Zavrieť

Porady

Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hubatá Pozri príspevok
Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???
a volali sa TIKI biela+ružová. veľkosť - štvorec 1,5 x 1,5 cm balené po dvoch
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hubatá Pozri príspevok
Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???
Keď už hovoríš o tom HIV, my po zhliadnutí Winnetoua, tak sme si pár chalanov urobili pokrvné bratstvo- sme sa porezali na prstoch a spojili bratstvo krvou- ako winnetou s old shaterhandom...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Niektorí sa vráťte na tému:
http://www.porada.sk/t15458-ludia-pamatate-sa.html
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja si len tak pípnem: ....erzetko táto téma sa volá "Kto si spomína? Ako sa volal smotanovo tvarohový krém v 60-tych rokoch?"
A just:
raňajky vysokoškoláka: desať deka tresky, 2 pečivá a 1 kofola = 5 Kčs,
obed vysokoškoláka: 2,50 Kčs, dieťa bez mamy alebo bez otca: zadarmo
večera vysokoškoláka: bryndzové halušky s kyslým mliekom v "Mliečnom bare" = 3 Kčs
učebnice = zadarmo, doprava = zľavnená, dovolenky zadarmo,
mama dostávala úľavu nadani, otec rodinné prídavky ........

Čo ste si to vyštrngali hmmm ? Chudobu?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V tom mi je to jasné, ale začalo sa to odkláňať aj na iné.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Noo mama zarabala 700,00 KČS boli sme tri deti a za byt sme platili 360. Smotanovy krem som videl prvy krat ked som mal sestnast rokov. Kupil som si jeden z vyplaty. Volal sa Milacik a bol v kelimku, ktory nebol okruhly, ale taky stvorcovy.
Nahodou ja presne viem co som si vystrngal.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja by som sla strngat znova. Ja osobne si myslim ze sa mi zije lepsie ako sa zilo mojim starym rodicom alebo rodicom v mojom veku.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

srska Pozri príspevok
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
ani neviem kolko litrove boli,ale rodičia v nich nosili mlieko z družstva,alebo babka mala dve kravky-to bolo mlieko,alebo taký hustý cmar ,TAKE Už ANI V AUTOMATOCH NENí a teraz kupené ked skysne,tak nejaká smradlavá žbrda z toho-vtedy doma sa ani nepasterizovalo,sem sa prevarilo,ale nie vždy a nič nám nebolo.
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

srska Pozri príspevok
ja som vyrastal na krumplovom cukri za 0,25 kčs, pendrekoch a mentolkách v šulcoch
neskôr na detvách 10 ks/1kčs, bystricách 10ks/1,60 kčs a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
môj Adam nedávno spomínal gruľový cukor - nezaprel východniara, vraj tam to tak volali, "sme še pobaviľi"; ako dlhoročný emigrant po návrate z Kanady márne hľadal, až nedávno na Inchebe na Slovakiatoure som ho zbadala v jednom stánku - vraj dovážaný za Maďarska - 10 dkg stál 3,50 €!!!!!!!! ufff
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jedno mi neni jasné: Maďari si ho môžu vyrábať, vyvážať a my nie? To čo je aká politika?

áááá.... tvrdé sparty boli strašne drahé, stáli 8 Kčs a podplácala
sa babka v stánku aby mi nechala tvrdé, lebo mäkké mal hocikto.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Taká vynikajúca držková za 1,60 Kčs, 2 rožky za 0,60 Kčs a kofola za 0,90 Kčs = všetko spolu za 3,10 Kčs v Nitre u " Špinavca " to bola špica.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované



zdroj foto: internet
Aj ja si toto pamätám, kupovala som vždy ráno, ale väčšinou to chodil kupovať tatko, robili sme potom na raňajky bielu kávu z melty, ale to mlieko malo inú chuť, ako to dnešné. Mliečko nám načapovali z tej veľkej konvy do našej malej konvičky takou podlhovastou naberačkou. Mám tú konvičku doteraz odloženú.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mazanova Pozri príspevok
môj Adam nedávno spomínal gruľový cukor - nezaprel východniara, vraj tam to tak volali, "sme še pobaviľi"; ako dlhoročný emigrant po návrate z Kanady márne hľadal, až nedávno na Inchebe na Slovakiatoure som ho zbadala v jednom stánku - vraj dovážaný za Maďarska - 10 dkg stál 3,50 €!!!!!!!! ufff
ta je ňe emigrant aľe tiež sme to volali v iglove gruľový cuker
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
srska Pozri príspevok
ta je ňe emigrant aľe tiež sme to volali v iglove gruľový cuker
My sme to na Záhorí volali kačací cukor. 1 Kčs stála celá tablička, bolo tam 5 dielikov a veľkosť celého bola ako terajšia čokoláda. Farba biela, žltá, ružová, bledozelená.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

My sme to volali "mydélko" a tiež som echtovná záhoráčka len pár dzedzin od teba ....
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Baby a pamätáte sa na toaletnú vodu - parfém dovážaný z Poľska:
"Bycz moze" , v takom štíhlom flakóne. Bol to podpultový predaj, keď prišiel do drogérie dostali ho iba známe predavačiek.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mazanova Pozri príspevok
Baby a pamätáte sa na toaletnú vodu - parfém dovážaný z Poľska:
"Bycz moze" , v takom štíhlom flakóne. Bol to podpultový predaj, keď prišiel do drogérie dostali ho iba známe predavačiek.
to si nepamätám (bo ja hlapec) ale pamätám si "autíčkové" parfiny, ktoré sme používali počas kupačky
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

A parfém MOSKVA si pamätáte?
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A keď už spomíname, tak ja si pamatám na vložky zn. hygema- to bol iný výrobok- guča obyčajnej vaty zabalená do obvazu... a hrubé ako poduška, to nie ako teraz mini...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

VERONIKA6 Pozri príspevok
A parfém MOSKVA si pamätáte?
ja si pamätám miss dior - dal som za ňu za hlbokého socíku celú zálohu



zdroj foto: internet
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať