Zavrieť

Porady

Velkorozmerove okna - hlinik alebo plast?

Aktualne potrebujem vyriesit otazku okien na nas dom.

Mame vela presklenych ploch (celkom je to cca 80m2 okien) navyse v dennej casti su tieto okna vo velkych formatoch (napr. v jedalni cca 5x2,7 ... rozdelene na 4 casti, z toho len jedny posuvne dvere na terasu... ale viac by sa mi pacilo rozdelenie na polovicu a druha polovica posuvne dvere... ale zase nechcem aby dvere boli tazke a tazko sa otvarali... ) ... plus mame 3 rohove okna od zeme po strop...

Stale nemam jasno, co zvolit. Mam len malo cenovych ponuk. Chcem oslovit dalsie firmy, co vyrabaju aj plastove okna, len stale riesim, ci vobec mozem nad plastom uvazovat. Jasno mame len v tom, ze okna budu s trojsklom a dekor tmavsia seda az antracit obojstranne.

Jedna z cenovych ponuk od firmy, co robi aj plast aj hlinik je v oboch pripadoch priblizne rovnaka, co sa mi zda zavadzajuce. Myslim si, ze cenovu ponuku na plast nadsadili, aby sme si vybrali hlinik...

Mame k dispozicii posledne peniaze, uz viac navysovat uver nebudeme a potrebujeme za tieto peniazky dom dorobit a preto sa snazime rozumne usetrit, kde sa bude dat... pripadne sa utvrdit, ze ponukana cena je primerana...

Snazim sa preluskat aj starsie temy ohladom okien, ale zatial som nenarazila na podobny problem.

Dakujem za akykolvek postreh, napad, inspiraciu ci radu
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

indeed: ak uz mate nejaky postreh, tak piste konkretne... zato ze nechcem byvat v dome s oknami ako v kralikarni a s rozmermi kurina neznamena ze sa musim uskromnit... vobec neviete co kolko stoji a ake rozmery ma samotny dom... tak mi prepacte, ale rady typu uskromnite sa nie su namieste... chceme v tom dome zit do staroby, tak si ho urobime, taky, aky sa nam paci ... typicka slovenska vlastnost - nemam ja take, tak druhy su sprosti ze take chcu... mate rovnake moznosti, pracujte od rana do vecera v dvoch zamestnaniach, vezmite si uver a nestarajte sa do druhych... snad si za vlastne peniaze mozem kupit to co chcem...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja som vychádzal s predpokladu že 2,40 okno na šírku a 1,60 na výšku musí postačovať,

samozrejme Vy si dajte okno aké len CHCETE .
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a este by som mozno odporucal na tie velke okna dat hrubsie skla a snad aj bezpecnostne folie. Teda ja mam okno cca 2,2x2,2 sklo 6-14-4-16-4 a ked na to synator poklepe tak sa to okno cele vlni snad to nepraskne, ale je to taky divny pocit.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alltracboy Pozri príspevok
a este by som mozno odporucal na tie velke okna dat hrubsie skla a snad aj bezpecnostne folie. Teda ja mam okno cca 2,2x2,2 sklo 6-14-4-16-4 a ked na to synator poklepe tak sa to okno cele vlni snad to nepraskne, ale je to taky divny pocit.
dnes som bola upresnovat kalkulaciu v jednej firme a tam mi hovorili, ze automaticky davaju bezpecnostne skla na velke plochy vcelku...

tato firma robi s profilom schuco... ukazoval nam aj vystuz okna, kt. ide celym obvodom a nielen pri kovani (teda skor pantoch, lebo ze niektore firmy co vyrabaju plastove okna davaju vystuz len pri pantoch) ...

