľmi chcela pomôcť , ale želanie šéfa je prvoradé a myslím , že za tým si bude stáť , ak to má už všetko rozmyslené čo tým sleduje . Však si ten predaj bude musieť aj patrične zdôvodniť .

    Keby to bolo na mne , tak auto predám za cenu zostatkovú + DPH . I keď ste auto neodpisovali , dá sa to vypočítať koľko to je .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Asi v hotovosti - na karte HIM spôsob nadobudnutia "kúpou". Podľa mňa nešlo o lízing.
    Ja som sa pýtala len preto , lebo som sa snažila skúmať , či by nešlo o postúpenie lízingu , ale aj na to je to nízka cena .
    Naposledy upravil Zita5 : 15.12.05 at 04:46

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Takže upozorním ich na to, že ak chcú aby to bolo v poriadku - trebalo by mať doklad o tom, že bolo napr. havarované a predávajú ho za dohodnutú cenu ...... a ja sa nebudem zaoberať otázkou čo s uplatnenou DPH a daňou z príjmu -budem prihliadať na cenu 200 tis. a dosť. Asi nič môdrejšie nevymyslím.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vieš , neviem sa s istotou vyjadriť , či by si dostala v tomto prípade 100% odpoveď na Tvoju zadanú otázku v zmysle " konate správne " .

    Najsmutnejšie na tom je to , že ak si ich zamestnanec , tak musíš plniť ich priblblé príkazy a potom s Teba spravia tú sprepáčením " sprostú " .
    Naposledy upravil Zita5 : 15.12.05 at 04:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.