Zavrieť

Porady

Kde si otvoriť bankový účet? V mBank, Zuno banke alebo Fio banke?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Hlasujem za online banku

Počet hlasujúcich
41. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Fio banka

    2 4.88%
  • mBank

    12 29.27%
  • Zuno banka

    14 34.15%
  • Neverím online banke

    7 17.07%
  • Neviem sa rozhodnúť.....

    7 17.07%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Na Slovenskom trhu bola donedávna len jedna internetová banka a to mBank. Trh sa rozrástol o dvoch nových konkurentov - Fio banku a Zuno banku.A začal sa boj o vklady klientov.
Každá z nich upravuje výšku poplatkov za účty, mení úroky alebo ponúka klientom nové služby.

Všetky tri online banky -
Fio banka, mBank a Zuno banka - ponúkajú svojim klientom bezplatné založenie, vedenie a zrušenie účtu. Bankové transakcie, zmeny, zrušenie trvalého príkazu, inkasa, prijatie a odoslanie platby alebo elektronický mesačný výpis sú tiež pre všetky tri banky bezplatne.

No vždy sa v každej banke niečo nájde, na čo zákazník príde, až keď sa stane jej klientom.
Určite má jedna banka majú v porovnaní s druhou určité výhody alebo obmedzenia.

Aké sú vaše skúsenosti s týmito inštitúciami? Ktorú online banku by ste doporučili svojmu najlepšiemu priateľovi?

Ďakujem za vaše rady a názory.
Usporiadat
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
I tak še da.
len hladam spôsob ako sa vyhnúť erp a pritom nemať zbytočne komplikácie s účtovníctvom.
Ked dám číslo úctu tak musím vystaviť fa že?
Ano nech prijmes peniaze akymkolvek sposobom musis vystavit fakturu. Alebo chces prijat peniaze, nevystavit fakturu a potom to vkladat na ucet ako vklad podnikatela? A verit, ze nikomu nebude napadne o co ide, ked si takychto vkladov spravis xyz?
A ked sme pri komplikaciach s uctovnictvom, napadlo ta, ako vyskladnit tovar, ktory predas ale nevystavis k nemu fakturu? Potom ti bud vznikne vysoky stav skladu (lebo budes mat na nom aj tovar, ktory si predal nacierno), alebo ti nebude sediet skladova evidencia.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Ide o služby. Nie o tovar. Tovar predávam cez eshop.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Lucia poznám takú firmu čo to robila. Vyrobila tovar a išla predať do cz na jarmok a na čierno predavač a jeho odmena. Plus náklady na auto. A pritom firma ma zamestnancov na výrobu. Ako to účtuje tak to neviem ale firma prosperuje. Tak milión ročne obrat.
0 0
Lucia Červenková Lucia Červenková

Lucia Červenková je offline (nepripojený) Lucia Červenková

alessi Pozri príspevok
Lucia poznám takú firmu čo to robila. Vyrobila tovar a išla predať do cz na jarmok a na čierno predavač a jeho odmena. Plus náklady na auto. A pritom firma ma zamestnancov na výrobu. Ako to účtuje tak to neviem ale firma prosperuje. Tak milión ročne obrat.
Ale ved to spolu nesuvisi. Firma moze robit na cierno, mat v uctovnictve bordel a prosperovat. Ale spomenul si ze nechces mat problem s uctovnictvom. Na to som reagovala. Akonahle firma robi nieco na cierno uctovnictvo nebude sediet. Napr. pri sluzbach si potrebujes nieco kupit, aby si mohol realizovat svoju sluzbu. A akonahle mas naklady, ku ktorym nemas vynosy...Ale toto je uz dost .
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Ja mám výdavky len na reklamu. Takže prakticky mám len výnosy. Účtovníctvo chcem mať v poriadku ale štát mi komplikuje život s Erp.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?
Sestra ,neštvi ma ...
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-fin...-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
trisestri
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?
Sestra ,neštvi ma ...
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-fin...-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
áno, bola to tá banka v zelenom......prima banka, má 5% úrok ale.....preštuduj si ich ponuku

http://www.primabanka.sk/
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mila123
buchač
trisestri
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?
Sestra ,neštvi ma ...
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-fin...-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
áno, bola to tá banka v zelenom......prima banka, má 5% úrok ale.....preštuduj si ich ponuku

http://www.primabanka.sk/
http://pokus.blog.sme.sk/c/349705/Pr...-nezmysel.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Osobne "milujem " takéto informácie po nejakom pátraní na nete .
Priložené linky autorky Jana Šturcová sú totiž zavádzajúce , respektíve neúplné .
Ide o to , že každý zákazník má iné kritéria a nastavenie svojho účtu .

...a ozaj ...takéto " vysoké " úroky sú pre iných zákazníkov , t.j. pre tých , ktorí nemajú problém dať na účet pár desiatok tisíc éčiek a nechať ich tam " zarábať " bez pohybu - výberu pár rokov , vyberie len tie úroky .

...a ozaj ... ten kto má tých pár desiatok tisíc éčiek , tak ten pri podpise zmluvy popíja koňačik a kávu niekde v separé u vedúceho pobočky ...tam sa iné %%% a podmienky nastavujú...
0 0
yenkie yenkie

yenkie je offline (nepripojený) yenkie

Takze porovnam ja. Mam ucet v Zuno, mBank aj Unicredit.
Unicredit som vcera zrusil. Dovod, najhorsia banka aku som kedy mal. IB aj MB na katastrofalnej urovni, neodchadzali inkasne platby, neskutocne obstrukcie pri schvalovani uveru (dokladovanie od zamestnavatela, trojmesacny vypis z uctu ktory som davno zrusil bol dost problem v predchadzajucej banke zohnat, potvrdenia z ostatnych bank kde som ziadal o uver ze som si ho u nich nezobral atd.), vysoky urok pri uvere. Mimoriadna splatka pri uvere neprichadza do uvahy, predcasne splatenie len s pokutou. Platobna karta onicom, Maestro polka internetovych obchodnikov nebere. Zaratali mi kadejake trapne poplatky za zrusenie uctu, dokonca aj 1,7,-€ za zrusenie platobneho prikazu (ktora zrusili oni sami pri ruseni uctu). Nechal som sa nalakat reklamou. Neodporucam tuto banku.
mBank je v podstate celkom dobra, no ich IB aj MB je velmi neprehladny. Ucet u nich sice mam, ale dodnes som si nezvykol na ich el. bankovnictvo. Pri uvere robili obstrukcie ale v konecnom dosledku sa da ziskat. Ma vsak nevyhodne podmienky. Dlho trva zalozenie uctu kym kurier donesie zmluvu na podpis(4 dni), dlho trva nez dojde karta (10 dni) Ako plus hodnotim aj odmeny pri zalozeni uctu, ak si tam nechate posielat vyplatu a pod.
Zuno, zatial moj favorit. Zalozenie uctu bezproblemov okamzite z tepla domova, mozte ho okamzite pouzivat. Karta dosla za tri dni. Uver sice schvalovali trosku dlhsie aj s vyssim urokom, ale ked som im vydokladoval ze ina banka mi dala lepsi urok isli s hranicou uroku na 6,9% co je perfektne. Predcasne splatenie ako aj mimoriadne splatky bezproblemov, bez poplatku. IB aj MB perfektny, prehladny, hned mi sadol.
Tolko moj postreh o tychto troch bankach.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To je asi tak,

su ľudia, čo "potrebujú" nový smartfon, tablet a podobne veci hned na druhy den ako su tieto uvedené do predaja...
takí ľudia "potrebujú" aj m-bank, fio,či zuno

my normalni občania si vystačíme aj s VUB,či ČSOB, nebodaj s ERSTE SLSP
0 0
Dodkoo Dodkoo

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Používal som ZUNO, vadí mi chýbajúca notifikácia o pohybe na mail, takže som sa musel prihlasovať do IB aby som vedel či prišla platba, posledne bolo aj IB nejaké pomalé. V mbank mi výpis príde na mail až druhý deň po prijatí platby, takže som presunul do Fia, tam príde mail po pripísaní platby a vyskúšam aj API bankovníctvo na zautomatizovanie zápisu platieb.
0 0
axeco axeco

axeco je offline (nepripojený) axeco

mBank samozrejme platby do zahranicia realizuje - len to treba vediet
0 0
Hilda2 Hilda2

Hilda2 je offline (nepripojený) Hilda2

Ja osobne pouzivam mBank niekolko rokov a som spokojna ;-) Ale urcite aj ZUNO a Fio je fajn, ved oni su take celkom podobne. Je to na kazdom, nech sa rozhodne podla toho, co on sám potrebuje. Pekne porovnanie som nasla aj tu:
http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hilda2
Ja osobne pouzivam mBank niekolko rokov a som spokojna ;-) Ale urcite aj ZUNO a Fio je fajn, ved oni su take celkom podobne. Je to na kazdom, nech sa rozhodne podla toho, co on sám potrebuje. Pekne porovnanie som nasla aj tu:
http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank/
PEKNÉ POROVNANIE je tu ...!!!!
http://www.financnahitparada.sk/pozicky/
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Používam ZUNO. Potreboval som účet zdarma kvôli PayPal, a ZUNO mi prišlo najvhodnejšie. Teraz ho využívam aj na iné veci, platby na účty bez poplatkov, platby kartou, atď... Snáď len ten internet banking by mohol byť trošku (alebo radšej poriadne) rýchlejší. Pôžičky a iné spoplatnené služby nevyužívam, pri mojej skromnej finančnej situácií mi úrok 0% nevadí, na úrokoch nezbohatnem. Koľko by som musel mať inde na účte aby mi úroky zaplatili poplatky za vedenie účtu... tu to mám jasné, na účte nemusím mať nič.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať