Zavrieť

Porady

danové priznanie typ B - opatrovatelka v rakusku

Dobrý den

poprosím o radu: kamoška mi doniesla danové priznanie, pracuje v Rakusku ako opatrovatelka a doniesla mi na papieri :hrubý príjem tj. 16831 eur a čistý príjem 13250, Viem ze to bude tlačivo typ B ale ktoré riadky v danovom priznaní.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    dpdarina Pozri príspevok
    Moje vedomosti /neviem či správne/: ku príjmu som zarátala aj cestovné + stravné. Potom odd.VI-tabuľka č.1 -r.2 - toto je celý príjem. Výdavky som dala 40% z celkového príjmu. To isté do r.9+11. Potom vyplniť na str. 4 r. 38+39+40+44. Ďalej str.6 r.59+62+64+66+67+68. Ďalej str.7 - r. 69+70+76+77+78. Potom do r. 79 som dala celý príjem. R. 80+81+87+91+93 = 0. V odd.XIV. som uviedla z čoho sa príjem skladá.
    Snáď som poradila správne.
    Nie je to správne, do riadku 79 sa nedáva celý príjem, ale čiastkový základ dane z riadku 44 alebo 59.

    dpdarina je offline (nepripojený) dpdarina

    dpdarina
    Moje vedomosti /neviem či správne/: ku príjmu som zarátala aj cestovné + stravné. Potom odd.VI-tabuľka č.1 -r.2 - toto je celý príjem. Výdavky som dala 40% z celkového príjmu. To isté do r.9+11. Potom vyplniť na str. 4 r. 38+39+40+44. Ďalej str.6 r.59+62+64+66+67+68. Ďalej str.7 - r. 69+70+76+77+78. Potom do r. 79 som dala celý príjem. R. 80+81+87+91+93 = 0. V odd.XIV. som uviedla z čoho sa príjem skladá.
    Snáď som poradila správne.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    Dobrý den
    ako to je ked má na slovensku živnosť, a v Rakusku roznáša letáky a dali mu potvrdenie koľko zarobil tam, tlačivo typ B a možem použiť paušálne výdavky?a musel sa zaregistrovat ako platca DPH, takže pausál sa nedá použiť že?..aké výdavky sa tam daju dať,odvody a zaplatitl si cestnú daň.
    potrebujem to súrne...dakujem

    dpdarina je offline (nepripojený) dpdarina

    dpdarina
    joj, správne upozornenie - nie celý príjem, ale ako je uvedené aj v daňovom priznaní - ZÁKLADOV DANE. V tej "rýchlosti" sa mi to šmyklo. VĎAKA

    danové priznanie typ B - opatrovatelka v rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.