Zavrieť

Porady

Uctovanie zahr. DPH r. 2010 a 2011

Ako uctovat o zahranicnej DPH?
V r. 2010 - davala som priamo na nakladovy ucet
V r. 2011 sa rozhodnem, ze budem podavat ziadost o vratenie DPH zaplatenej v r. 2010, cize do vynosov davam az datumom podania ziadosti, alebo mi to ovplyvni uz aj r. 2010?
A ako uctovat v priebehu roku 2011? (nachadzam na porade info, ze ako doteraz, ale aj rozuctovat na naklad a DPH ako pohladavku).

Rozmyslam, ze ak DPH za PHM neoductujem hned, ovplyni mi to cenu za jednotku, a to mi ovplyvni aj vypocet pripadnej nadspotreby. Ako to je? Prosim, usmernite ma aspon trosku.
Usporiadat
Ajulka33 Ajulka33

Ajulka33 je offline (nepripojený) Ajulka33

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sme v roku 2011 mali nárok na vrátenie DPH z PHL v zahraničí, ale nežiadali sme si ju späť (mali sme ju zaúčtovanú na 548) a v roku 2012 nám bolo mýto vrátené, tak na aký účet mám účtovať základ + DPH????? V roku 2012 došlo ešte k tomu aj k fúzii, takže tento náklad nebol účtovaný v novej firme.
0 0
Jónás Marica Jónás Marica

Jónás Marica je offline (nepripojený) Jónás Marica

Verím, že Vám pomôže moja informácia: v Maďarsku ak dostanete doklad,ktorý sa nazýva "NYUGTA" z toho si nemôžete nárokovať DPH,ale keď si vyžiadate pri platbe "EGYSZERUSíTETT SZÁMLA", tak Vám vrátia.KeĎ budete mať Egyszerusített számla/zjednodušený daňový doklad,budete mať nárok na DPH,aj keď to bude zaplatené v hotovosti.S radosťou som pomohla
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Bločky z nákupu phm zo zahraničia dávate v rámci priznania DPH ako nezahrňovať do dph alebo ako Nadobudnutie tovaru z iného štátu EU - bez nároku (§ 49 ods. 2 písm.c)?
0 0
janka369 janka369

janka369 je offline (nepripojený) janka369

[QUOTE="ingak"]AE
ingak Pozri príspevok
V priebehu r. 2011 uctujem zahranicnu DPH na 501xxx (pri PHM), na konci r.2011 kedze sa presiahla vyska DPH 50 EUR mam zauctovat na 378/648? Ziadost o vratenie podavam az v r. 2012 a este v r. 2011 zauctujem kurzovy rozdiel kurzom z 31.12.2011. Analytiku 501xxx - zahr. DPH, ktoru budem ziadat vratit, budem povazovat ako danovu, kedze nauctujem aj do vynosov 648 v r. 2011?
Zaúčtujete ešte do r.2011 to, čo očakávate, že Vám vrátia, aj keď fyzicky je žiadosť podaná až v r.2012.
Na účtovanie DPH zaplatenej v zahraničí sa vzťahuje Usmernenie MF/014716/2006-721. Faktúra sa má zaúčtovať celá na príslušný nákladový účet.
Na konci roka sa účtuje cez 378/648 príslušná suma DPH.
Ak by sa stalo, že Vám vrátia menej, ako ste žiadali, tak v danom roku, keď zistíte,
že Vám z nejakého dôvodu vrátili menej sa má účtovať do nákladov cez 548.
Žiadne podávanie dodatočného daňového priznania. Takto je to v tom usmernení.
http://www.finance.gov.sk/Documents/...va/FS_4_06.pdf



Poprosila by som vás o radu, účtujem zahr. DPH prvý krát, účtujem tak, že ju účtujem na účet ako základ,napr. základ 501AE, DPH 5019xx. Potom na základe žiadosti zaúčtujem 378AE/648, ale čo potom s tou DPH, na ktorú viem,že sa refundácia nevzťahuje, resp. nie je uznaná a tak to automaticky ani nedávam do žiadosti,tým pádom ju nemám ani na 378.Nechám tú zahr. DPH na účte 5019xx alebo ju preúčtujem na 548? Detto keď nedosiahnem limit, nechám na 5019xx alebo preúčtujem? Už som z toho zúfalá
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať