Zavrieť

Porady

Europsky projekt - sprostredkovanie - DPH

Prosim poradte, do ktoreho riadku DP sa ma zauctovat takato situacia.
Ide o Europsky projekt. Spolocnost platca DPH v SR inkasuje od prislusnej institucie - EU (platca DPH) celu sumu za projekt, hoci vykonava iba urcitu cast prac - elek.dodavane sluzby. Z celkovej sumy musi vyplatit dalsich partnerov na zaklade faktur. Partneri - su:
1. z EU - platca DPH - za vedenie projektu
2. neplatca - resp. offshore subjekt - elek.dod. sluzby

Postupujem spravne ?
V pripade 1. - klasika samozdanenie ??? - ktore riadky v DP???
v pripade 2. - ???????

Alebo tam existuje este nejaky iny zadrhel, o com este ani netusim? Dakujem vsetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Leila
    Prosim poradte, do ktoreho riadku DP sa ma zauctovat takato situacia.
    Ide o Europsky projekt. Spolocnost platca DPH v SR inkasuje od prislusnej institucie - EU (platca DPH) celu sumu za projekt, hoci vykonava iba urcitu cast prac - elek.dodavane sluzby. Z celkovej sumy musi vyplatit dalsich partnerov na zaklade faktur. Partneri - su:
    1. z EU - platca DPH - za vedenie projektu
    2. neplatca - resp. offshore subjekt - elek.dod. sluzby

    Postupujem spravne ?
    V pripade 1. - klasika samozdanenie ??? - ktore riadky v DP???
    v pripade 2. - ???????
    V pripade 1. - klasika samozdanenie r. 9 základ r.10 daň, r. 15 daň
    v pripade 2. - neuvádza sa v DP

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Leila
    Nikto neporadi???? Prosim, prosim...
    Ja by som sa aj pokúsila odpovedať, ale museli by ste to napísať tak aby sa tomu dalo rozumieť. Vôbec nerozumiem vzťahom ani otázke a možmo ani ostatní poraďáci. Vy a nejakých 5 ostatných ste robili SW práce pre nejaký subjekt z EU? Pričom tých 5 sú z rôznych krajín? Vy ste dostaki celú odmenu od odberateľa z EU? A vy ju refakturujete firmám alikvotne?

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Dakujem slnko, ja si to tiez myslim... len potrebujem uistit

    ALBO : Pochopila si spravne, az na detail, ze tych subjektov nie je 5. Dva subjekty + my sme pracovali na projekte z fondov EU. Kazdy vykonal svoju cast sluzieb, ale celu sumu sme fakturovali prislusnej institucii my - slovensky subjekt. Tito dvaja partneri mi poslali faktury na ich cast prac.
    Teda konkretne:

    1. platca DPH z EU - samozdanim
    2. subjekt so sidlom na Isle of Man (co je sucast Spoj. kralovstva Velkej Britanie)

    Mala som pochybnosti hlavne pri 2. - offshore subjekte, v akom rezime vlastne pracuje, a ci sa to dotkne mojej danovej povinnosti... ak to spravne chapem, beriem ho "akoby neplatcu DPH" a teda nedotkne sa mojho DP DPH.

    Ale mätie ma dalsia stranka veci :
    Citujem zo smernice 92/12/EHS... "Uzemie EU je ramcovo vymedzene čl.2 citovanej smernice. Daňové územie EU v zásade zodpovedá výsostnému územiu členských štátov, pričom existujú odlišnosti, a to ako od výsostného, tak aj od colného územia." Tieto odlišnosti sú uvedené v tabulke ... (Poradca 10/2004)
    - ostrov Man - ako územie, ktoré nie je súčasťou daňového územia EU

    Hneď zatým sa píše: "Okrem toho sa pri uskutočnených obchodných transakciách smerujúcich do alebo z určitých území definovaných v čl.2 ods. 4 postupuje tak, ako keby boli tieto územia súčasťou daňového územia členských štátov spoločenstva, a to v prípade Monackého kniežatstva, ostrova Man, republiky SanMarino..." sú taxatívne vymenované.

    Tak a myslím, že som tomu dala ešte viac... ide mi o vas nazor ci nahodou tiez nepodlieha samozdaneniu...

    Dakujem ak sa este vyjadris, alebo aj ostatni ...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Leila
    Dakujem slnko, ja si to tiez myslim... len potrebujem uistit

    ALBO : Pochopila si spravne, az na detail, ze tych subjektov nie je 5. Dva subjekty + my sme pracovali na projekte z fondov EU. Kazdy vykonal svoju cast sluzieb, ale celu sumu sme fakturovali prislusnej institucii my - slovensky subjekt. Tito dvaja partneri mi poslali faktury na ich cast prac.
    Teda konkretne:

    1. platca DPH z EU - samozdanim
    2. subjekt so sidlom na Isle of Man (co je sucast Spoj. kralovstva Velkej Britanie)

    Mala som pochybnosti hlavne pri 2. - offshore subjekte, v akom rezime vlastne pracuje, a ci sa to dotkne mojej danovej povinnosti... ak to spravne chapem, beriem ho "akoby neplatcu DPH" a teda nedotkne sa mojho DP DPH.

    Ale mätie ma dalsia stranka veci :
    Citujem zo smernice 92/12/EHS... "Uzemie EU je ramcovo vymedzene čl.2 citovanej smernice. Daňové územie EU v zásade zodpovedá výsostnému územiu členských štátov, pričom existujú odlišnosti, a to ako od výsostného, tak aj od colného územia." Tieto odlišnosti sú uvedené v tabulke ... (Poradca 10/2004)
    - ostrov Man - ako územie, ktoré nie je súčasťou daňového územia EU

    Hneď zatým sa píše: "Okrem toho sa pri uskutočnených obchodných transakciách smerujúcich do alebo z určitých území definovaných v čl.2 ods. 4 postupuje tak, ako keby boli tieto územia súčasťou daňového územia členských štátov spoločenstva, a to v prípade Monackého kniežatstva, ostrova Man, republiky SanMarino..." sú taxatívne vymenované.

    Tak a myslím, že som tomu dala ešte viac... ide mi o vas nazor ci nahodou tiez nepodlieha samozdaneniu...

    Dakujem ak sa este vyjadris, alebo aj ostatni ...
    No tých 5 to bolo len obrazne.Takže otázka znie, že ak vám bude fakturovať osoba z mimo EU, neplatiteľ dane (miečo ako subdodávateľ) za el dod. sl. či máte Fa samozdaniť?
    Môj názor je že ano,§ 15 ods. 7, miesto dodania je v tuzemsku,aj z § 69.3

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ALBO
    No tých 5 to bolo len obrazne.Takže otázka znie, že ak vám bude fakturovať osoba z mimo EU, neplatiteľ dane (miečo ako subdodávateľ) za el dod. sl. či máte Fa samozdaniť?
    Môj názor je že ano,§ 15 ods. 7, miesto dodania je v tuzemsku,aj z § 69.3
    ide asi o to, správne posúdiť, či je skutočne miesto dodania v tuzemsku.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Uf, a som tam, kde som bola... zasa na vážkach, ale ďakujem za vašu ochotu pomôcť.

    Predmetom fakturacie (na odberatela) je vyvoj webovej stranky a webovych nastrojov pre projekt. Fakturuje sa na Portugalsko.

    Dodavatel číslo 2 - vytvoril dizajn webu, ktory nam fakturuje, nasa spolocnost to vsetko naprogramuje a vytvori.

    Prosim poradte mi, kde je miesto dodania služby, lebo čím viac nad tým rozmýšľam, tým je to tušim horšie. Asi sa idem nato vyspať.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Leila
    Uf, a som tam, kde som bola... zasa na vážkach, ale ďakujem za vašu ochotu pomôcť.

    Predmetom fakturacie (na odberatela) je vyvoj webovej stranky a webovych nastrojov pre projekt. Fakturuje sa na Portugalsko.

    Dodavatel číslo 2 - vytvoril dizajn webu, ktory nam fakturuje, nasa spolocnost to vsetko naprogramuje a vytvori.

    Prosim poradte mi, kde je miesto dodania služby, lebo čím viac nad tým rozmýšľam, tým je to tušim horšie. Asi sa idem nato vyspať.
    Prečítajte si § 15 ods. 7. Tam novelou pribudlo v minulosti: AK sú služby dodané osobou z tretieho štátu.... . Toto tam pribudlo, lebo 3. krajiny tam akoby chýbali, napriek tomu, že podľa § 69 ods. 3 máte a vždy ste mali dodaňovať aj za nich. Otázka je, či sú určené na spotrebu a využitie na Slovensku. Podľa toho , čo píšete asi s ním máte zmluvu aby vám dodal tie webové stránky, ktoré tu vy vužijete na dokončenie programu. Takže podľa mňa v tuzemsku.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Dakujem velmi pekne, tie paragrafy mam teoreticky v malicku... len otazka stale je, ci su tie sluzby urcene na spotrebu a vyuzitie na SR. Mne skor vychadza, ze nie. Este skusim porozmyslat.
    Vztah nie je zabezpeceny zmluvou.

    Europsky projekt - sprostredkovanie - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.