Zavrieť

Porady

SOS -DP z DPH pri oslobodenom predaji nehnuteľnosti

Predávame nehnuteľnosti, ktoré sme doteraz používali na podnikanie-prenájom, kúpili sme ich bez DPH kedysi, predávame taktiež oslobodené od DPH, -vstupujem tento predaj do riadku 15 priznania DPH??? -Ak ho tam uvediem, nebude chce odo mňa DU okamžite koeficientovať? Neobchodujeme s budovami, tak si myslím, že z koeficientu tento predaj môžem vylúčiť dúfam. Len neviem či to mám uviesť v nejakom riadku DP DPH,alebo nie. Prosím dnes je DPH-čka a ma to tlačí, doteraz som bola v presvedčení, že to tam netreba uviesť, ale teraz keď nad tým premýšľam nie som si istá...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Je to §38 -tak ide do riadku 15, len dúfam že ma DU nevyzve koeficientovať keď to tam uvediem...

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Silvia123 Pozri príspevok
    Je to §38 -tak ide do riadku 15, len dúfam že ma DU nevyzve koeficientovať keď to tam uvediem...
    ak uplynulo viac ako 5 rokov od prvej kolaudacie, nie je dovod neuplatnit postup v sulade s § 38 ZDPH a neuviest prijem z predaja na r. 15 DP DPH. do koeficientu prilezitostny predaj nehnutelnosti nevstupuje.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Mňa hlavne zaujímalo že ak niečo uvediem do riadku 15 a hlavne ak to bude väčšia suma ako za ten predaj nehnuteľnosti, či budem musieť na konci roka DU preukazovať a dokazovať že ide o skutočný príležitostný predaj, alebo nebudem musieť nič predkladať na konci roka, bude ich to zaujímať až pri prípadnej dańovej kontrole, alebo celkovo či ich to nebude lákať k tej kontrole potom

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Silvia123 Pozri príspevok
    Mňa hlavne zaujímalo že ak niečo uvediem do riadku 15 a hlavne ak to bude väčšia suma ako za ten predaj nehnuteľnosti, či budem musieť na konci roka DU preukazovať a dokazovať že ide o skutočný príležitostný predaj, alebo nebudem musieť nič predkladať na konci roka, bude ich to zaujímať až pri prípadnej dańovej kontrole, alebo celkovo či ich to nebude lákať k tej kontrole potom
    ak pride kontrola, tak lakat ju to urcite bude, ale, ked je to preukazatelne, nevidim v tom problem mozno si len urobit na zmluvu poznamku s odvolavkami na jednotlive §§, aby bol clovek ihned v obraze.

    SOS -DP z DPH pri oslobodenom predaji nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.