Zavrieť

Porady

Registracia DPH

ahojte, som zivnostnik neplatca DPH. Nakupujem tovar z ineho clenskeho statu EU. Ak presvihnem nakup v hodnote 13 941,45€ musim poziadat o registraciu pre dan? To znamena, ze budem musiet zacat platit dan (20%) z nadobudnuteho tovaru? A co ak som tuto hranicu uz presvihol a neregistroval sa, mozem to urobit aj dodatocne?

A este nieco som chcel, tento zakon plati pre zdanitelnu osobu, ktora nieje platitelom (v tomto pripade zrejme ja), alebo pravnicka osoba, ktora nieje zdanitelnou osobou - co to presne znamena. Ak si zalozim s.r.o., podmienka registracie je rovnaka ako pri zivnosti? Dakujem za pomoc vsetkym!
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

vlčica2 Pozri príspevok
ahojte, pri registrácii DPH s. r. o. nám na daňovom úrade povedali, aby sme vystavili faktúru že spoločnosť vykonáva ekonomickú činnosť. to mám chápať, že mám vystaviť faktúru na stavebné práce / kedže sa budú vykonávať stavebné práce/ aj s DPH a odniesť to na príslušný Danový úrad?
Ahoj,

ide o dobrovolnu registraciu?
0 0
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

áno
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

vlčica2 Pozri príspevok
áno
Takto vyzera po novom priloha k dobrovolnej registracii DPH, ktora vyzaduje, okrem ineho, predlozenie zmluv, faktur, ktore potvrdzuju ze vykonavate ekonomicku cinnost. To znamena, ze musite mat najskor nejaky obrat (FA vystavujete zatial bez DPH !!!), a potom mozete ziadat o dobrovolnu registraciu DPH.

DU vam moze ziadost zamietnut, ak ma pochybnosti o vasej ekonomickej cinnosti. Pripravte sa aj na miestne zistovanie.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Takto vyzera po novom priloha k dobrovolnej registracii DPH, ktora vyzaduje, okrem ineho, predlozenie zmluv, faktur, ktore potvrdzuju ze vykonavate ekonomicku cinnost. To znamena, ze musite mat najskor nejaky obrat (FA vystavujete zatial bez DPH !!!), a potom mozete ziadat o dobrovolnu registraciu DPH.

DU vam moze ziadost zamietnut, ak ma pochybnosti o vasej ekonomickej cinnosti. Pripravte sa aj na miestne zistovanie.
potom "commission" podumá, posúdi, rozhodne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať