Zavrieť

Porady

Windows do kancelarie

Dobrý den
chcem sa spýtat počul som že do Notebooku na firmu nemože byť nainstalovaný Windows home edition, ale musi tam byť Windows Profesional
existuje na to nejaky zakon
dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lavega lavega

lavega je offline (nepripojený) lavega

K tomu linuxu len tolko: je to ešte v plienkach, doma ho ma syn na Notebooku ale softwareova podpora -100bodov!
napr: fakturacia, vystup na kasu, fiskalna tlačiaren atd.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

marek.sarvas Pozri príspevok
Nepindaj a odpovedz:

Ktorý zákon sa opieraalebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "
Chlapče toto je slušná "PORADA" a preto ak Ti došla denná dávka tabletiek na hlavu ,tak si choď pre nový recept.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

marek.sarvas Pozri príspevok
Ktorý zákon sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "
Toto je "PORADA" ,kde sa radí ,ak niečo vieš viacej ,tak to napíš a zbytočne nespamuj.
0 0
lavega lavega

lavega je offline (nepripojený) lavega

Idem sa pozriet na ten autorsky zakon §40
ak niečo zistim dam sem vediet, zatial dobru noc a Dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

marek.sarvas Pozri príspevok
Nevidím dôvod neopýtať sa toto : Ktorý zákon sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS "
naštuduj si toto a čo je licenčná zmluva a pod akú legislatívu v sk patria
0 0
lavega lavega

lavega je offline (nepripojený) lavega

dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lavega Pozri príspevok
Idem sa pozriet na ten autorsky zakon §40
ak niečo zistim dam sem vediet, zatial dobru noc a Dakujem
pozri si aj toto
0 0
marek.sarvas marek.sarvas

marek.sarvas je offline (nepripojený) marek.sarvas

srska Pozri príspevok
naštuduj si toto a čo je licenčná zmluva a pod akú legislatívu v sk patria
Odpovedz mi na otázku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.microsoft.com/slovakia/li...atypl/oem.mspx = OEM licencia (viazaná na konkrétnu zostavu)
http://www.microsoft.com/slovakia/li...eLicencia.mspx = licencia (viazaná na produkt - program, OS - možnosť inštalácie v jednom exemplári na akýkoľvek PC)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Multilicencia = multilicencia (vhodné pre kancelárie)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Autorské právo! A OEM je ešte viazané na produkt (počítač), pretože výrobca počítača odkúpil licenciu (resp. zaplatil a je to v cene počítača).
Autorské právo je platné celosvetovo, teda je platné aj v SR a jen nad zákonmi SR na základe spolupráce SR a Svetovej organizácii duševného vlastníctva (WIPO/OMPI) http://www.culture.gov.sk/media-a-au...autorske-prava


Kapišto?
(Ale to by si musel mať nejaké znalosti o duševnom vlastníctve - program je výtvorom duševného vlastníctva)
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...gID=0&CatID=66
a čítaj!
Máš to tam ako na podnose. Viacej využívaj vyhľadávanie a nauč sa niečo o medzinárodnom práve.
0 0
lavega lavega

lavega je offline (nepripojený) lavega

musim mat Win Profesional alebo staci Home
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Veľmi zaujímavá debata

Môžeš mať nainštalované čo chceš. Nikto Ťa neobmedzuje vo výbere OS. Akurát je potrebné dodržiavať licenčné podmienky, ktoré nesmú byť v rozpore so zákonmi SR.

Už tu bolo písané, že Home znamená obmedzenia OS (najjednoduchšia verzia) a nie spôsob/kde použitia!

PS: ak sa tu niekto oháňa neexistujúcou organizáciou (BS) a ešte ju žiada o vyjadrenie tak to je na
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ked podnikas napr. s textilom a chodis si po tovar napr. do Polska a pouzivas na prevoz tovaru osobne auto (nalozis si na sedadla 10 svetrov, 3 kabaty ....) a otocis to 10x tak to je tvoja vec.
Nikto (ani zakon) ti neprikazuje, ze musis mat minimalne dodavku, alebo nieco vacsie (kludne si mozes chodit po tovar aj na bicykli s rucnym vozikom).
Predpokladam, ze je tak aj s OS (zakony som nestudoval !!!).
Ak si sikovny, tak si vyrobis vlastny OS na vlastnom jadre a budes pouzivat svoj
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Si občan SR, musíš dodržiavať zákony republiky. Tá je však členom EÚ a musí dodržiavať, resp. implementovať zákony EÚ. Zároveň je členom OSN a tiež musí dodržiavať rezolúcie a odporúčania OSN. Pokiaľ by bola členom vesmírnej konfederácia, tak by musela sa držať aj vesmírnych zákonov. Vyber si!
BTW: Nevieš čítať medzi riadkami - tvrdíš, že si nedostal odpoveď. Dostal si ich dostatok, žiaľ, máš klapky na očiach.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

po precitani licencie my vychadza ze home edition je obmedzena len v troch bodoch
nemozete na komercne ucely pouzit:
1. obrazky a zvuky predinstalovane s win
2. H.264 enkoder
3. hosting softveru alebo aplikacii

a nechapem celkom ako sa do tohto zaplietla BSA, vlastnikom softveru a vydavatelom licencie je microsoft, tak preco sa nepytat tam?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marek.sarvas Pozri príspevok
Úžasné je že ako odpoveď na jednoduchú otázku som dostal za fúrik linkov, bol som označený za spamera a pomätenca, mám si naštudovať medzinárodné právo, ale ani jedna konkrétna odpoveď. Nová doba ....... :-)
Nezaškodilo by trochu sa tu zorientovať.
Podľa akého paragrafu a zákona tu nútiš niekoho, aby ti odpovedal. Bráni ti niečo aby si vyhľadal nejakého komerčného právnika, ktorý by ti zodpovedal tieto otázky?
Tu na tomto fóre sa radí dobrovoľne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

marek.sarvas Pozri príspevok
Som plateným agentov sekty nútičov. Organizácia je mimoriadna tajná, nebezpečná a už len myšlienka o jej existencii spôsobuje zápal vaječníkov v tej najhoršej forme. Akékoľvek logické otázky sú v skutočnosti psychologicky zmanipulované projekty na ovládnutie Vašej slobodnej mysle. Bacha na na mňa.

Tebe o co ide?

Ked mas otazku, slusne sa spytaj.
Ked vies odpovedat a pomoct niekomu tak pomoz.

Ak sa potrebujes iba vyventilovat, zaloz si svoju temu,alebo si najdi stranku,kde sa budes moct realizovat.

Ak mienis dalej spamovat a nedodrziavt pravidla tejto stranky,koledujes si o vylucenie.

Staznosti na teba je az-az!

Vsetky tvoje prispevky mimo temy vymazem!!!

Ak nevies odpovedat a pomoct, tak sa prosim ta zdrz mimotemovych , nic nehovoriacich prispevkov a zbytocnych zvastov!


http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
...
16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

...
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marek.sarvas Pozri príspevok
Otázka bola jesne položená viac oko 5 krát. Dostal som linky na spoločnosť Microsoft, nikde tam nie je spomenutý predmet mojej otázky. Položím teda otázku znovu.

Ktorý zákon SR sa opiera alebo podporuje niečo ako "OEM Licenciu MS
Označil som jasne viackrát tvoje príspevky ako nevhodné, lebo sa vôbec netýkali otázky zadanej v téme.

Ak ťa problém tak trápi, zálož novú tému a tam polož svoju otázku, a nezahlcuj - nespriehľadňuj tému !
0 0
marek.sarvas marek.sarvas

marek.sarvas je offline (nepripojený) marek.sarvas

Ja výlučne pomáham, ale toto prekročilo limit, zálohuj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať