Zavrieť

Porady

Materská

Dobrý deň, potrebujem sa poradiť.Som na rodičovskej dovolenke a som tehotna. na MD by som mala isť 5.9. 2011 ale 12.8 ma syn 3 roky tak mi konči aj rodičovska dovolenka. Nastup do práce by mal byť 13.8 pokial to dobre chapem t.j. ale sobota. Bude sa mi to ratat už ako keby som bola v praci ta sobota nedela, lebo by som chcela ist od 15.8. na PN a počula som, že ked nastupim aspon 1 den do prace že budem dostavat taku matersku z hrubej mzdy, pokial by som nenastupila tak mi budu počitať z minimalnej mzdy.Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hanka11 Pozri príspevok
mozem ukoncit PP na 1 den a znova sa zamestnat u toho isteho zamestnavatela a zacat platit DNP a dostanem maximalnu matersku? pochopila som to spravne?
Ak stíhaš 90 dní nového nem.poistenia zo zamestnania - ano

Ešte jedna podmienka - DNP musí trvať minimálne 26 týždňov, inak dávka z DNP bude z minima.
0 0
hanka11 hanka11

hanka11 je offline (nepripojený) hanka11

no hadam stiham..termin je v januari 2012
dakujem Ti za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Hanka, podmienky o ktorých som písala, platia v roku 2011. Včera vláda schválila daňovú a odvodovú reformu - či budú platiť aj v roku 2012 ti nikto nezaručí ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanka11 Pozri príspevok
mozem ukoncit PP na 1 den a znova sa zamestnat u toho isteho zamestnavatela a zacat platit DNP a dostanem maximalnu matersku? pochopila som to spravne?
Nie nepochopila si to správne, ak ukončíš PP a znovu sa zamestnáš tak DNP si budeš môcť platiť len z rozdielu maxima a tvojej hrubej mzdy. Tj. potom by si sa musela rozhodovať či požiadaš o materskú zo zamestnania ( tým pádom nič nemusíš teraz robiť ) alebo ak je DNP vyššie tak požiadaš o dávku z DNP .
Z oboch poistení materskú mať nemôžeš. Lebo pri oboch poisteniach treba mať splnenú podmienku 270 dní platenia.
A pri tom prerušení sa to nespraví.

Príklad:
zarábaš 317 eur v hrubom, ak ukončíš zamestnanie. A znovu sa zamestnáš z takou istou mzdou tak materská bude 60% z toho teda 190,2 eur cca .

Ak si založíš DNP tak bude z rozdielu 1116,75 -317= tj. VZ 799,75 eur a mesačne budeš platiť do SP 35,18 eur . Pokiaľ toto budeš platiť 26 týždnov a požiadaš o materskú z DNP tak tvoja materská bude 479,85 eur cca.
Ale maximum nijak raz už mať nebudeš
1 0
hanka11 hanka11

hanka11 je offline (nepripojený) hanka11

ešte raz sa spýtam, lebo už neviem na čom som
pracujem a nechcem prerušiť HPP..termín pôrodu bude v 1/2012..hrubá mzda 610€..270 dní DNP nestíham..takže neoplatí sa mi platiť si DNP z rozdielu 1116,75-610=506,75€ aby som si navýšila materskú ?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Naša pracovníčka nastupuje na MD od 13.06.11 čo všetko a kde to musí zamestnávateľ nahlásiť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanka11 Pozri príspevok
ešte raz sa spýtam, lebo už neviem na čom som
pracujem a nechcem prerušiť HPP..termín pôrodu bude v 1/2012..hrubá mzda 610€..270 dní DNP nestíham..takže neoplatí sa mi platiť si DNP z rozdielu 1116,75-610=506,75€ aby som si navýšila materskú ?
Nie neoplatí.
0 0
hanka11 hanka11

hanka11 je offline (nepripojený) hanka11

ďakujem veľmi pekne za rady
0 0