Zavrieť

Porady

postúpenie pohľadávok a dph

Chcem sa spýtať ak uskutočňujeme aj zdaniteľné plnenia a aj kupujeme kupujeme pohľadávky /kúpime pohľadávku nominál. hodnota napr. 10000 za 6000 a vymôže z toho napr. 8000; výnos v sume 2000 sa podľa mňa neuvádza vôboc do daň. prizn. DPH/ ako to bude s dph, môžem si uplatniť napr. celú dph z telefónu, phm atď. Výnos z pohľadávky nie je oslobodeným zdanitľ. plnením. Ďakujem za akýkoľvek príspevok či poznámku k danej problematike.
Usporiadat
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Áno, mám a prikladám kópie k interným dokladom v septembri a aj do decembra, aby som vedela za pár rokov, o čo vlastne kráčalo.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
tak dobre teda OK.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý deň, už som skúšala aj inde, ale tu možno niekto pomôže. Potrebujem zistiť, či môže firma /SRO/ predať firme /FO/ svoje pohľadávky, akou formou /faktúra a dohoda?/ a ako sa v takomto prípade postupuje a či tam vôbec nejako vstupuje aj DPH, pretože obidve strany sú platcami DPH. Konkrétnejšie môžem uviesť aj príklad: Firma FO odkúpi za 80000,- Sk pohľadávky firmy SRO, ktoré majú však hodnotu 100.000,- Sk. Potrebujem vedieť aj účtovanie u /FO/ účtujúcej v JÚ, ktorá SRO zaplatí za tieto pohľadávky v hotovosti.
Prosím vás veľmi pekne o radu.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Slavena Pozri príspevok
Dobrý deň, už som skúšala aj inde, ale tu možno niekto pomôže. Potrebujem zistiť, či môže firma /SRO/ predať firme /FO/ svoje pohľadávky, akou formou /faktúra a dohoda?/ a ako sa v takomto prípade postupuje a či tam vôbec nejako vstupuje aj DPH, pretože obidve strany sú platcami DPH. Konkrétnejšie môžem uviesť aj príklad: Firma FO odkúpi za 80000,- Sk pohľadávky firmy SRO, ktoré majú však hodnotu 100.000,- Sk. Potrebujem vedieť aj účtovanie u /FO/ účtujúcej v JÚ, ktorá SRO zaplatí za tieto pohľadávky v hotovosti.
Prosím vás veľmi pekne o radu.
Ešte raz prosím všetkých poraďákov o pomoc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať