Zavrieť

Porady

DPH a Čechy

Ahojte poradáci,
Prosím o radu, klient plátca DPH robil pre českú firmu plátcu DPH práce so žeriavom na Slovensku v závode na budove je komín na odvádzanie škodlivín a on žeriavom menil pre túto českú firmu v komíne nejaké filtre neviem či mám fakturovať s DPH použiť par.16 odst.1, alebo mám fakturoavť bez DPH a podať súhrnný výkaz. Ďakujem Vám za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Gunka Pozri príspevok
    Ahojte poradáci,
    Prosím o radu, klient plátca DPH robil pre českú firmu plátcu DPH práce so žeriavom na Slovensku v závode na budove je komín na odvádzanie škodlivín a on žeriavom menil pre túto českú firmu v komíne nejaké filtre neviem či mám fakturovať s DPH použiť par.16 odst.1, alebo mám fakturoavť bez DPH a podať súhrnný výkaz. Ďakujem Vám za rady.
    ja by som to videla na par16.pds.1 - faktura s DPH

    § 16
    Na začiatok

    (1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    Aj ja si to myslím, ale už som faktúru urobila bez DPH a poslala, musím ju stopnúť a prerobiť s DPH. Dúfam, že to bude dobre.

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    Prosím, napíše mi ešte niekto svoj názor. Neviem, ako to mám poriešiť. Či to mám brať ako nehnuteľnosť, alebo nie. Chcela by som vedieť viacej názorov. Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SV netreba, fatúra s DPH. Predpokladám, že ide o slov.klienta so slov.ičDPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.