Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2011

Dobrý deň chcela by som vedieť, priateľ si založil živnosť od 01.04.2011 auto ktoré chce používať na podnikanie nevložil do podnikania chce si písať cestáky (zatiaľ sa pre tento rok rozhodol tak), na daňový úrad poslal oznámenie o vzniku daňovej povinnosti od 01.04.2011 od kedy začal auto používať na podnikanie (ako fyzická osoba). Musí zaplatiť daň ihneď a zaslať i daňové priznanie k dani z MV alebo stačí podať DP k MV k 31.01.2012 a do vtedy za obdobie od 01.04-31.12.2011 zaplatiť daň? A môže si túto zaplatenú daň dať do výdavkov? (ostatné výdavky si nemôže dať - poistky ani PHM, opravy, údržby to mi je jasné). ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maja111 Pozri príspevok
Dobrý deň,
podnikateľ v minulom roku 3 mesiace používal auto zamestnanca na podnik. účely , ale neoznámil to daňovému úradu. Teraz mu idem vypísať DZMV za 2011, chcem vedieť, aký je postih ak v priebehu roka podnikateľ neoznámi začiatok a koniec používania auta na podnikateľské účely. DZMV samozrejme zaplatí . A ešte mám otázku : Tlačivo DZMV sa vypisuje za každé vozidlo, alebo stačí len raz a potom už len každoročne zaplatiť daň. Ďakujem
Zamestnáv. nemal oznamovaciu povinnosť. Dp musíš podať každoročne(samozrejme, ak máš MV a povinnosť)
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Ďakujem za odpoveď, píše to aj priamo na oznámení, takže je to v poriadku. Čiže len odvedie alikvotnú čiastku za používanie tohto auta a zašle DP k DZMV.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Zamestnáv. nemal oznamovaciu povinnosť. Dp musíš podať každoročne(samozrejme, ak máš MV a povinnosť)
hm, a načo je potom § 85 ods. 1 písm. c) a § 90 zákona 582/2004 ?
Naposledy upravil srska : 23.01.12 at 11:34 Dôvod: doplnené: a § 90
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

maja111 Pozri príspevok
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
§ 85 ods. 2 písm a)
Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
kaupke Pozri príspevok
Prosím o radu : +
Zamestnávateľ prepláca cestovné náhrady- platí DMV za autá § 85,ods.2 písm.a
Ale podávam DP z DMV podľa miesta príslušnosti vozidla , to znamená , že ak je jedno vozidlo je prihlásené na DI v PN, druhé na DI v NR , musím podať 2 DP ???
A ako to bude s platbou , uhradím na pridelený účet platný od r. 2012 , a pobočky Du - PN a NR si rozdelia peniaze ?

ďakujem
posúvam , obvolala som si aj DU , a nemám odpoveď ...... čo s tým ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kaupke Pozri príspevok
posúvam , obvolala som si aj DU , a nemám odpoveď ...... čo s tým ?
ak podávaš dp dzmv - podáš takto:
2 dp dzmv - 1x nrsk a 1x ttsk
predčíslia:
nr = 500304-8xxxxxxxxx/8180
tt = 500283-8xxxxxxxxx/8180
VS v oboch prípadoch = 1700992011
1 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Dobrý večer, som trošku chcem sa opýtať na rok 2012. Ak sa od 01.01.2012 rozhodne SZČO, že chce vložiť auto do podnikania, do 30 dní zašle na DÚ oznámenie, DP bude podávať až o rok t.j. v roku 2013 ??, a kedy má zaplatiť daň? tiež až o rok? Ďakujem.
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Dobrý večer, može mi dakto pomoct s otázkou č. 15? Ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

elizabet100 Pozri príspevok
Dobrý večer, som trošku chcem sa opýtať na rok 2012. Ak sa od 01.01.2012 rozhodne SZČO, že chce vložiť auto do podnikania, do 30 dní zašle na DÚ oznámenie áno, DP bude podávať až o rok t.j. v roku 2013 áno ??, a kedy má zaplatiť daň? tiež až o rok áno ? Ďakujem.
v texte
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

magdalenaa Pozri príspevok
Dobrý večer, može mi dakto pomoct s otázkou č. 15? Ďakujem
Magdalénka, také vozidlo nemusíš ani hlásiť, ani zaň platiť daň. Ak ide zamestnanec na SC s vozidlom, ktoré je napísané na manželku, nič nehlásiš, ani neplatíš daň.
2 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
srska Pozri príspevok
ak podávaš dp dzmv - podáš takto:
2 dp dzmv - 1x nrsk a 1x ttsk
predčíslia:
nr = 500304-8xxxxxxxxx/8180
tt = 500283-8xxxxxxxxx/8180
VS v oboch prípadoch = 1700992011
ďakujem srska , si zlatá
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

truch Pozri príspevok
Magdalénka, také vozidlo nemusíš ani hlásiť, ani zaň platiť daň. Ak ide zamestnanec na SC s vozidlom, ktoré je napísané na manželku, nič nehlásiš, ani neplatíš daň.
Ale moja otázka č. 15, bola o niečom inom. Ide o to, že daňovník sa prestahoval do iného okresu, ale vozidlo na DI neprehlásil podla svojho terajšieho bydliska - kde treba podat DP z MV?
Nové čísla na platenie daní mu prišli na novú adresu.
Ďakujem za pomoc
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

tak to ti neviem poradiť ja mám pod č.15 toto http://www.porada.sk/t166134-p3-dan-...ml#post1953317
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

magdalenaa Pozri príspevok
Ale moja otázka č. 15, bola o niečom inom. Ide o to, že daňovník sa prestahoval do iného okresu, ale vozidlo na DI neprehlásil podla svojho terajšieho bydliska - kde treba podat DP z MV?
Nové čísla na platenie daní mu prišli na novú adresu.
Ďakujem za pomoc
Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru 2011.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JankaO Pozri príspevok
Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru 2011.
nie - k 31.12.2010 ak podáva dp dzmv za 2011
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dakujem, kazdy rok v januari mam problem s casovou otrientaciou
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj ja
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Daňová povinnosť zaniká posledným dňom v mesiaci, v ktorom bolo auto vyradené.
Keď mám na oznámení DÚ zánik daňovej povinnosti, ktorá nastala 1.7.2011, tak ešte celý júl 2011 počítam, však? /počet mesiacov 7/
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

Dobrý den, klient si prihlásil automobil od 31.03.2011 teda dátum vzniku počíta sa už celý marec alebo az od apríla?
0 0
Načítať ďalšie