Zavrieť

Porady

účtovanie dotácii

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zdravím všetkých poraďákov. Prosím súúúrne potrebujem poradiť. Ako vediete jasne rozlíšené účtovníctvo, keď vám bola poskytnutá dotácia z ministerstva a z fondov EÚ. Stačí vytvoriť novú analytickú evidenciu na účtoch, alebo je potrebné vytvoriť nové stredisko, na ktorom budú vedené iba fa a platby, odpisy a pod., ktoré sa výlučne týkajú financovaného projektu. Prosím, ozvite sa mi veľmi súrne. O pár dní mi príde kontrola a chcem to mať OK.
Usporiadat
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Na základe dohôd s ÚP nám poskytli dotáciu na pracovné miesta. V r. 2005 bola vytvorená rezerva 346/384. V jednotlivých mesiacoch r.2006 prišli peniaze na BÚ.Rezerva bola vytvorená na vyššiu sumu ako nám poukázali. Za posledné mesiace nám ale peniaze neprišli- mám prosím vás zrušiť túto rezervu a vytvoriť novú na rok 2007?Nemám žiadne vyjadrenie či to doplatia alebo nie v tomto roku.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozhodne by som si vypýtala písomné stanovisko od ÚPSVaR a ďalej postupovala podľa toho.
Hmm, pre nich termíny neplatia?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Melnick
Rozhodne by som si vypýtala písomné stanovisko od ÚPSVaR a ďalej postupovala podľa toho.
Hmm, pre nich termíny neplatia?
Hmmmmmmmm- asi neplatia.
Ak by sa vyjadrili kladne, že nám to doplatia tento rok aj tak musím rozpustiť rezervu a opäť vytvoriť na rok 2007?
0 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

adam
adam
Tiež som dostala tento nenávratný príspevok formou jednorázovej paušálnej platby. Je to príspevok ovplyvňujúci daňový základ, alebo neovplyvňujúci....???
Prosíííííím poraďte...
Už som si odpoveď našla......ďakujem....
Ahoj prosím ta vieš mi povedať ako sa to účtuje - presne na aké účty ak to príde na bú ? aby som vedela čo s tým účtuje sa to aj cez ID ?či nie? nemám s tým skúsenosti tak sa pýtam. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať