Zavrieť

Porady

sušička na ovocie

Chcem kúpiť sušičku ovocia. Viete mi niekto poradiť pri výbere?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Llívia Pozri príspevok
Aký intenzívny je asi hluk (napr. ako práčka, umývačka, vysávač...)?
Moja je hlučná asi ako menší fén na vlasy. Je tam malý ventilátor, ktorý robí troška hluk.
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

hlučnosť - ja mám SENCOR - áno asi ako fén....
ja suším v kúpelni, krásne to tam potom vonia DDD.
Šípky na čaj nevysuší nič tak dobre ako sušička, jablčka sú ako zemiakové lupienky - chrumkavé - mňam.
1 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Ja by som sa chcela ešte spýtať, ako uskladňujete vysušené ovocie, aby čo najdlhšie vydržalo a ako veľmi ho vysušiť, lebo napríklad hrušky, ktoré boli dosť zrelé sú mäkšie a lepkavé. Bojím sa, aby sa nezačali nejako kaziť( plieseň, prípadne nejaké červíčky...).
0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

Fanny62 Pozri príspevok
Chcem kúpiť sušičku ovocia. Viete mi niekto poradiť pri výbere?
Pozdravujem,

ja som zhruba pred 6 rokmi kúpila sušičku ovocia značky ORAVA, chuť vysušeného ovocia zo sušičky je podstatne lepšia ako z radiatora. Ale ak Ti mám povedať pravdu, sušila som na nej zatial 3x, sušíš to pol dňa a zješ za 10 min. to ma vždy odrádza od sušenia.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Ekonomka-SR Pozri príspevok
Ale ak Ti mám povedať pravdu, sušila som na nej zatial 3x, sušíš to pol dňa a zješ za 10 min. to ma vždy odrádza od sušenia.
Sušíš to pol dňa ty? Ja som myslel že sušička.

A jesť to máš v zime, keď nie je toľko čerstvého ovocia. V lete treba jesť ovocie čerstvé.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja mám sušičku už viac ako 10 rokov, ide tichúčko, skutočne ako fén so slabým výkonom, ale výkon sušičky je maximálny. Suším v nej okrem hríbov, všetko ovocie, ktoré sa sušiť dá, napr. keď mi dozrejú minikivi, tie sú vynikajúce pre diabetikov namiesto cukríkov, suším aj nakrájané jahody, čučoriedky, bylinky... Ovocie uskladňujem v pohároch od kávy, uzavriem a začíname konzumovať od jabĺčok, tie sa najskôr minú, sú mäkšie od ostatného ovocia. Dnes si už iné sušenie neviem predstaviť.
2 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

my mávame jabĺčka vysučené do chrumkava - všetci to tak majú najradšej....
ale sušička je praktická vec - či už je to taká alebo onaká značka.... myslím že pri sušičke značka až tak rolu nehrá ...
3 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

uskladnenie - v uzatvorenie do skleneného pohára, v návode ku sušičke - píšu aj možnosť sterilizovania ....
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Uzatvorím do suchého skleného pohára so zatváracím viečkom, dobre uzavriem a nič nesterilizujem. Ovocie musí byť dobre usušené.
2 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

anonym222 Pozri príspevok
Sušíš to pol dňa ty? Ja som myslel že sušička.

A jesť to máš v zime, keď nie je toľko čerstvého ovocia. V lete treba jesť ovocie čerstvé.
Ja som sušila jablká v zime uskladnené v pivnici. To vysušené ovocie neviem, či má nejaké vitamíny. Tiež som zástancom toho, aby sa človek od jari do jesene zásobil čerstvým ovocím a zeleninou.
Prajem Vám pekný slnečný deň
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

sušené ovocie zachováva všetky vitamíny, najviac vitamínov sa ničí sterilizovaním

ja práve skúšam prvýkrát sušiť slivky a neviem, ako ich mám potom uskladniť, ale asi dám do mikroténových sáčkov a dám do mrazničky, robí to tak moja kolegyňa
nemám odhad, či som to už dostatočne usušila, aby mi to nesplesnelo,
uložené v mrazničke nemusí byť vysušené na 100%,
v zime vyberiem len toľko, čo zjeme
Naposledy upravil Terezia13 : 11.08.12 at 19:05
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Sušením sa síce zachovávajú všetky vitamíny aj enzýmy ale sa nesmie sušiť nad 45 stupňov lebo sa enzýmy zničia.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

neviem, na akú teplotu sušička vyhreje, ale si myslím, že to viac ako 45 nebude dúfam
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Práve že niektorá lacná má iba 60 stupňov. Moja má plynulú reguláciu, ale cena je niekde inde. Prikúpil som sitá, mám ich 12.
http://www.obchodobchodov.sk/produkt...1000-2767.html
2 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

deane7 Pozri príspevok
Práve že niektorá lacná má iba 60 stupňov. Moja má plynulú reguláciu, ale cena je niekde inde. Prikúpil som sitá, mám ich 12.
http://www.obchodobchodov.sk/produkt...1000-2767.html
Mam podobnu, je super, susi rovnomerne. Netreba prekladat sita a mozes susit 15 poschodi naraz. Je sice drahsia, ale som s nou spokojna.
1 0
čakanka čakanka

čakanka je offline (nepripojený) čakanka

Terezia13 Pozri príspevok
sušené ovocie zachováva všetky vitamíny, najviac vitamínov sa ničí sterilizovaním

ja práve skúšam prvýkrát sušiť slivky a neviem, ako ich mám potom uskladniť, ale asi dám do mikroténových sáčkov a dám do mrazničky, robí to tak moja kolegyňa
nemám odhad, či som to už dostatočne usušila, aby mi to nesplesnelo,
uložené v mrazničke nemusí byť vysušené na 100%,
v zime vyberiem len toľko, čo zjeme

moja skromná rada: skús uskladniť vysušené ovocie v suchých pohároch, zasterilizuj pokiaľ nechytia víčka. Ja tak uskladňujem všetko - fazuľu, hrach, hríby, načistené orechy, proste všetko vysušené - zelenina, ovocie
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A všetky enzýmy zabiješ. Takže také ovocie je už len pochúťka bez úžitku.
Moja skromná rada: Žiadna teplita nad 45 stupňov!!!
Naposledy upravil deane7 : 19.08.12 at 07:19
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

dá sa sušiť aj hrozno, skúsil to už niekto?
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

dá sa sušiť aj hrozno?
0 0
stano999 stano999

stano999 je offline (nepripojený) stano999

da sa susit aj hrozno - prave dnes sme kupili susicku a pisu v nej ze "hrozno rozobrat na jednotlive bobule"...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať