Zavrieť

Porady

Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť.
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Hoci to bolo za socíku, bolo to zdravé a nie ako tieto grci s kopou E-čok.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danushka Pozri príspevok
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť.
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou.
ja som vyrastal na krumplovom cukri za 0,25 kčs, pendrekoch a mentolkách v šulcoch
neskôr na detvách 10 ks/1kčs, bystricách 10ks/1,60 kčs a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
Naposledy upravil srska : 12.04.11 at 07:25
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
srska Pozri príspevok
j...............................s a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
......k 3,80 eur?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
ach, jaj, spomienky ...
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

hubatá Pozri príspevok
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
a myslím že boli posypané makom
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...
1 0
milka1951 milka1951

milka1951 je offline (nepripojený) milka1951

Volal sa pionier za 1,50 Sk
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a v takom sa voľakedy vozili detičky (aj ja)




zdroj foto: internet
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť.
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou.
Ja neviem, ja som bubliny nikdy nevedel zo žuvačiek robiť, a ani neviem...
0 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja neviem, ja som bubliny nikdy nevedel zo žuvačiek robiť, a ani neviem...
Bolo potrebné prísť sa zaučiť do pionierskeho tábora, kde sme mali skupinku detí zo ZSSR. To boli bubliny a keď z troch Pedrožuvačiek ani tvár im nebolo vidieť.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
srska Pozri príspevok
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
A ja si pamätám, že ešte pred štyrmi mesiacmi som si mohla mlieko za dobrú cenu načapovať priamo v mliekomate. Výborná kvalita, super cena.....krabice v obchodoch mohli ísť do...Ale lobing reťazcov bol asi neúprosný a banda darebákov odhlasovala zvýšenie DPH na predaj z dvora. Cena išla hneď 1.1. hore, ale ja budem aj tak podporovať poľnohospodárske družstvo z môjho okolia, no stretla som pána, čo ten mliekomat plní a vraj nastal rapídny pokles. Škoda.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

účtovník 007 Pozri príspevok
A ja si pamätám, že ešte pred štyrmi mesiacmi som si mohla mlieko za dobrú cenu načapovať priamo v mliekomate. Výborná kvalita, super cena.....krabice v obchodoch mohli ísť do...Ale lobing reťazcov bol asi neúprosný a banda darebákov odhlasovala zvýšenie DPH na predaj z dvora. Cena išla hneď 1.1. hore, ale ja budem aj tak podporovať poľnohospodárske družstvo z môjho okolia, no stretla som pána, čo ten mliekomat plní a vraj nastal rapídny pokles. Škoda.
no tie automaty krachujú, u nás už 2 zrušili a pojdu preč aj ďalšie...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

No neviem s tou cenovou politikou,však ked obchodné retazce davajú si také nehorazné marže,tak mlieko v mliekomatoch by málo byt lacnejšie,máme aj predajnu výrobcu mliekarenských produktov a je ešte drahšia ako hypermarkety.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

trisestri Pozri príspevok
No neviem s tou cenovou politikou,však ked obchodné retazce davajú si také nehorazné marže,tak mlieko v mliekomatoch by málo byt lacnejšie,máme aj predajnu výrobcu mliekarenských produktov a je ešte drahšia ako hypermarkety.

Hypermarkety maju najnizsie nakupne ceny, su zvyhodnovani velkymi odbernymi mnozstvami a dokonca aj tlacia na vyrobcov aby predavali lacnejsie. Vela cien je dumpingovych....

dokonca viem, ze "nemenovany" Hypermarket nakupoval u znamych pecivo dajme tomu za 0,04 € za kus, ale potom ho predaval za 0,02 € za kus (to je priklad tie ceny). Len aby zakaznici boli zvyknuti ze maju cerstve a lacne pecivo a popri tom kupili nieco ine zas drahsie...
Naposledy upravil zk24 : 12.04.11 at 11:51
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zk24 Pozri príspevok
Hypermarkety maju najnizsie nakupne ceny, su zvyhodnovani velkymi odbernymi mnozstvami a dokonca aj tlacia na vyrobcov aby predavali lacnejsie. Vela cien je dumpingovych....

dokonca viem, ze "nemenovany" Hypermarket nakupoval u znamych pecivo dajme tomu za 0,04 € za kus, ale potom ho predaval za 0,02 € za kus (to je priklad tie ceny). Len aby zakaznici boli zvyknuti ze maju cerstve a lacne pecivo a popri tom kupili nieco ine zas drahsie...
veru tak- v tom je hotová politika..., ja čakám,že raz nejaký hypermarket začne tie rožky ponúkať zadarmo...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

súhlas,ale aj tak mliekári lamentovali že výkupna cena mlieka je zhruba 30 centov a teraz nejde to ani cez spracovatelov ani cez obchod a nestačí im 50 centov,takisto zelenina na trhu priamo od pestovatelov,ta istá umelina ako v obchode,ale cena je vyššia, aspon u nás/nižšie nákupne ceny hypermarketov zas vyvážia náklady na dopravu,skladovanie,zamestnancov,réžiu atd/
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať