Zavrieť

Porady

Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ahoj, z toho ako si položila otázku, ťažko identifikovať závadu.
Najskôr zober gumený zvon a prečisti sifón.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Skús zobrať obyčajný háčik na háčkovanie a pošťúraj hlboko opakovane do vypúšťacieho otvoru. Možno zachytíš niečo, čo upcháva odtok, ako vlasy, chumáče vaty, nite z handier. Keď ich vyťaháš, možno nebude nič iné treba. Používaj mriežku na vypúšťací otvor, zabrániš upchávaniu. Dostať ju v každých domácich potrebách.
0 0
alena2703 alena2703

alena2703 je offline (nepripojený) alena2703

2-roč.babička
to bolo prvé čo som spravila sifon mám nový dakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Potrubie bude upchaté asi ďalej.
Nemá niekto v Tvojej blízkosti ,,krtka"? Je to taká dlhá, tenká, vrúbkovaná hadica, ktorou prerazíš potrubie a uvoľníš ho.
Vyskúšaj aj SAVO, špeciálne na čistenie odpadu.
Ak si nepomôžeš sama, volaj vodoinštalatéra.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skús vysypať do odtoku dva prášky do pečiva na chvíľu zaštupľuj a potom prelej vriacou vodou. ja takto čistím kuchynský odtok
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lujza.j Pozri príspevok
skús vysypať do odtoku dva prášky do pečiva na chvíľu zaštupľuj a potom prelej vriacou vodou. ja takto čistím kuchynský odtok
Lujzi, v rámci prevencie to beriem, ale tam bude až asi nazbierané ďalej.

Akurát minulý týždeň môj muž čistil odtoky. Napriek tomu, že pravidelne ich čistievam v rámci prevencie domestosom a sifóny rozoberáme, upchal sa ten v kúpeľni.
Keď som sama naposledy čistila odtok, bola tam guča našich babských vlasov, ktorá sa len tak nerozpustí.
Tak manžel kúpil toho krtka a ešte asi na tri razy nalial po pol litra SAVA, ale takého špeciálneho, čo úplne rozleptá aj vlasy.

Inak také šoky som už dávno nezažila....
Máme obmurované umývadlo hneď pri vani a do toho otvorou pod umývadlom vošiel môj SB, aby sa dostal k sifónu pod vaňou. Za hlavu pod umývadlom si dal taký veľký reflektor, aby si posvietil na priestor pod vaňou. Odrazu len počujem ako v tom stiesnenom priestore o dušu jačí. Si vravím, jéééžiši, čo naň čumí nejaká myš?
A jeho za hlavou pálil reflektor. Kričí nech ho vytiahnem. A ja ako ťahám, taký horúci som mu ho o tú vyholenú hlavu zalepila.
A z tej diery teraz von ani môj muž, ani reflektor...
No neprizabijem si toho svojho vrámci víkendovej sanity?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no tak na vlasy jasné, že niééé prášok do pečiva, savo na odtoky áno to je fajn, ale ja inak napr. z vane kde je teda hodne našich pačesov, to čo je namotané tak povyťahuje pinzetou.
ako prevencia prášok do pečiva? no podľa mojej kolegyne ktorá býva v v BA-staré mesto /barák je teda riadne starý hotový veterán/ nehovorím o tých archívnych potrubiach a pod. tak môžem potvrdiť že mi pá dní do zadu volala, že už do odtoku v kuchyni naliala kadečo a že nič a keď dala prášok do pečiva tak pomohlo
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

ja používam také granulky,volá sa to krtko,nasypem do odpadu,zalejem vriacou vodou.....rozpustí to mastnotu aj vlasy...
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lujza.j Pozri príspevok
no tak na vlasy jasné, že niééé prášok do pečiva, savo na odtoky áno to je fajn, ale ja inak napr. z vane kde je teda hodne našich pačesov, to čo je namotané tak povyťahuje pinzetou.
ako prevencia prášok do pečiva? no podľa mojej kolegyne ktorá býva v v BA-staré mesto /barák je teda riadne starý hotový veterán/ nehovorím o tých archívnych potrubiach a pod. tak môžem potvrdiť že mi pá dní do zadu volala, že už do odtoku v kuchyni naliala kadečo a že nič a keď dala prášok do pečiva tak pomohlo
Kurňa, kebyže viem, že ten prášok do pečiva je taký účinný, nemusel môj starý tak trpieť pod tým umývadlom.
Ešte teraz má vypálený fľak na tej vyholenej hlave .
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

