Zavrieť

Porady

ochranne znamky

dobry den prajem,

mal by som jednu otazku ohladom ochrannych znamok. Chcem dodavat produkty zo zahranicia v textilnom priemysle pre slovenske firmy. zistil som ze jedna slovenska firma ich predava, od toho isteho dodavatela ale ma na ne ochranu znamku[ktoru si vymysleli oni] a pod nou ju predavaju. zakaznik pokial bude viest vyberove konanie tak da do zadania meno ochranej znamky[avsak jedna sa o ten isty produkt] a teda logicky kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat. mozem mu do ponuky napisat, meno toho produktu, ake mu ho dal vyrobca a do zatvorky zan nazov tej ochrannej znamky?

je tam nejake riesenie?


dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    obycajne1 Pozri príspevok
    dobry den prajem,

    mal by som jednu otazku ohladom ochrannych znamok. Chcem dodavat produkty zo zahranicia v textilnom priemysle pre slovenske firmy. zistil som ze jedna slovenska firma ich predava, od toho isteho dodavatela ale ma na ne ochranu znamku[ktoru si vymysleli oni] a pod nou ju predavaju. zakaznik pokial bude viest vyberove konanie tak da do zadania meno ochranej znamky[avsak jedna sa o ten isty produkt] a teda logicky kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat. mozem mu do ponuky napisat, meno toho produktu, ake mu ho dal vyrobca a do zatvorky zan nazov tej ochrannej znamky?

    je tam nejake riesenie?



    dakujem.
    kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat: asi si dávajú produkt vyrábať pod svojou oz

    teda logicky kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat: je to logické. ak začneš dodávať alebo ponúkať napodobeninu - môžeš mať problém (min. zákon č. 200/2004 Z.z.)

    mozem mu do ponuky napisat, meno toho produktu, ake mu ho dal vyrobca a do zatvorky zan nazov tej ochrannej znamky?: prečo?
    srska Pozri príspevok
    kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat: asi si dávajú produkt vyrábať pod svojou oz

    teda logicky kto ma ochrannu znamku je jediny co to moze dodat: je to logické. ak začneš dodávať alebo ponúkať napodobeninu - môžeš mať problém (min. zákon č. 200/2004 Z.z.)

    mozem mu do ponuky napisat, meno toho produktu, ake mu ho dal vyrobca a do zatvorky zan nazov tej ochrannej znamky?: prečo?
    nie vyrobca ho vyrobi pod inym nazvom a distribuje ho do inych krajin, tato firma svojvolne zmenila meno produktu a vytvorila produktu nove meno a nasledne vytvorila nan vlastnu ochrannu znamku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.