som zvedava na tu cifru v plaste... ak nebude minimalne 30% rozdiel medzi hlinikom a plastom, tak ma plast vobec nezaujme... a ostaneme spokojne pri hliniku...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som do hliniku nesiel preto, ze fenestra ho nevedela dat v drevodekore.
0 0
addo77 addo77

addo77 je offline (nepripojený) addo77

Nic v zlom ale fenestra nie je jedina firma .. ale celkom ma to udivuje fenestra je celkom velka firma, drevodekor je predsa len uz standard. A vyzera to fakt dobre.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

hmm neviem aky standard. Ale vseptembri minuleho roka mi ziadny vyrobca z profilu Shueco AL nevedel spravit drevo dekor. Ine profily ako heroal tusim robili aj dekor, fenestra vtedy mala neaky spanielsky profil tak som ani neoslovoval.
Andreas ak riesis plasovy profil schueco tak za tu cenu sa daju aj hrubsie a novsie profily,sice v AL su spicka, v plaste su aj lepsie profily.Ak by si mala zaujem mozem poslat spravou kontakt na jednu firmu co robili aj mne a robi z trocal 88+ a kovanie winkhaus aktiv pilot, mam od nich aj zasuvacky.
Pri hliniku treba brat do uvahy aj to ze maju odost horsie tepelno izolacne vlastnosti, a plati aj to cim nizsia cena Al profilu tak su tie tie vlastnosti horsie.
napr. schuco AWS 70 Hi (co je uz drahsi profil) Uf ramu -1.7Wm2K
AWS 65 Uf-2.2 Wm2K
heroal 65 Uf = 1,9 – 3,2 Wm2K
trocal 88+ Uf ramu s vystuzou 1.0m2K

Ja viem ze cisla nic nehovoria a nie kazdy sa snazi mat NED,PD a pod. ale pri oknach na cely dom treba aj stym ratat. U mna keby som vsade dal hlinik spravilo by to uz dost a nedal by som hlinik ani keby bol za cenu plastu. U vchodovych dvier som to ozelel , tam by som to nemenil za plast.
Tam by sa naslo tiez lepsie riesenie ale nestalo by to 1400€ ale 3500
Naposledy upravil mendo933 : 19.08.11 at 20:42
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem za dalsie rady, postrehy...

v piatok sme boli este podvecer s dalsim panom kvoli oknam... tam davame nacenit aj plast aj hlinik s tym, ze to pravdepodobne skombinujeme... tie velke zasuvne mi tak navrhol, ze to zatial nikoho nenapadlo... ani nas ... rozdelit sice na 4 casti, ale stredne dve sa otvaraju, takze nakoniec vznikne velka otvorena plocha... cize efekt ako pri rozdeleni na polovicu ale pri rozdeleni na 4 casti ovela pevnejsie...

co sa tyka vchodovych dveri, tak tie uz mam z jednej firmy nacenene a s cenou som aj spokojna... len s dekorom nie az tak uplne ... pritom nechcem ziadne cacky, hovadiny, skielka, vitraze... len chcem aby ladili s garazovou branou a boli rovnako opticky delene ako garazova brana... a velke aspon metrove madlo... ale to som uz odbocila od okien ako takych

sama som zvedava ake rozdiely budu pri jednotlivych ponukach
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

stym velkym presklenim som to nepochopil, lebo ak ma byt otvarave a taka velka vyska a sirka nad meter s 3-sklom to je uz dost a po case bude ovysat. Zasuvacky by som nemenil za otvarave aj ked je to drahsie riesenie.
Vchodove dvere take ako by sa ti pacili ku garazovej brane a s velkym madlom robi Horman
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pripajam pokus o nakreslenie pre blizsiu predstavu

c.1 je povodne navrhnute otvaranie

c.2 je delenie na polovicu

c.3 je delenie na 4 casti ale dve posuvne
okna3.JPG  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mendo: dakujem za tip na hormann... hladam presne take dvere ako je motiv861 ... a v katalogu maju aj naznacene ze ide o rovnake predelenia ako pri garazovych branach len neviem vycitat, ci sa robia aj v inej farbe ako bielej RAL 9016... chcela by som v antracite RAL 7016 zistim priamo od nich
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

