Zavrieť

Porady

Mozem ist do zahranicia pocas PN ?

Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o poranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Naposledy upravil Ľubomír : 13.07.11 at 11:27
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ak si na PN, mal by si sedieť doma...a ak chceš vycestovať do zahraničia, tak ukončiť PN..to pre prípad, že ti príde kontrola a nebudeš doma, (zoberú ti peniaze),alebo sa ti nedajbože niečo v cudzine stane a ty si oficiálne PN-na dvoch miestach...nerozhoduje, akú máš diagnozu...si PN-seď domka..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ľubomír Pozri príspevok
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
... šikovné ruky, čo počas PN perú...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ako mozes niekde cestovat ked si PN???? Samozrejme, ak nejdes za vysetrenim... Ale ty chces ist na dovolenku pocas PN??? To sa neda... Jedine ukoncit PN a potom ju zase obnovit ak by s tym suhlasil lekar. Inac mozes ist ale na vlastne riziko, ze ti pride kontrola a ked ta nenajdu doma, tak papa eurace a este keby sa ti nedaj boze tam nieco stalo, tak...
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Deganova Pozri príspevok
... šikovné ruky, čo počas PN perú...
Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ľubomír Pozri príspevok
Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý.
Tak potom preco nejdes priamo do SP po info???? Alebo preco si tam nezavolas? Povedia ti to iste co sme ti pisali my Da sa nahlasit v SP zmena pobytu pocas PN ale silne pochybujem, ze do zahranicia... Tak ti ako pridu zo SP na kontrolu??? Takych sikovnych by bolo vela dat sa na PN a ist tam pracovat resp dovolenkovat
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tak asi logické že ak chcem niekde vycestovat a brat dovolenku,tak zruším pn a dám sa vypísat-neviem prečo sa rozčuluješ nad normalnými reakciami.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

stanco007 Pozri príspevok
Tak potom preco nejdes priamo do SP po info???? Alebo preco si tam nezavolas? Povedia ti to iste co sme ti pisali my Da sa nahlasit v SP zmena pobytu pocas PN ale silne pochybujem, ze do zahranicia... Tak ti ako pridu zo SP na kontrolu??? Takych sikovnych by bolo vela dat sa na PN a ist tam pracovat resp dovolenkovat
Počuj, keď píšem, ža mám poranenú ruku, tak asi sa pracovať nedá. Nie som lajdák ani podvodník. Nemarodoval som 17 rokov. Jednoducho to takto vyšlo. Letenky som zakúpil asi dva týždne pred úrazom. Chcel som sa dozvedieť o či existuje taká možnosť. Toto je typická reakcia Slováka.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ľubomír Pozri príspevok
Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem.
Lenze, ty si odpovede dostal! Len tebe sa nepacia, resp nehodia... Aj ja som na PN po 5tej operacii kolena a uz chodim aj ked este tak pomaly ale tiez by som mohol ist v pohode niekde do zahranicia Dovolenka padla tym padom Ked som PN, tak som PN a nechodim po zahranici ale sa liecim...
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Počas PN nemôžeš ísť mimo domova, nakoľko by si porušil liečebný poriadok .
Zákon o soc.poistení § 38 - Vylúčenie nároku na výplatu nemocenského
Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Ľubomír Pozri príspevok
Počuj, keď píšem, ža mám poranenú ruku, tak asi sa pracovať nedá. Nie som lajdák ani podvodník. Nemarodoval som 17 rokov. Jednoducho to takto vyšlo. Letenky som zakúpil asi dva týždne pred úrazom. Chcel som sa dozvedieť o či existuje taká možnosť. Toto je typická reakcia Slováka.
neviem,čo myslíš pod pojmom typická reakcia Slováka,tuším sa to teraz používa na všetko....je úplne jedno,čo tam budeš robiť,či okopávať záhradu alebo pozerať TV a popíjať pivo.....jednoducho si PN a máš sa zdržovať na mieste,ktoré je napísané na PN.my sme si to nevymysleli.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ale pravdou je, ze sa da v SP nahlasit, ze budes aj na inej adrese ako na tej co je na PNke napisana... Ale urcite nie do zahranicia...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ľubomír Pozri príspevok
Tomu akosi nerozumiem. Nejdem na dovolenku ale na návštevu rodiny. Mňa zaráža tvoja reakcia v podstate aj tá predošlá. To, že počas nemocenskej sa sedí na zadku doma viem, ale aj na tej návšteve budem sedieť na zadku a liečiť si ruku. Išlo mi serioznu radu a nie keci, ktoré vie každý.
..

..no ak si to plánoval takto, mal si na začiatku PN uviesť adresu, kde sa budeš zdržiavať-čiže u rodiny..a nie doma..tuším špekuluješ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ľubomír Pozri príspevok
Ďakujem všekým poraďakom za ochotu. Po rokoch som sa pokúsil ziskať radu "ako na to" ale vidím, že to nemalo význam. Ešte raz ďakujem.
..


§.. a teraz máš aký problém?..ak si myslíš, že ti nedoprajeme zákonom schválenú výnimku len pre teba v tom smere, že počas dovolenky môžeš vycestovať, lebo už máš letenky a náhodou sa ti stal úraz- tak to máš smolu...dostal si dobré odpovede...a ak by si zašiel do SP, to by si videl, ako by s tebou vyšli!..presne ako ja v prvom príspevku..
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

pepsikova Pozri príspevok
..


§.. a teraz máš aký problém?..ak si myslíš, že ti nedoprajeme zákonom schválenú výnimku len pre teba v tom smere, že počas dovolenky môžeš vycestovať, lebo už máš letenky a náhodou sa ti stal úraz- tak to máš smolu...dostal si dobré odpovede...a ak by si zašiel do SP, to by si videl, ako by s tebou vyšli!..presne ako ja v prvom príspevku..
PN-ky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ľubomír Pozri príspevok
Mám takýto problém. Som v súčasnosti na nemocenskej, ale v za mesiac by som mal vycestovať do zahraničia na 15 dni. Chcel by som vedieť, či sa dá bez porušenia zákona a jeho následkov. To znamená či nedôjde ku kráteniu ND. Som mobilný. Jedná sa o pranenie ruky. Viete mi niekto poradiť? Existuje vôbec taká možnosť?
Priamo od zdroja-SP

Povinnosti príjemcu nemocenského
  • do 8 dní oznámiť príslušnej pobočke zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu
  • oznámiť príslušnej pobočke ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako desať dní (telefonicky, faxom, elektronickou poštou, písomne, zaslaním IV. dielu potvrdenia, osobne ...)
  • do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu mena a priezviska
  • do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava
  • preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a zánik nároku na nemocenské, nároku na jeho výplatu a jeho sumu
  • zúčastniť sa na kontrole posudzovania spôsobilosti na prácu počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
  • dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
  • zdržiavať sa počas dočasnej pracovne neschopnosti na adrese uvedenej na potvrdení
  • v žiadosti uvádzať svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia, ktorým je rodné číslo
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pepsikova Pozri príspevok
..

..no ak si to plánoval takto, mal si na začiatku PN uviesť adresu, kde sa budeš zdržiavať-čiže u rodiny..a nie doma..tuším špekuluješ...
ale musel by tam byť od prvého dňa a nie po dvoch týždňoch si zmyslieť....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Tweety Pozri príspevok
Priamo od zdroja-SP

Povinnosti príjemcu nemocenského
  • do 8 dní oznámiť príslušnej pobočke zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu
  • oznámiť príslušnej pobočke ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do troch dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako desať dní (telefonicky, faxom, elektronickou poštou, písomne, zaslaním IV. dielu potvrdenia, osobne ...)
  • do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu mena a priezviska
  • do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava ale určite sa to netýka odcestovania na dovolenku
  • preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a zánik nároku na nemocenské, nároku na jeho výplatu a jeho sumu
  • zúčastniť sa na kontrole posudzovania spôsobilosti na prácu počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
  • dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
  • zdržiavať sa počas dočasnej pracovne neschopnosti na adrese uvedenej na potvrdení
  • v žiadosti uvádzať svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia, ktorým je rodné číslo
.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ale riesenie ti predsa navrhnute bolo.
Poziadaj lekara o ukoncenie PN,
(Pocas PN mozes totiz nahlasene miesto pobytu opustit len pocas definovanych vychadzok lekarok
(su napisane na PNke) alebo v case, ked ides na kontrolu k lekarovi, na prevaz, na rehabilitaciu ....
V inom case sa musis zdrziavat na udanej adrese.)

poziadaj zamestnavatela o cerpanie dovolenky na cas navstevy rodiny v zahranici
a po ukonceni dovolenky zajdi opat za lekarom a daj sa vypisat na dalsiu PN.

To je legalne riesenie tvojich zakupenych leteniek, nikto ta nebude zan stihat, nic nestratis.
Vlastne ano, vycerpas si par dni dovolenky v praci
Naposledy upravil ivka70 : 13.07.11 at 08:44
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... neviem prečo sa rozčuľuješ, veď si sám v svojom príspevku napísal... jedná sa o pranenie ruky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať