Zavrieť

Porady

Odvody SZČO-ZP

účtovníčka
Od rána vyhľadávam v príspevkoch a neviem vlastne, čo je správne. Vzorec na výpočet mesačného preddavku pre SZČO je: 14% xČZD :12? Doteraz som to nepochopila.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nič netreba hlásiť , Jožko Mihál to potvrdil. Koniec debaty.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
No len aby. Jediný kompetentný vykladať zákony je nezávislý súd.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nikde som túto povinnosť nenašla. Zaujalo ma to preto, lebo na to upozorňoval sám pán Mihál: http://www.porada.sk/t4243-p8-szo-a-...poistenie.html a jemu som samozrejme verila
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Janka to sa ale týkalo zrejme niečoho iného, tak tomu rozumiem z prvých prečítaných príspevkov.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Jozef Mihál
No len aby. Jediný kompetentný vykladať zákony je nezávislý súd.
And Mr. JM too.
Only for PORADA forum, I think.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tono prosím ťa , aj po nemecky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
DanielaSĽ
Tono prosím ťa , aj po nemecky.
Ich verstehe nicht.

Naozaj, s mojou nemčinou je to veľmi biedne.

A pre neangličtinárov:

A pán JM tiež.
Myslím, iba pre Poraďákov.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
DanielaSĽ
Janka to sa ale týkalo zrejme niečoho iného, tak tomu rozumiem z prvých prečítaných príspevkov.
Potom sa ospravedlňujem. Chcem si byť na istom a preto zisťujem, ako sa len dá. Lepšie sa uistiť, ako potom platiť nejaké pokuty. Nie?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Janka6685
Potom sa ospravedlňujem. Chcem si byť na istom a preto zisťujem, ako sa len dá. Lepšie sa uistiť, ako potom platiť nejaké pokuty. Nie?
Ale jasné Jani, radšej dvakrát meraj, ako raz rež ( či Rezeš ? ).
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Janka6685
Nikde som túto povinnosť nenašla. Zaujalo ma to preto, lebo na to upozorňoval sám pán Mihál: http://www.porada.sk/t4243-p8-szo-a-...poistenie.html a jemu som samozrejme verila

Ahojte. Ozývam sa trocha neskôr, nemala som prístup na internet. Nechcem nikoho zavádzať, ale je to moja osobná skúsenosť zo VšZP v SNV. Bola som osobne odniesť výkazy a pracovníčka na podateľni mi vložila do ruky tlačivá /Oznámenie poistenca.../, že ak som SZČO a od 1.1.2006 sa mi mení výška preddavku, musím to oznámiť. Toť vše. Prajem pekný deň
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ewap
Ahojte. Ozývam sa trocha neskôr, nemala som prístup na internet. Nechcem nikoho zavádzať, ale je to moja osobná skúsenosť zo VšZP v SNV. Bola som osobne odniesť výkazy a pracovníčka na podateľni mi vložila do ruky tlačivá /Oznámenie poistenca.../, že ak som SZČO a od 1.1.2006 sa mi mení výška preddavku, musím to oznámiť. Toť vše. Prajem pekný deň
Viď príspevok č.20 a 15.
Ja by som sa dotyčnej dámy na VšZP opýtal, nech mi cituje, aký § v zákone o ZP mi prikazuje toto oznámiť. :p
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať