Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2011

Dobrý deň chcela by som vedieť, priateľ si založil živnosť od 01.04.2011 auto ktoré chce používať na podnikanie nevložil do podnikania chce si písať cestáky (zatiaľ sa pre tento rok rozhodol tak), na daňový úrad poslal oznámenie o vzniku daňovej povinnosti od 01.04.2011 od kedy začal auto používať na podnikanie (ako fyzická osoba). Musí zaplatiť daň ihneď a zaslať i daňové priznanie k dani z MV alebo stačí podať DP k MV k 31.01.2012 a do vtedy za obdobie od 01.04-31.12.2011 zaplatiť daň? A môže si túto zaplatenú daň dať do výdavkov? (ostatné výdavky si nemôže dať - poistky ani PHM, opravy, údržby to mi je jasné). ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás kde zoberiem sumu na r. 52 predpokladaná daň na rok 2012?
A kde by si ju brala? Pozrieš si daň z MV na rok 2012 a vezmeš.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže dávam daň z r. 2012?
0 0
Takmerstarec Takmerstarec

Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

tweedle Pozri príspevok
prosím Vás cez eDane vyplňam DP z MV stále mi to vypisuje, že dokument obsahuje logického chyby ktoré, všk nebránia v odoslaní tlačiva. Prešla som to už 5 krát žiadnu chybu neviem nájsť. Čo s tým? poslať aj s ich logickými chybami? Tuším vypíšem tlačivo a pôjdem ho tam pekne odniesť,,,
Aj mne to robi, je to na porazenie. Mozno to zaradenie paragraf 85 oddiel III riadok 7 nemam spravne a oni to kontroluju. Hoci sucasne aj pochybujem, ze by to mali az tak podrobne prepracovane.
0 0