Zavrieť

Porady

IC DPH neplatca DPH? ako to vlastne je?

Dobry den,
potreboval by som poradit, uz fakt neviem.
Nie som platcom DPH, kedze fakturujem za sluzby do zahranicia bol som povinny si vytvorit IC DPH pre neplatcov DPH a robit stvrtrocne oznamenia.
a nechapem vlastne ako mam spravne postupovat.
Bol som za dvoma uctovnickami, jedna hovori:
Ak nie ste platca DPH, nemate nic co docinenia s DPH, na fakturu len uvediete ze nie ste platca DPH a ste oslobodeny od platenia dane.
Druha hovori:
Niekto musi zaplatit DPH, ked klient nema IC DPH musite zaplatit DPH vy a spravit oznamenie.
Ked klient ma IC DPH, tak o nic sa nestarate.
Teraz do 20. mam podat to oznamenie, prihlasil som sa, zacal som vyplnovat formular a tam ma pyta IC DPH ze mam zadat, ale jak mozem zadat ked klient nema IC DPH? Lebo ked som fakturoval tak mi dal len IC a DIC.
Tak teraz si mam vybrat? Ked idem na danovy urad, ten mi povie ze pozrite si paragraf tento a tento, diky moc, nechapem sa tomu, uctovnicka tiez nevie poriadne poradit.
Je tu niekto kto vie jasne vysvetlit ako je to podla zakona? a ako postupovat?
Diky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Jaaaaj, diky moc vydrzal som do siedmej strany a mam fakt dost.
    To je fakt neuveritelne ten system... no nic budem musiet navstivit dalsie ORGANY slovenskej republiky ktore mi daju snad jednoznacnu odpoved.

    IC DPH neplatca DPH? ako to vlastne je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.