horman robi aj ine farby ako biele, len pozor na tie vysie serie, kvoli cene. Niesu to dvere z tych najlacnejsich.
To 3.-tie riesenie by sa kludne dalo z plastu ale treba zvazit ci je treba dve posuvne krydla, lebo to kovanie je dost drahe cca 500€ PSK a HS protal este drahsie. 2-he riesenie to je uz na hlinik.
Ja by som volil 1.ve riesenie a sirku posuvneho krydla by som upravil podla potrieb , nemusi to byt rozdelene na rovnake 4 casti. Ale to je uz na Vas
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

brala by som verziu 3. nakolko by islo o rovnaky vysledok (sirka otvoru) ako v pripade 2 ale s vyssou pevnostou...

a dnes mi prisla cenova ponuka od firmy kalypso... plast, trojsklo, obojstranne farba basaltgrau... a cenovo vyslo ako hlinik z inej firmy ... som z toho blazon... ci je ten plast predrazeny alebo ten hlinik nekvalitny a preto lacny...

co potom vybrat? pevnejsiu konstrukciu, ktora bude nastriekana praskovou farbou a nebude tam ziadne biele vnutro ako pri plaste... zato s horsim prestupom tepla? ... hm?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aké sú celkové vonkajšie rozmery tých okien?
Kedysi som robil s Inconom.Tato fa mala jednu dobru zásadu .Ak zákazník požadoval vyrobiť neštandardne veľké okno tak mu na rovinu povedali že je to ujovina a oni to vyrábať nebudú,lebo sú s tým spojené len reklamácie a problémy.Každá plastová konštrukcia má svoje rozmerové obmedzenia.Tak odporúčam (ak ste ešte nedali)dajte urobiť ponuku aj inconu.
dá sa to online.
http://www.incon.sk/sk/produkty/hlinikove-konstrukcie
Naposledy upravil 220870 : 22.08.11 at 13:10
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam dat rozpis vsetkych okien?

oslovila som aj firmu incon, ale mejlom, pretoze tieto atypy nie su v online moznostiach a nevedela by som im napisat co je co a ako to k sebe patri, ktore je roh a podobne "srandy".
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
andreaS Pozri príspevok
rozpis vsetkych okien?
nie len tie veľké.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

skus napisat CP na kusendaokna@gmail.com precizna praca/ochota, od vyroby po montaz po zarucny servis
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mendo933 Pozri príspevok
skus napisat CP na kusendaokna@gmail.com precizna praca/ochota, od vyroby po montaz po zarucny servis
dakujem, idem poslat
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

posielala som cenovy dopyt aj dvom cz firmam a prisla mi prva cenova ponuka z ciech... som milo prekvapena... cenovo su na cca 60% (okna+vch.dvere+garaz+montaz+doprava) ako doterajsie ponuky (zatial mam 2x hlinik a 2x plast)...

maju este akciu na vnutorne parapety ku kazdemu oknu za 1,- Kc
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ja som mal CP asi od vsetkych vyrobcov co robia s trocal 88+ od moravy po cele zapadne slovensko a rozdieli tam boli dost znacne. Co som mal najlacnejsiu ponuku, bola aj najlepsia.Co citam dlhsi cas fora a vidim problemy od vyroby po montaz tak lepsie som ani nemohol dopadnut.
Aby si nemala ztoho mys mas vyber si uzky okruh profilov a len tych oslovuj. Na vetsie otvory a 3sklo ako som uz pisal len masivne profily, trocal/kommerling 88+,rehau geneo, salamander blu evo, . Trocal je z tychto troch naj pomer vykon/cena.Salamander je novsi drahsi, ma take iste Uf ako trocal ale ma lepsie riesene stredove tesnenie . Dalej treba pozerat ake je kovanie a u skiel brat 3-sklo a ramcek TGI alebo swisspacer. niektory daju hlinikovy a nerezovy ramik a hup hned je samozrejme cenova ponuka zaujimavejsia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať