Zavrieť

Porady

Kde si otvoriť bankový účet? V mBank, Zuno banke alebo Fio banke?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Hlasujem za online banku

Počet hlasujúcich
41. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Fio banka

    2 4.88%
  • mBank

    12 29.27%
  • Zuno banka

    14 34.15%
  • Neverím online banke

    7 17.07%
  • Neviem sa rozhodnúť.....

    7 17.07%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Na Slovenskom trhu bola donedávna len jedna internetová banka a to mBank. Trh sa rozrástol o dvoch nových konkurentov - Fio banku a Zuno banku.A začal sa boj o vklady klientov.
Každá z nich upravuje výšku poplatkov za účty, mení úroky alebo ponúka klientom nové služby.

Všetky tri online banky -
Fio banka, mBank a Zuno banka - ponúkajú svojim klientom bezplatné založenie, vedenie a zrušenie účtu. Bankové transakcie, zmeny, zrušenie trvalého príkazu, inkasa, prijatie a odoslanie platby alebo elektronický mesačný výpis sú tiež pre všetky tri banky bezplatne.

No vždy sa v každej banke niečo nájde, na čo zákazník príde, až keď sa stane jej klientom.
Určite má jedna banka majú v porovnaní s druhou určité výhody alebo obmedzenia.

Aké sú vaše skúsenosti s týmito inštitúciami? Ktorú online banku by ste doporučili svojmu najlepšiemu priateľovi?

Ďakujem za vaše rady a názory.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

alessi Pozri príspevok
Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.
alessi Pozri príspevok
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
Nejako si odporuješ... Pokiaľ sa nemýlim, tak telekód posielajú v bezpečnostnej obálke dodatočne. Kde ho potom máš, keď máš poriadok v papieroch?

Po mne chceli napr. prvé dva a posledné dva znaky z bezpečnostného kódu. A potom mi to odblokovali.
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
taku obalku som dostal, aj som ju operatorovi spominal. ale bol na nej napisaný aktivačný balíček, ktorý bol dočasný, resp. platil len na prvé prihlasenie.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
marjankaj Pozri príspevok
Tak si si ho mal dať 1111 alebo 1234 s tou tvojou pamäťou.
rok som ho nepoužíval... pamäť maám dobrú len ked oni chcú kombináciu čísiel a písmen, plus aspon jedno veľké. a minimlane 6 či 7 znakov. použil osm heslo ktoré štandardne používam takže som mylsel že si ho zapamatam poriadne. ale ked nad tým tak rozmýšlam, tak idem použiť kombinácie ktorté som doteraz nevyskúšal.

p.s. ja som účet zakladla kvoli nutnosti mať učet kvoli DU. Teraz som chcel si len pozrieť ako im toten inet banking funguje. a prístup je blokovaný na rodné číslo, v O2 tak bežne komunikujem a nemaju s tým problem. Teda potrebuju posledne 4 čísla ktoré sa jednoducho odvodiť nedajú.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alessi Pozri príspevok
taku obalku som dostal, aj som ju operatorovi spominal. ale bol na nej napisaný aktivačný balíček, ktorý bol dočasný, resp. platil len na prvé prihlasenie.
.. no tak toto ozaj nemá chybu ... .. srandičky, srandičky
však aktivačný balíček je na aktiváciu
Pri aktivácii si si predsa zvolil a zadal svoje heslo .. a dostal si pri tej príležitosti ID, a sám si si zvolil a zadal svoj telekód... a sám si si zadával aj kontrolnú otázku ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

arizona Pozri príspevok
Ja som si chcela otvorit v Zuno sporiaci ucet, nakolko ho ponukali zdarma. Mal to byt iba taky bocak, kde by som kazdy mesiac nieco odlozila...
Ale podmienkou bolo, ze tam musim mat aj bezny ucet, co ma trochu odradilo...
Vadilo mi, ze nemaju viac pobociek, iba tri. Ale zase sa mi paci, ze maju online poradenstvo
Arizona, to ťa vôbec nemusí trápiť, ten "bežný" účet v Zuno musí byť, ak tam chceš sporiaci účet alebo termínovaný vklad. Je zdarma, nemusíš z neho nič uhrádzať, môžeš mať svoj bežný účet, kde máš a kde chceš. Ja som sa tu radila, Chobot mi dal tipy, a tak som si v Zune v máji otvorila účet, poslala som tam peniaze zo zrušeného manželovho účtu, plus polovicu dovtedajších úspor z VÚB. Z bežného účtu v Zune som previedla peniaze na ročný termínovaný vklad, Zuno dávalo 2,8% a tie, čo som mala na účte zvyšné, ešte na sporiaci účet, kde je 1,8% a môžeš s nimi hýbať, ako chceš. Keď ich budem potrebovať, napr. na dovolenku, prevediem jednoducho zo sporiaceho účtu v Zune na bežný účet, oni mu hovoria len účet, a z neho naspäť do mojej banky, ktorou je VÚB. Prevody sú zdarma. Zvyšok úspor som dala do Volksbank na trojmesačný termínovaný vklad a na rastový vklad 20 mesiacov. Môj bežný účet je vo VÚB, odtiaľ platím všetko cez IB, alebo inkasom. Vo VÚB mám vždy rovnaký zostatok tých 611€, ktoré sa mi úročia 6%, a tak za vedenie účtu síce platím, ale každý mesiac som v pluse, platby cez IB sú zdarma.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. presne tak, ak je bežný účet bezplatný .. tak ich môžeš mať aj viac - a využívať len bezplatné služby ... a sporiaci účet (terminovaný, aj neterminovný) si môžeš zriadiť kedykoľvek - v obitroch bankách
Ja mám už len tieto internetové (žiadne poplatky neplatím)... do niektorej starej sa môžno vrátim, keď zrušia poplatky za "obyčajné služby"
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

striebro1 Pozri príspevok
chcem sa opytat, ktora z tychto bank ponuka bezny ucet pre pravnicke osoby? mne sa zda ze len fio banka, ma tam niekto ucet??? ma s nou niekto skusenost???
Aj mBank http://www.mbank.sk/podnikatelia/
4 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Katy a R Pozri príspevok
.. no tak toto ozaj nemá chybu ... .. srandičky, srandičky
však aktivačný balíček je na aktiváciu
Pri aktivácii si si predsa zvolil a zadal svoje heslo .. a dostal si pri tej príležitosti ID, a sám si si zvolil a zadal svoj telekód... a sám si si zadával aj kontrolnú otázku ...
To ma serie najviac. Kontrolna otazka bola rodne priezvisko matky. A to ovladam bez problemov. Čo som mu aj hovoril. Ak je telekod 4 ciferne tak to je koniec rodneho cisla a ten viem aj odzadu odpredu.
0 0
dali22 dali22

dali22 je offline (nepripojený) dali22

Podla mňa, najlepšie sú klasické banky, ja mám dve:
Jednu stabilnú – strožok a jednu mobilnú štrimfľu :-)
1 0
občasník občasník

občasník je offline (nepripojený) občasník

a ja zase nemám žiadne peniaze v internetovej banke a som spokojný :-P nikoho však nebudem odsudzovať ak takýto účet má.
Naposledy upravil občasník : 03.08.11 at 22:06
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
mna ešte zaujíma spôsob ako dostať peniaze do takejto inet banky. Poštovou poukažko(s vyplatením na účet)? teda s tým že ich pošlem samému sebe?
Alebo vložím na svoj osobný účet a cez netbanking ich pošlem na svoj podnikateľský účet? a potom samozrejme cez výpis z banky to dať do účto?
0 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
mna ešte zaujíma spôsob ako dostať peniaze do takejto inet banky. Poštovou poukažko(s vyplatením na účet)? teda s tým že ich pošlem samému sebe?
Alebo vložím na svoj osobný účet a cez netbanking ich pošlem na svoj podnikateľský účet? a potom samozrejme cez výpis z banky to dať do účto?
Ja som si peniaze poslala z klasickeho uctu na internetovy ucet. Pokial viem, v mbanke sa nedaju vlozit v hotovosti peniaze na ucet.
2 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Lucia Červenková Pozri príspevok
Ja som si peniaze poslala z klasickeho uctu na internetovy ucet. Pokial viem, v mbanke sa nedaju vlozit v hotovosti peniaze na ucet.
Priamo nie. Ale existuje možnosť, ako tam dostať peniaze. Buď vložiť na účet niektorého rodinného príslušníka (ak človek nemá účet v inej, kamennej banke) a potom ich previesť, alebo prostredníctvom poštovej poukážky si ich poslať priamo do mBank priamo na účet. Teraz niekto povie, že pošt. poukážka ale stojí peniaze. Aj hotovostný vklad vo väčšine bánk je spoplatnený.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Chobot Pozri príspevok
Priamo nie. Ale existuje možnosť, ako tam dostať peniaze. Buď vložiť na účet niektorého rodinného príslušníka (ak človek nemá účet v inej, kamennej banke) a potom ich previesť, alebo prostredníctvom poštovej poukážky si ich poslať priamo do mBank priamo na účet. Teraz niekto povie, že pošt. poukážka ale stojí peniaze. Aj hotovostný vklad vo väčšine bánk je spoplatnený.
To teda je veľmi absurdný poplatok, dáš banke peniaze a ešte jej za to aj zaplatíš, však banka by mala byť rada a nie pýtať poplatok.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
alessi Pozri príspevok
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?
Predposlednej vete vôbec nerozumiem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alessi Pozri príspevok
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?
A ty si ešte nepočul o bankových prevodoch, alebo o bezhotovostných platbách? Veď bankový účet má skoro každý. Či to ste ešte v tej škole nepreberali?
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Pozri pár príspevkov vyššie ok?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alessi Pozri príspevok
Pozri pár príspevkov vyššie ok?
alessi Pozri príspevok
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?
Na to mi stačí aj tento jeden.
Jednoducho zákazníkovi uveď číslo svojho účtu a nech to zaplatí tam.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
I tak še da.
len hladam spôsob ako sa vyhnúť erp a pritom nemať zbytočne komplikácie s účtovníctvom.
Ked dám číslo úctu tak musím vystaviť fa že?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať