Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2011

Dobrý deň chcela by som vedieť, priateľ si založil živnosť od 01.04.2011 auto ktoré chce používať na podnikanie nevložil do podnikania chce si písať cestáky (zatiaľ sa pre tento rok rozhodol tak), na daňový úrad poslal oznámenie o vzniku daňovej povinnosti od 01.04.2011 od kedy začal auto používať na podnikanie (ako fyzická osoba). Musí zaplatiť daň ihneď a zaslať i daňové priznanie k dani z MV alebo stačí podať DP k MV k 31.01.2012 a do vtedy za obdobie od 01.04-31.12.2011 zaplatiť daň? A môže si túto zaplatenú daň dať do výdavkov? (ostatné výdavky si nemôže dať - poistky ani PHM, opravy, údržby to mi je jasné). ďakujem
Usporiadat
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni, kedy sa začal používať. Mne tak vychádza od 1.4.
1 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

polis1 Pozri príspevok
Dobrý den, klient si prihlásil automobil od 31.03.2011 teda dátum vzniku počíta sa už celý marec alebo az od apríla?
§ 89
Vznik a zánik daňovej povinnosti

(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
1 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Evanka Pozri príspevok
§ 89
Vznik a zánik daňovej povinnosti

(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
Prosím vás, keď datúm vzniku je 9.9.2011, mám to uviesť v tlačive DP k dani z mot.voz. ako 4 mesiace? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Soňula Pozri príspevok
Prosím vás, keď datúm vzniku je 9.9.2011, mám to uviesť v tlačive DP k dani z mot.voz. ako 4 mesiace? Ďakujem.
áno
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
polis1 Pozri príspevok
Dobrý den, klient si prihlásil automobil od 31.03.2011 teda dátum vzniku počíta sa už celý marec alebo az od apríla?
celý marec nie, nasledujúci deň je 1.apríl, tak od apríla.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Kristina27 Pozri príspevok
Daňová povinnosť zaniká posledným dňom v mesiaci, v ktorom bolo auto vyradené.
Keď mám na oznámení DÚ zánik daňovej povinnosti, ktorá nastala 1.7.2011, tak ešte celý júl 2011 počítam, však? /počet mesiacov 7/
áno, aj júl sa počíta, teda 6 mesiacov.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Niekde som čítala, že od budúceho roku to bude na dni. Teraz vlastne platíme duplicitne. My sme v decembri jedno auto predali /7.12./ a druhé kúpili / 20.12./ a museli sme zaplatiť za obe A to ešte ten, ktorý auto od nás kúpil, zaplatil tiež za december
3 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

KEJKA Pozri príspevok
áno, aj júl sa počíta, teda 6 mesiacov.
Ďakujem. Takže 7 mesiacov.
Zaokrúhľuje sa na eurocenty nadol.
0 0
maja111 maja111

maja111 je offline (nepripojený) maja111

Kedy sa vypisuje oddiel II. daňového priznania z DZMV?
0 0
allaida allaida

allaida je offline (nepripojený) allaida

Dobrý deň,
prosím Vás o radu
na oznámení o vzniku daňovej povinnosti som uviedla dátum 25.02.2011 (je to dátum kedy bolo vozidlo na mňa prepísane a používam ho na podnikanie). Oznámenie som podala 3.3.2011. Mám uhradiť daň aj za celý február ciže pomernú časť za 11 mesiacov alebo možem rátať od marca 10 mesiacov? ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

11 mesiacov vrátane februara...
0 0
allaida allaida

allaida je offline (nepripojený) allaida

Vďaka!
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

prosim vas, pri navesovej jazdnej suprave mozem pouzit znizenu sadzbu dane podla tahaca, ci musim pouzit zakladnu?
Naposledy upravil evelien : 26.01.12 at 10:08
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás cez eDane vyplňam DP z MV stále mi to vypisuje, že dokument obsahuje logického chyby ktoré, všk nebránia v odoslaní tlačiva. Prešla som to už 5 krát žiadnu chybu neviem nájsť. Čo s tým? poslať aj s ich logickými chybami? Tuším vypíšem tlačivo a pôjdem ho tam pekne odniesť,,,
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

tweedle Pozri príspevok
prosím Vás cez eDane vyplňam DP z MV stále mi to vypisuje, že dokument obsahuje logického chyby ktoré, všk nebránia v odoslaní tlačiva. Prešla som to už 5 krát žiadnu chybu neviem nájsť. Čo s tým? poslať aj s ich logickými chybami? Tuším vypíšem tlačivo a pôjdem ho tam pekne odniesť,,,
Možno v zaokrúhľovaní...
Pošli aj s logickými chybami.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Keď mi vyšla suma 670 E za 4 autá, musíme asi platiť q-ne preddavky? odkedy sa platia - v marci štvrtinu zo sumy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gita Pozri príspevok
Keď mi vyšla suma 670 E za 4 autá, musíme asi platiť q-ne preddavky? odkedy sa platia - v marci štvrtinu zo sumy?
Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás, prvý krát robím priznanie za úžitkové auto, konkrétne Iveco Daily35C, podľa čoho mám vypočítať daň, mám ho zaradiť medzi EURO4 ( v techničáku - emisie a spotreba je EURO4) alebo ho zaradiť medzi "ostatné vozidlá"?
0 0
Majuška11 Majuška11

Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

Chcela by som poprosiť o radu. Podala som DPzMV 2011 za nákladné auto TATRA. Celý Január/2012 auto stálo. Je predpoklad že v dohľadnej dobe robota naň nebude, tak ho chcem k 31.1.2012 odhlásiť, musím platiť za uvedené auto peddavky v r. 2012.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás kde zoberiem sumu na r. 52 predpokladaná daň na rok 2012?
0 0
Načítať ďalšie