Zavrieť

Porady

SZCO a zivnostnik - diety

ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Ahojte, potrebovala by som poradit. Znamy vykonava stavebny dozor ako zivnostnik, cestuje po Slovensku a podla toho by mu mali patrit diety. Avsak co v pripade, ked ma aj zavislu cinnost (chodi na nocne sluzby), kde dostava stravne listky. Ma to na uplatnovanie diet nejaky vplyv? Moze poberat stravne listky a uplatnovat si diety podla §19 ods. 2 e)? Totiz v pripade stravneho u zivnostnikov je napisane, ze si ho moze uplatnit, ak nie je zavisla osoba, ale v §19 ked chodi na SC take nic nie je.
Este jedna otazocka 5.1.2005 som skoncila zivnost. Mala som este jeden prijem a vydavky na poistne za 12/2004. V roku 2004 som vlozila do podnikania auto, ktoreho ZC k 31.12.2004 je 280.000 Sk. Auto mi preslo z podnikania do osobneho vlastnictva. V aprili som ho predala uz ako osoba, ktora nie je zivnostnik, pricom PC bola 250.000, teda bola nizsia ako ZC. Viem, ze je potrebne predaj auta zahrnut do DP ako ostatne prijmy §8 ods. 1 c) a do vydavkov si mam dat ZC §8 ods. 5 c). Mozem vsak ist len do vysky PC alebo mozem dat do vydavkov plnu sumu, z coho vyplynie, ze sa mi ponizi ZD o 30.000 Sk? Dakujem za odpovede.
Naposledy upravil ini : 16.01.06 at 19:17
Usporiadat
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Viete niekto poradit ohladom toho stravneho zivnostnikov? Ako to je? Musia kupovat tickety alebo je mozne dat do nakladov stravne aj inak? Dakujem vsetkym za odpovede
0 0
jerry23 jerry23

jerry23 je offline (nepripojený) jerry23

Dobry den,
chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

dakujem
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

saglucka Pozri príspevok
Viete niekto poradit ohladom toho stravneho zivnostnikov? Ako to je? Musia kupovat tickety alebo je mozne dat do nakladov stravne aj inak? Dakujem vsetkym za odpovede

Prosim Vas neviete niekto poradit??????? DAKUJEMMMMMMMM
Naposledy upravil saglucka : 26.03.07 at 16:59
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

jerry23 Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

dakujem
SZČO chodí pracovať, poskytovať svoje služby do zahraničia.
alebo je vyslaný ako zamestnanec od slovenskej fyrmy - zamestnávaneľa na služobnú cestu?
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

saglucka Pozri príspevok
Viete niekto poradit ohladom toho stravneho zivnostnikov? Ako to je? Musia kupovat tickety alebo je mozne dat do nakladov stravne aj inak? Dakujem vsetkym za odpovede

Neviete naozaj niekto na moju otazku odpoved? Dakujem vsetkym
0 0
tiffanny tiffanny

tiffanny je offline (nepripojený) tiffanny

ahoj prosím potrebovala by som vedieť...ako presne mám účtovať diety ked szčo pracuje v čechách po celý rok 2008...aký doklad na to potrebujem čo tam všetko musí byť v tom doklade vypísané a aké sú presné sumy na diety ked pracuje v čr...dakujem
0 0