danushka Pozri príspevok
Kurňa, kebyže viem, že ten prášok do pečiva je taký účinný, nemusel môj starý tak trpieť pod tým umývadlom.
Ešte teraz má vypálený fľak na tej vyholenej hlave .
mne prášok do pečiva nepomohol.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

danushka Pozri príspevok
Kurňa, kebyže viem, že ten prášok do pečiva je taký účinný, nemusel môj starý tak trpieť pod tým umývadlom.
Ešte teraz má vypálený fľak na tej vyholenej hlave .
fakt neviem, možno to potrebovalo ešte niečo a to bol ten prášok fakt netuším šumí nenormálne
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lujza.j Pozri príspevok
fakt neviem, možno to potrebovalo ešte niečo a to bol ten prášok fakt netuším šumí nenormálne
iba šumí,ale nerozpustí ten bordel.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


Lujzi, pokiaľ šumí v sifóne, dobre je.
Už horšie je, keď Ti musí šumieť v žalúdku pre pálenie žáhy.
Ale nakoniec prídeme na to, že je to zázrak .

A naša zadávateľka má dosť návodov, ako si poradiť .
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

danushka Pozri príspevok

Lujzi, pokiaľ šumí v sifóne, dobre je.
Už horšie je, keď Ti musí šumieť v žalúdku pre pálenie žáhy.
ale najhoršie je,keď Ti šumí v uchu
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nepoužívam žiadne chemické "uvoľňovače", pretože môžu uvoľniť aj tesnenia a potom aj nasr....diť suseda
Ako som napísal gumený zvon, ten harmonikový a napustená voda v umývadle, usilovne pumpovať a občas nadvihnúť, aby voda vtiekla do odtoku, dokáže pohnúť aj bordelom ďalej v potrubí, roky nič iné nepoužívam
a keď vypúšťam vodu, robí sa na vode vír
Dobré je popritom zaštupľovať vaňu a umývadlo ak sú na spoločnom potrubí.
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

A nemáš to na novo prerobené a zle vyspádované?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
iba šumí,ale nerozpustí ten bordel.
ono niekedy je ten bordel len zle uložený-zaseknutý
ja som nepovedala, že to bordel rozpustí veď to je jasné že nie, nie je to agresívna chémia
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

My mame blby odtok z kuchyne - su tam hadam dve kolena a usadzuje sa to castejsie jak nam je mile a nepomahaju ziadne zazraky, jedine mechanicke cistenie takzvanym čertom... ale vzdy to potom krasne opat funguje, takze odporucam kupit si a mat doma po ruke vzdy ked bude treba.
0 0
alena2703 alena2703

alena2703 je offline (nepripojený) alena2703

2-roč.babička
dakujem vám všetkým za dobré aj vtipné rady.KúPILA SOM dom a zisťujem že musím kúpelku čím skôr prerobiť kvôli tomu odpadu asi sa už nedá dlhšie čakať mám vyskušané všetko okrem toho krtka ale neviem kde ho kúpiť aby som si to mohla spraviť sama.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Alenka, mohli by ho mať v klasických železiarenských potrebách, kde predávajú od klincov po fúriky, cez pošt.schránky a batérie aj krtkov. Nie je drahý, u nás v KE stál cca 16,-€.

PS :
Kúpila si dom bez chlapa?
Teda nemyslím tým to, že súčasťou predávaného domu mal byť aj chlap .
Ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že chlapi sú na tieto roboty v dome použiteľní, keď už na veľa iného nie, na inštalačné roboty sú priam predurčení .
Naposledy upravil danushka : 24.07.11 at 12:56
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať